Trudnoca

kaca726

Pozdrav

Menstruaciju sam dobila 18.6, menstruacije su mi na 29,30 dana, menstruacije su mi bile 18.5, 19,4, 20.3, traju mi 7 dana.
21.6 sam imala ne zasticen odnos gde je decko ejakulirao u mene, danas je to isto ponovilo, i dalje mi po malo ide menstruacija (braonkast isecak). Da li je potrebno popiti tabletu za dan posle, s obzirom da su mi redovne menstruacije?Odgovorite sto pre. hvala.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Uzmite pilulu za dan poslije.

tonkimonki

Pozdrav, trudna sam 38+5 već 2 dana imam proljev koji nije obilan baš i mučnine. Nekoliko dana prije ovog mi je iz nosa počela curiti krv, to je trajalo samo navečer i u jutro kao ugrušak je izašao što me skroz prepalo. Osjećam se iscrpljeno, umorno svaki mišić me boli i stopala i šake su mi otekle, kontrakcije imam odavno al sad mi je više sve pomješano jer imam te grčeve koji me tjeraju na wc . Na pregledu danas mi je bio povišen tlak 145/86 gin. me je uputila u dnevnu bolnicu da napravim ctg i ultrazvuk, pitam se da li je ovo opasno stanje i koja je mogućnost da me zadrže u bolnici do termina, beba se normalno razvija tako kaže. Kroz trudnoću imam non-stop tlak veći od 130 gornji a dojnji 85 najniži.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ako tlak bude povišen i dalje s obzirom da ste u terminu ići će se na indukciju poroda. Svakako se javite na pregled u bolnicu.

ozdravhappy zanima me dali sam trudna.. menstruaciju sam imala od 18-22.06, imam 29 god.i nezasticene spolne odnose sa deckom, gdje je 3,4 puta svrsio u mene, menstruacijski ciklus mi je od prilike svakih 32,33 dana.. a sada za vrijeme odnih dana mi se pojavio smeđkasti iscjedak boja varira od svijetlo smede, do tamne, ima ga samo prilikom odlaska na wc i brisanja, nekada bude koja tockica na rublju, sada je i kao nekakva tamna krv,sukrvica isto prilikom odlaska na wc... znaci od prilike 12-14 dana prije sljedece mjesecnice pojavio se iscjedak, imam bolove u donjem dijelu trbuha, povremeno glavobolju, nekako se lose osijecam, pa promjene praspolozenja,povecan apetit.. a sljedeca mjesecnica bi mi trebala doci oko 20.7.. molim vas ako nije problem da mi kazete vase misljenje.hvala puno

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne znam da li ste trudna. Da bi to znali mora vam kasniti menstruacija. Ove smetnje koje opisujete nespecifične su i nisu karakteristične samo za trudnoću.

tonkimonki

Bok, hvala na odgovoru. Bila sam na ctg, ultrazvuk, tlak su mi mjerili, krv i urin. Tlak je bio uredan cak 124/76 al to je zato sta sam ležala a ne onako na prepad odmah da mi mjere ka inace, ctg isto dobar samo na jednom djelu je ko spavao umirio se,krv mi je OK samo hemoglobin malo ispod 115 a jedino sta me zabrinjava je loši urin ima bakterija i protein je +1 poslala me je na urinokulturu 3× i jeli to pametno sad cekat s obzirom da bi trebala sto prije dobit neke antibiotike jer sto ako se desi da pocmem rađat a nisam to zaljecila hoću li s tim nastetit bebi?

NaIva2

Postovani,
Zadnju menstruaciju sam imala od 11.-14.6. Ciklusi su mi redoviti zadnjih godinu dana (28-29 dana traju). Spolni odnos sam imala 27.6 zaštićeni (koristili smo kondom) nismo gledali dali je pukao. Nakon toga on je mokrio i oprao spolovilo i kasnije se nam spolovila bila opet u doticaju, ali nije doslo do ejakulacije. Sljedeću menstruaciju sam trebala dobit jucer (9.7.) ali nije dosla. Imam vec dva dana povisenu temperaturu, bolove u donjem dijelu trbuha (kao pred menstruaciju) ali inace me boli samo dan prije a sada vec 3. dan, ne stalno al onak ponekad zaboli. Sto se tice drugih simptoma nemam ih. Imala sam jos jedan spolni odnos sa deckom dan prije ove ocekivane menstruacije (8.7) isto smo koristili kondom. Zanima me dali je moguca trudnoca? I dali mozda menstruacija kasni zbog tog spolnog odnosa prije ocekivane? Hvala unaprijed na odgovoru.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Tonkimonki, postupite kako su vam rekli u bolnici.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nalva prema opisanom ne radi se o trudnoći.