Trudnoca

midhat564

Postovani imam ozbiljan problem pa me interesuje vase misljenje. Djevojka je trebala da dobije za 5 dana i imali smo odnos koji je trajao 2 min bez zastite . Nisam toliko siguran da li je sta sperme uslo postoji mogucnost da je samo malo uslo al sasvim malo mozda. Njoj kasni vec 3 dana , nekad joj bude loše , jednom je povracala . Imal mogucnosti da je trudna ? Molim vas sto prije da odgovorite ?' Hvala ..

Dejan Šakoronja, dr. med.

Teoretski šansa postoji. Ako ne dobije menstruaciju u očekivano vrijeme neg napravi test.

Ivanaaa201

Postovani,
Zadnju menstruaciju sam imala 21.6. a odnos bez zastite 1.7. na plodne dane??
to je ujedno bio i prvi sex. panika me uhvaila dva dana kasnije kada sam vidjela na papiru tockice blage krvi koje su trajale samo taj dan.
odnos je bio kratak i svrsavanje je bilo izvan. Kada vi trebalo napraviti test? I znace li sto te kapljice krvi? Hvata me panika i sto vise citam prve simptome trudnoce a nemam ih pozli mi i panicarim. Molim vas savijet!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Test napravite u vrijeme očekivane menstruacije. Iscjedak s tragovima krvi je vjerovatno od odnosa ili ovulacije.
Prema opisanom nebi se radilo o mogućnosti trudnoće.

becarka

Postovanje,

Imala sam zadnji odnos 14.8 za vrijeme plodnih dana, koristili smo zastitu(kondom) koja nije pukla i nije doslo do ejakulacije u meni. Postoji mogucnost da je nj predejakulat zavrsio na mojoj vagini, prije nego sto smo imali odnos, pa me zanima postoji li mogucnost trudnoce na takav nacin. Ispricavam se ako je pitanje glupo, uhavtila me panika jer sam nedugo nakon odnosa imala bolove u donjem dijelu trbuha i bol u grudima. Test sam napravila 11 dana nakon i negativan je.

samt94

Poštovani, imam jedan upit.
Imam 20 godina te kasni mi menstruacija već duže vrijeme,to jest zadnji put sam ju imala 28.6. i trajala je 6 dana nakon čega sam imala spolni odnos bez toga da je dečko svršio. Imam neredovite menstruacije od prvog dana,ali nikad nisam bila u ginekologa,a to mi je greška. Imam kao nekakav maleni obruč okolo bradavica te imam blagu upalu mjehura koju nekada prati lagana bol u donjem dijelu trbuha i peckanje tokom mokrenja, nisam radila test na trudnoću jer me strah,što da radim? Hvala,pozdrav.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Becarka ne radis e o trudnoći. To što opisujete nije predejakulat.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Samt napravite test na trudnoću. Prema opisanom ne bi se trebalo raditi o trudnoći.

3D ekipa

Postovanje, naime imala sam ne zasticen odnos 11.8 u vrijeme menstruacije koja je pocela 10.8. suprug je svrsio unutra. od juce 26 grudi su mi jako otecene i kada ih stisnem izadje po koja kap mlijeka ( inace imamo vec jedno dijete staro 3 godine i dojila sam ga do prije godinu dana) radila sam test koji j negativan..osjecam se jako umorno i razdrazljivozanima me da li sam stvarnotrudna iako je odnos bio za vrijeme menstruacije ili sam psihicki opterecena pa se desava sve ovo? da li da ponovim test ili pravo kod ginekologa? hvala unaprijed na odgovoru

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne radi se o trudnoći dakako. Ne treba vam novi test.