trudnoca

mamicax2

Postovani,
zadnja menstruacija mi je bila 7.2. i po njoj mi je trudnoca vec nekih 10tj. Medjutim,posto mi je ovulacija bila negdje oko 22.-26.2. mislim da je trudnoca sada tek 6-7tj. Prije tjedan dana sam bila na uzv-u i EO je bio vel 3-4mm a ZV 5,5mm, a juce (dakle 5 dana kasnije)EO 5,5mm a ZV 4,7mm, doktor mi je odmah naglasio da mu tu nesto nije u redu i da dodjem za 3-4dana na kontrolu. Od samog pocetka pijem folnu kiselinu i duphaston,i dalje imam sve simptome trudnoce iako mi se cini da mi stomak i grudi vise nisu toliko napeti kao u pocetku.
Prije godinu dana sam imala missed ab. i sada se strasno bojim da se to opet ne ponovi,molim vas recite mi samo vase misljenje da znam na cemu sam..

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ako je kao što ste napisali mislim da se plod nažalost ne razvija.
Da li je plod vitalan? Što vam je rekao ginekolog? Kuca li plodu srce?

mamicax2

Do sada jos nije bilo otkucaja ali je do sada plod napredovao,cekam sutrasnji uzv da vidim sto se dalje desava.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nažalost mislim da neće biti dobro prema opisanom.

sandra2574

Postovanje,
imam 19 godina. Problem je sto mi kasni menstruacija. Obicno dobijam 8. a evo danas je vec 15. a ja jos nisam dobila. Imala sam spolni odnos sa deckom prije 19 dana , to mi je bio 1. put i nismo koristili zastitu, nazalost. Zanima me postoji li mogucnost stvarno da sam trudna ili ipak mi kasni zato sto mi je to bio prvi put. Nisam se jos usudila otici u apoteku i kupiti test. Ne osjecam mucnine, niti se sta promjenilo na meni, nisam niti umorna niti neraspolozena, naprotiv energicna sam.
Pozdrav.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ako je bilo ejakulacije svakako napravite prvo test na trudnoću.

miroslava86

Poštovani,
Imam 29 godina prije 7 godina mi je prvi put otkrivena vodena cista na jajniku i poslje toga sam je imala još 5-6 puta kako nemam zbog toga redovne menstruacije nemam redovne ni ovulacije ostajala sam 2 puta trudna pomoću clomifena i obadva puta bio spontani pobačaj,sada nisam planirala trudnoću od zadnje menstruacije do danas sam sa mužem imala odnos samo jednom i nije svršio u rodnicu danas mi je 40 dan ciklusa još nisam dobila menstruaciju a imam bolove u stomaku već 4-5 dana kao da ću dobiti ali samo kada hodam i saginjem se muka mi je i povraćam,bili me glava,sada nisam sigurna da li je još jedna cista ili trudnoća mada me boli onako kao kada sam bila trudna ne kao kada sam imala cistu,molim vas možete mi reci da li ima nekih simtoma koji razlikuju cistu i trudnoću

Dejan Šakoronja, dr. med.

Napravite test na trudnoću, za početak. Simptomi ciste ovise o njenoj lokalizaciji i veličini.

mirela001

Poštovani,
partner i ja radimo na trudnoći, imala sam prije par mjeseci betahcg trudnoću koja je propala. Menstruaciju sam dobila 01.04., koja je bila malo oskudnija od drugih, ciklus mi je inače redovit i traje između 26 i 28 dana. Prema izračunu dan ovulacije je bio 15.04., i u vrijeme plodnih dana samo imali odnose svaki treći dan, s time da je ova ovulacija bila malo bolna što se inače rijetko događa. E sada sam jučer dobila čudne simptome, lagani pritisak u donjem dijelu trbuha (onako pred ciklus), trbuh dosta napuhnut, lagana bol u donjem dijelu leđa i nekoliko prištića po licu (što inače nemam od puberteta). Ciste nemam i nemam upala jer sam to sada stalno kotrolirala nakon pobačaja i rada na trudnoći.
Hvala
lp

Dejan Šakoronja, dr. med.

Pričekajte do vremena očekivane menstruacije. Ako vam ista bude kasnila napravite test na trudnoću.

mirela001

Puno hvala na odogovoru. Dajte mi samo još recite, kada mi dolazi ciklus obično to bude malo krvi dok se brišem i smeđi iscjedak dan ili dva i tek onda počne pravo krvarenje, pa me sada zanima od kojeg dana se računa ciklus od kada sam primjetila to malo krvi na paipiru i iscjedak ili od kada je baš počelo pravo krvarenje (da znam zbog točnijeg izračuna plodnih dana)?
Puno hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Od prvog dana svježeg i obilnijeg krvarenja. Tada je prvi dan ciklusa.

mirela001

baš vam hvala na odgovorimia, na internetu se svašta moće pročitati pa nisam sigurna što je točno, a što ne. jučer predvečer sam imala temperaturu 37.2 (a nisam apsolutno ništa bolesna) pa me to malo zbunilo, mjerila sam ju danas u jutro prije nego sam se dignula iz kreveta (kako sam pročitala na netu) bila je 36,7, dali takva temperatura može nešto reći o začeću i kolika je na početku trudnoće?
puno hvala
lp
l

Dejan Šakoronja, dr. med.

Na osnovu same temperature ne. Povišenje temperature je simptom mnogih bolesti i stanja zato je bolje da se ne zamarate s tim simptomom.

mirela001

puno hvala još jednom, ovako bar točno znam, a kao što sam rekla ovdje se svašta pročita pa više na kraju nisam sigurna šta je točno, a šta ne happy

Dejan Šakoronja, dr. med.

Molim.

lazo1989

Postovani doktore.
U velikoj sam nedoumici.
Sa devojkom sam spavao prvi put 22.januara. navodno njoj je krvarenje prestalo 21. Januara. ona je danas bila kod ginekologa i trudna je 13 nedelja i 2 dana. Ja sam nesto racuno i ne slaze mi se. interesuje me kolika je mogucnost da to dete nije moje. Naravno ako ni sa kim, osim sa mnom, nije spavala od 22. Januara.
Inace sve jedno planiram da uradim dnk test, ako sve to bude normalno do kraja.
U napred zahvalan.

Dejan Šakoronja, dr. med.

To vam ne znam i ne mogu odgovoriti niti ja niti njen ginekolog. Neki put žena krvari u ranoj trudnoći od nidacije, implantacije, hematoma, pa isto krvarenje zamjene za menstrualno.
Preostaje vam čekanje do poroda.

mirela001

Poštovani,
za dva dana bi trebala dobiti menstruaciju, ali ovaj mjesec nema naznaka da bi došla, jedino što sam jako naduta i imam neke lagane grčeve u donjem dijelu trbuha i ponekada mi se javila lagana bol u donjem dijelu leđa, to traje još od ovulacije, tj, počelo par dana nakon ovulacije. Inače prije ciklusa su mi grudi jako napete, a sada ništa i imam obavezno smeđi iscjedak prije samog ciklusa, a sada ga nema ali sam primjetila da imam bijeli kremasti iscjedak na gačicama i kada sam išla gledati ima ga dosta. javili mi se prištići što inače nemam. dali je moguće da ipak ona zločesta menstruacija neće doći ovaj mjesec happy?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Doći će. Ciklus je sklon manjim ili većim oscilacijama, isto kao i smetnje vezane uz pms.