Trudnoća

nela1993

Poštovani!
Nova sam na forumu pa se baš ne snalazim, zato sam i otvorila novu temu, mada sam uvjerena da postoji negdje neka s istim pitanjima i istim problemom.
Imam 20 godina, trudna sam 18 tjedana. Kažu da je beba zdrava i da je sve sa njom u redu. Pošto imam tek 17.7. pregled a doktorica je rekla da joj se javim ako nalaz ne bude uredan, zanima me sljedeće. Radila sam urinokulturu i pronađena mi je samo fiziološka flora uretre 10 na 3. Dal je to opasno? I dal se radi toga piju neki lijekovi? Da znam dal joj se trebam javit il ne.. također me zanima kad se preporuča raditi bris, jer moja doktorica to radi u kasnoj fazi trudnoće, 7, 8 mjesec, a čula sam da je to tad dosta opasno radit. Hvala na odgovoru.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Normalan nalaz ne zahtijeva terapiju.
Bris rodnice se radi kad vam je rekla doktorica.
Ne znam zašto bi to bilo opasno?

nela1993

Zato jer je moja strina hodala kod privatnika skroz, i on nije htio ni čuti da bi netko radio bris u kasnoj fazi radi moguće povrede djeteta... a sad neznam kolko ima istine u tome.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Glupost.

bjankica

Postovani,
Mene interesuje odgovor na dva pitanja. Prvo, ovako, imam redovne menstrualne cikluse na svakih trideset dana, ali nekako nikada se nisam usudila da sama sebi izracunam plodne dane, mislim, racunala sam ih, ali nisam bila nikada sigurna u svoj proracun, pa da li biste mi mogli vi reci kada bi moji plodni dani poceli, kog dana ciklusa, sobzirom da su mi menstruacije redovne, kao sto vec rekoh na svakih 30 dana? Citala sam dosta o tome, ali me samo to zbuni. Prosli mjesec sam imala 14.06. menstruaciju, trebala bih je dobiti ponovo za 4 dana, tj. 14.07. Menstruacije mi traju 7 dana, nikada vise, nikada manje. Moj partner i ja zelimo da iduceg mjeseca poradimo na bebi, pa me zanima kada bi mi trebalo poceti plodno razdoblje i koliko bi trajalo otprilike?
Drugo pitanje, da li bih sada ovih par dana dok jos nisam dobila mogla ostati trudna, ako bi imala nezasticen odnos i ako bi moj decko ejakulirao u mene? Ja mislim da ne bih, ali me zanima vase strucno misljenje. Hvala unaprijd!

Dejan Šakoronja, dr. med.

U vašem slučaju od 9. dana ciklusa pa do 16. dana ciklusa.
Odnose imajte od devetog dana ciklusa.

matea023

Da li je normalna veličina ploda od 28.7 mm za 9 tjedana i 5 dana trudnoće?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne znam jer nemam tablica uza se. Mislim da su mjere tu negdje za trajanje trudnoće.

bjankica

Postovani!
Vec sam Vam pisala prije nekoliko dana u vezi sa pitanjem kada mi pocinju plodni dani. Imala sam redovnu menstruaciju 14.07. Vi ste mi rekli da su mi plodni dani od 9. do 16. dana ciklusa. Danas mi je 9. dan i imali smo odnos dva puta danas (oba puta je ejakulirao u mene), imacemo ih i sutra, ali onda moj partner mora na put, pa me zanima ako smo danas imali odnos i ako cemo ih i sutra imati, da li postoji mogucnost da ostanem trudna, ukoliko vise posle toga ne budemo imali odnose? Mnogo zelimo bebu, pa nas to interesuje i zeljeli bi da nam se sto prije desi. Unaprijed zahvalna!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Šanse svakako postoje.

bjankica

Postovani,
mozete li mi reci koliko dana/sati mogu u materici da prezive X spermatozoidi, a koliko Y spermatozoidi? Citala sam dosta o tome, ali svi kazu drugacije, pa ako bi mi Vi mogli reci. Hvala unaprijed! Jos da Vam napomenem, sobzirom da mi se partner vratio sa puta, nastavili smo da imamo redovno, svakodnevno odnose od 24.juna i odlucili smo da nastavimo tim tempom do 27-28. juna, da li je moguce da uspijemo ostvariti trudnocu u tom periodu? Jer, prema onome sto ste mi savjetovali, odnose bi trebali imati od 22.07. do 29.07 sto smo mi i imali, tako otprilike...

Dejan Šakoronja, dr. med.

Preživjeti mogu do pet dana. Sposobni su za oplodnju 48 sati.

bjankica

Postovani,
Ja se nadam da sam trudna, jer mi vec 3-4 dana grudi bujaju i nekako kao da su teze. Takodje primjetila sam, da tako kazem, da su okruglastije, nego inace. Areole su mi se povrsinski prosirile, cak se sa strana dojki naziru i neke tanke vene. Inace mi to nije nikada bilo izrazeno i dojke mi cak nisu ni nesto velike, prvi put da su mi bas ovolike, cak mi ni pred menstruaciju ne porastu ovoliko. Po Vasem misljenju da li to moze biti neki znak da postoji mogucnost da sam trudna? Ja se trudim da sto manje mislim o tome i da se sto manje nadam, jer ne zelim da se razocaram (u slucaju da nisam trudna) kada budem uradila test. Znam da je jos rano za test i cekacu da vidim hoce li mi kasniti, pa cu ga onda uraditi. Ali citala sam na raznim forumima i portalima za trudnice da prvi simptom trudnoce mogu biti otecene, osjetljive, pa u nekim slucajevima cak i bolne grudi i blagi grcevi u donjem dijelu stomaka...

Dejan Šakoronja, dr. med.

Znaci koje navodite jesu nespecifični.
Svakako prvo pričekajte da vam kasni menstruacija pa onda test.

moncy

Poštovani,menstuacija mi kasni 14 dana,radila sam test i pokazao je pozitivno,al mene jako stomak boli..Prije 6 mjeseci sam se izljecila od bakterije koje sam dobila putem spolnog odnosa..Pa mene zanima dal moze biti nest drugo osim trudnoce..Jel moguce da nisam trudna da je pokazao nest drugo???

nutella94

Postovani,zadnju menst.sam imala 30.6. koja je trajala do 3.7. spolni odnos sam imala 14.7. i trajao je oko minutu,a koristili smo kondom.Kolike su sanse za trudnocu?Mene je uzasno strah,toliko me strah da nemam ni apetita ni nista.Citala sam i trazila po netu simptome,i sto ih vise citam,to vise osjecam te simptome.Dali sam zaista trudna?On kaze da nije svrsio...

Dejan Šakoronja, dr. med.

Moncy radi se o trudnoći. Česte su senzacije u ranoj trudnoći poput vaših. Savjetujem pregled i UZV te laboratorijsku obradu.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nutela, dakako da se ne radi o trudnoći. Imali ste zaštitu i nije bilo ejakulacije. Ne brinite.