Trudnoca

sanyy84

Pozdrav postovani
U dilemi sam velikoj pa da pocnem: imam redovne menustracije svakih 28 dana koje traju 5 dana.U vreme plodnih dana imala sam odnose i sada mi menustracija kasni 18 dana radila sam test 7 i 10 dana od kasnjenja menustracije ali su bili negativni ja imam bolove u nogama i ledima i imam zgaravicu u ustima povratila sam nekoliko puta a bjeli iscjedak imala sam nekoliko prvi dana ali sada ne.Interesuje me vase misljenje o tome unaprijed se zahvaljum....

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ako su testovi negativni ne radi se o trudnoći.
O uzrocima izostanka pročitajte u prijašnjim postevima.

kikica91

Postovani
Molim Vas za jednu pomoc. Radila sam 2 testa za trudnocu pokazali su pozitivan rezultat. Javila sam se ginekoloku i po mojoj menstruaciji zadnjoj koja je bila 25.8 bi trebala biti 6tj trudna. Medutim na ultrazvuku se tek vidi kao sjena i poslao me je vaditi beta hcg. Danas sam isla izvaditi i vrijednost bete je 1486.70 nije mi jos nista sa sigurnoscu rekao. Rekao mi je da za 7 dana odem opet izvaditi betu pa ce mi opet ultrazvuk raditi... Reci te mi jel bi vi mozda znali dali je u pitanju onda trudnoca? Sva sam zbunjena nista mi ne govori i bad me strah.
Hvala unaprijed Lijep pozdrav

Dejan Šakoronja, dr. med.

Naravno da se radi o trudnoći.sa vrijednostima beta hcga iznad 1000 trudnoća se mora vidjeti u maternici.
Ono što ne znamo da li je trudnoća u maternici ili vanmaternična.

el-sm

Pozdrav postovani
imam redovne menustracije svakih 28 dana koje traju 5-6 dana.U vrijeme plodnih dana imala sam odnose jednom , ai prije njih dva puta, bez zastite,,,ali momka nikada nije svrsio u mene.( zadnju menstruaciju sam imala 12.09 dobila sam je navece... danas je evo 10.10 a nisam je dobila).
Ono sto me zanima i da li i ma veze sa trudnocom je to da sam dva dana posle prvog odnosa posle ove menstruacije imala bolove na desnoj i zatim na lijevoj strani stomaka kao grceve,i vagina mi je bila otekla i bolila me je, to je trajalo 2-3 dna i prestalo.
A sada evo vec zadnjih 4-5 dana imam sve kao i uvijeka kad trebam dobiti menstruaciju, grudi me bole, stomak me boli, tako isti i donji dio ledja ponekada..tako mi se uvijek desava, al eto nisam dobila jos.
pa me zanima koliko su sanse da sam trudna i zbog cega su mi bili oni bolovi i otecena vagina, imali to veze sa trudnocom kakve ili je u pitanju samo prehlada ili tako nesto...
hvala i lijep pozdav.

kikica91

Ginekolog je meni radio ultrazvuk prije beta hcg. A za sad me nista jako ne boli u trbuhu kako sam citala o vanmaternicnoj trudnoci. Ja cak imam bijeli isjedak sto sam citala da je to normalno. A opet posto si ja bas nemogu tocno odrediti kad je meni menstruscija pocela jer meni zna trajati po 7-8 dana al prva 3 samo neke mrlje i onda tek procuri.. pa mislim da je bilo jako malo pa se zato nije nista vidjelo

Dejan Šakoronja, dr. med.

El-sm imali ste odnose u vrijeme plodnih dana, kasni vam menstruacija stoga prvo napravite test.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Kikica odgovorio sam vam. Nadam se da ste me shvatili.

kikica91

Ponovni nalaz bete mi je 9661.50 danas sam opet bila na ultrazvuku doktor mi je rekao da je u maternici ali da to nije 7tj. Kao sto bi po mojoj menstruaciji trebalo biti.Jer je jos to malo, a sa 7tj bi se dosta toga trebalo vidjeti...rekao je da za 10 dana dodem da vidi dali raste... sto vi misli te? Dali se mozda radi o kasnoj ovulaciji. Jako sam zabrinuta

Dejan Šakoronja, dr. med.

Vjerovatno se radi o kasnijoj oplodnji i nidaciji.
Vjerovatno će biti sve dobro. Slažem se s mišljenjem vašeg ginekologa.

Mini77

Pozdrav,

Zadnja menstruacija mi je bila 8.10 i normalno je trajala. Nezasticen odnos sam imala 15.10 u toku menstracije. Ovaj mjesec sam dobila menstruaciju 8.11 i uzasno me donji dio trbuha bolio taj dan i bila je slaba i trajala 2 dana ali dok sam mokrila su bili ugrusci u vodi a na ulosku samo malo krvi velicine naranđe. I imam te simptome menstruacije da me boli trbuh.. A vec neko vrijeme me malo pece dok pisam. Strah me pa mi molim vas recite da li se radi o trudnoci? I zasto mi je menga sad trajala 2 dana i bila slaba
? Hvalaa

Nikolina1210

Pozdrav! Trudna sam 7tjedana. Prosli uzv bio u redu, pijem duphaston 3x1 radi iscjetka krvavog. Danas sam imala bolove, trajali su mozda uru vremena, u podrucju donjeg trbuha, poceli lagano pa jace. Kasnije kad je stalo smirilo se. Ginekolog mi je radio jutros. Radi tek sutra popodne. Sto bi to moglo biti? Hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Mini ne radi se o trudnoći.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nikolina nastavite s terapijom. Potrebno je napraviti cervikalne briseve, urinokulturu, crp, krvnu sliku itd.