Trudnoća

thalias

Menga mi kasni tjedan dana, posljednja je bila 25.3., ciklus 28dana. Dva testa za trudnocu sam napravila i oba su bila pozitivna, a beta hcg koji sam vadila jučer je 367 UI. Jučer nakon spolnog odnosa sam primjetila da mi je iscjedak blago roze boje pa sam otišla na pregled u bolnicu. Nisam ništa pametnija izašla s pregleda a nalaz mi glasi ovako : UZV uterus 49x 3e Endometri 7mm Lijevo cista simplex/ Corpus Lutheum/ Desni 22x15 mm BHC 367 UI.
Zanima me što sad to znaći, da li sam trudna ili nisam? i da li se moram brinut zbog te lagane sukrvice u iscjetku?
E da, i osjetim lagani pritisak s lijeve strane, možda lijevi jajnik, već par dana, nije bol već samo lagana nelagoda s te strane. Hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Trudna ste. Beta se podvostručuje za 31 sat.
Da bi se vidjela u maternici beta treba biti minimalno 1000.
Mirujte, nemajte odnose i kontrola za tjedan dana.

mirela001

prvi dan menstrucije mi je bio 01.04., ciklus traje 25 dana. za sada još uvijek nisam dobila menstruaciju, ali mi je sinoć počeo neki svjetlo smeđi isjedak, traje još uvijek, to je vidljivo samo kada se obrišem papirom, jedino što sam primjetila su neke krvave žilice. dali je moguće da sam trudna? i dajte mi recite inače što znaće točno ti krvavi končiči, dali se oni mogu pojaviti na početku trudnoće?

hvala
lp

Dejan Šakoronja, dr. med.

Moguće je da se radi o trudnoći no vrlo vjerovatno o predznaku nadolazeće menstruacije. Končići su kapilarice i dijelovi endometrija koji se odljuštuju u vrijeme ili neposredno prije menstruacije.