Trudna ili ipak ne ?

Nina0302

Pozdrav. Menstruacija mi kasni 17 dana. Nisam imala nikad spolni odnos, ali prosli mjesec decko i ja smo lezali u krevetu i on je samo penisom malo trljao po vagini. Nismo isli dalje tu smo i stali. Kada sam trebala dobiti menstruaciju dva tri dana pojavio se smeckast iscjedak pa sam pomislila da bi mogla dobiti men. Ali nisam.nakon tog sam dobila bjeli iscjedak bez mirisa iceg. Samo bjeli iscjedak. U zadnje vrijeme posvađala sam se sa najboljom prijateljicom. I bila sam lose i jos neke stvari. I mislim da sam pod stresom vec duze vrijeme. Pošto jos nisam dobila men kupila sam test za trudnocu i napravila popodne i bio je negativa i nakon dva dana ponovila sam test novi ujutro prvim urinom. I test je bio negativan. Cjelo vrijeme brinem i razmisljam dali sam trudna ili ne. I ne mogu se smiriti. Molim Vas ako mi mozete odgovoriti na pitanje da ne brinem toliko. Radi li se o trudnoci ili postoji neki drugi problem ? Unaprijed se zahvaljujem. LP !

Dejan Šakoronja, dr. med.

Niste trudna.

tomotomo7

Poštovanje. Mojoj djevojci kasni mjesečnica 15 dana, iako ima relativno redovite 28 - 32 dana. Stresan joj je period, kraj škole i ispiti mature, upis na fakultet. Rizičnih odnosa nije bilo iako smo rabili metodu dvadesetak sekundi bez kondoma i zatim s kondomom i ejakulaciju vani. Međutim već smo se zabrinuli i prije 4 dana radili test clearblue (na jutarnji urin, iako se slabo spavalo) koji je pokazao jednu plavu crtu, tj. negativan je. No kako mjesečnica nije došla razmišljamo o ponavljanju testa. Već vlada panika i zapitivanje u vjerodostojnost testa. Hvala na odgovoru

Dejan Šakoronja, dr. med.

Prema opisanom ne radi se o trudnoći.

NoName boy 50

Poštovani doktore, curi mi kasni menstruacija vec 3 dana (i ona i ja imamo 17 godina), ima redovite cikluse i dan prije nego je trebala dobiti menstruaciju bili smo na moru i zalila mi se kako ju boli kao da treba dobit, okupali smo se i isti dan smo imali spolni odnos bez zastite ali sam usao u nju doslovno samo na 15 sekundi te nisam ejakulirao u nju, sutra dan smo imali potpuno isti spolni odnos na 15 sekundi bez ejakulacije. Kraj je skole, a ona mi je rekla kako se nikad u zivotu nije toliko nervirala i kako nikad nije dozivila takav stres oko skole u zivotu te da je pod velikim stresom svaki bas svaki dan u ovom mjesecu, takoder se i suncala a negdje sam procitao da i to moze utjecat na menstruaciju, jos da napomenem da ima sve simptome kao da treba dobiti menstruaciju(povremena bol u donjem dijelu trbuha, pristici, bolne grudi na dodir). Mene sad zanima jel joj menstruacija kasni zbog tog kupanja u moru, suncanja, velikog stresa i nerviranja ili mozda spolnog odnosa koji smo imali dan prije nego je trebala dobit, a koliko ja znam to su neplodni dani? Jel postoji mogucnost da je trudna iliii?? Zabrinuti smo i ona i ja jer je malo pre rano za trudnocu pa ako bi mogi odgovorit sto brze bio bih vam jako zahvalan na tome i ispricavam se zbog ovako duge poruke. Zahvaljujem happy

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ako ste sigurni da nije bilo ejakulacije, onda se ne trebate brinuti.
Vjerovatno je uzrok jedan od ovih koje se sami naveli.

Kikica12345

Bok, meni se trbuh svako malo povecava i smanjuje sto moze biti razlog, stalno mislim kad je napuhan da sam trudna a imala sam dvije mjesecnice nakon spolnog odnosa i sad trebam dobit novu, mislim da se u trudnoci stalno povecava a ne smanjuje pa povecava i tako stalno?....molim odgovorite

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne umišljajte si. Ne radi se o trudnoći.

Lolita19

Poštovani,zadnju menstruaciju sam imala 20.04-26.04,nakon toga menstruacija mi je trebala doći 23.05,ali nije.Od danas mi kasni menstruacija 22 dana.Nisam radila test za trudnoću jer smo imali samo jedan spolni odnos u tom periodu,a i bio je prekinuti snošaj.U zadnje vrijeme se živciram jako zbog privatnih problema..Također moram napomenuti da mi je prije 4 dana počeo bijeli iscjedak..Hvala unaprijed!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Napravite test svakako pod broj jedan. O ostalim uzrocima pročitajte u prijašnjim postevima.
Ovo što navodite je moguć uzrok izostanka menstruacije.

pms

Poštovani mnogo uvažam ovo vaše zvanje zadnja dva dana, strašno kako je kompleksna ova stvar. imam nekih pitanja i objašnjenja istuacije. ovako prvenstveno pomenut' da cura i ja imamo te "odnose" zaštićene i nezaštićene al' jer ona nikada nije krvarila i imala bol u toku toga, kao da gubi nevinost, jer šta postoji taj dio koji se mora probiti da bi se te radnje desile, i da bi onda izg nevinost. Posljednji puta je dobila 27.5 i sve normalno i trajanj i intenzitet, nekada se menst javio 3 daana ranije ili kasnije. e sada 7.6 smo imali taj nezastićen odnos, iako njoj to nikada nije probilo, nisu to bezazlni fizički napori od obje strane, i postoji vjerovatnoća je da je par kapi ostalo u njoj. i onda 16.6 dobija simptome trudnoće to smedje, pa malo krvi, učestalo mokrenje, povremene mucnine i strah je obuzeo od trudnoće, da bi ona meni rekla da ‚17.6.(danas) ide joj i da je sigurna da je menstruacija e sada da li je to prijevremena menestruacija kao uzrok onog što st opisivali neurednog krvarenja ili ako postoji mogućnost jer nije probijeno to, da to bude ono implantacijsko krvarenje ako je to moguće kao uslov za trudoću. Mladi smo pa se u skladu s tim i ne razumijemo. Riješite nas nekih dilema, Hvala puno doktor na odg.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Vrlo ste nekoherentni i ne mogu vas riješiti vaših dilema. Savjetujem neka otiđe na pregled i UZV jer na osnovu iznesenog ne mogu vam ništa drugo odgovoriti.

pms

da li je moguće da ona ostane trudna ako nikada u toku tih ranijh odnosa nije doslo do krvarenja i boli kao što je uobičajeno ako neko gubi nevinost?

Lolita19

Pozdrav,evo pisala sam vam već prije 3 dana i rekli ste mi da napravim test,test sam napravila i ispao je negativan..Da li onda zbog previše stresa kasni?LP

micitau

Postovani, imam problem. Redovno dobijam menstruaciju svakog meseca, nikad mi nije izostala, i uvek su mi prvih dva dana bolna. Ali u poslednjoj menstruaciji pored bolova sam i povracala prvog dana, ali samo jednom. Medjutim tokom poslednja tri meseca mi se tokom ovulacije javlja krvarenje (roze boje, koje primetim uglavom na papiru) i taman sekret. Pa me zanima da li je to mozda znak za trudnocu ili neki drugi poremecaj? Inace nemam neke redovne seksualne odnose sa deckom.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Micitau ne radi se o trudnoći prema opisanom.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Pms moguće je.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Lolita koji su uzroci izostanka pročitajte u prijašnjim postevima koji govore o tome.

pms

hvala na odg, menstruacija joj je bila 27.5. sada je počela16.7. poranila 11 dana i ona tvrdi da je to stvarno menstruacija, sutra je već četvrti dan, malo samo odudara od ranijih menstruacija, zbog toga smedjeg koje je malo obilnije i tih nekih simptoma prije nego što je počela menstruacija, imali smo taj nezaštićen odnos 7.6. i postoji mogućnost da je ostalo par kapi u njoj, zašto joj se tako rano javila menstruacija, odustupala je ona i ranije 3 dana al' 10-11 dana je mnogo još i simptomi ti, da li ima razloga za brigu oko trudnoće, ili je možda od nedavnog odlaska na bazen ili ... trenutno se dobro osjeća več 2 dana nema problema teče sve kako treba, osim tog straha... hvala

pms

da se ispravim 16.6*