torch

naletz

molim Vas za pomoc,naime uradjen torch 20.12.2010 i gl ovako:toxoplasmagondi:igm(negativan)igg(pozitivan)41,7;citomegalo virusigm(neg)igg(poz)7099 u titru;rubella virus igm(neg) igg(poz)196,7;herpes igm(neg) a igg(poz)23757;TE SAM SAD TRUDNA I PREHLADENA,KASLJEM,KISEM...,GRLO NATEKLO:SAD ME ZANIMA STA NIJE OD OVOGA U REDU TJ.KOJE SU POSLIJEDICE

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, nalaz IgM protutijela u krvi označuje akutnu infekciju, IgG znači da ste tijekom života došla u dodir ili preboljela neke od tih infekcija.
Niste napisali koji je razlog da ste radili TORCH pretragu i koliko ste trudni?
Mislim da se ne morate brinuti jer sad nemate akutnu infekciju uzrokovanu tim uzročnicima.

naletz

zbog godina meni je 40,a mm 46,a nezelim vise raditi aminocentezu,jer sam imala gubitak bebe u 6 mj,trudnoce;sad sam trudna 8 nedelja,HVALA Vam za odgovore

naletz

i jos nesto dali ima neki nalazi koji su validni da se neradi aminocenteza?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, ne postoji ništa sigurno kao što je amniocenteza.
Od prenatalnih screening testova možete učiniti PAP test, early double test do 13. tjedna, double ili triple test od 15. do 18. tjedna trudnoće.
Moj savjet Vam je svakako da učinite amniocentezu jer imate apsolutnu indikaciju a to je Vaših 40 godina.

sonjaž

poštovani doktore

imam slijedeče anlaze torch-a a uradila sam ga na zahtjev ginekologa obzirom da idem u parilu na IVF.
TOXOPLASMA GONDII- IgM -negativan ,IgG-negativan
CYTOMEGALO VIRUS - IgM -negativan

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, nalazi su normalnih negativnih vrijednosti.

ljubekica

Poštovani,
imam 30g, u 31 sam tjednu trudnoće i na zadnjem uzv mi je ginekologica bebi vidjela povećane lateralne komore, stražnji rogovi 11 i 12 mm. uslijed toga me poslala i da napravim Torch test. prije tih pretraga sam napravila i aminocentezu koja je pokazala uredan muški kariotip ploda, na 4d UVZ- sve ok,krvni nalazi su ok, urinokulture također sterilne...
Nalazi torch-a su sljedeći:

Toxoplasma IgM - negativno
Toxoplasma IgG - pozitivno / 107 IU/ml
Toxoplasma IgA - negativno

CMV IgM - negativno
CMV IgG - pozitivno /3,6 IU/ml

HSV 1 IgG pozitivno - indeks
HSV 2 IgG negativno

Rubella IgG - pozitivno/ 27 IU/ml

recite mi da li je ovo dobar nalaz i da li utječe taj nalaz na komorice.
Hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Uredan je nalaz. Pračenje komora dalje uz pomoć uzva.