Trudnoća

petra001

Lijep pozdrav.U 11+6 sam tjednu trudnoce i stalno povracam.Zanima me da li postoji nesto cime bi se moglo ublaziti povracanje?Ili da mi preporucite sto bih mogla jesti?Do kad to povraćanje traje?Do sad sam svaki dan povracala ali danas od jutra bas jako povracam...Sve me vec u grlu pece od toga.Vise ne znam ni sto bih jela sto god pojedem tjera me na povracanje..Osjetim kao neku kiselinu.
Hvala i lijep pozdrav,

Petra

Dejan Šakoronja, dr. med.

Probajte s Torecan čepićima. Više obroka dnevno više tekućine, manje obroke konzumirajte.
Uzimajte dosta tekućine. Traje uglavnom do 12.tog tjedna no nerijetko i do 16.tog tjedna.
Ako je jako izraženo sugeriram i hospitalizaciju i intravenoznu nadoknadu tekućine.

www

Poštovani,

imam 34 g. Trudna sam s drugom bebom. Sve je u redu, uzv uredan, papa test uredan no mući me moja kilaža. Ostala sam trudna sa 90 kg na 161 cm koje nisam skinula od prijašnje trudnoće prije 4.g. Prva trudnoća je bila uredna , porod lagan, tada sam imala 66 kg. Tsh reguliram, 2.60 je. Sada sam trudna 4 tj. i pomalo me strah. Koje mogu biti tegobe za bebu, mene uslijed težine,porod? Pokušat ću pazit na prehranu a da sve bude u redu da se ne nagomila previše.

Hvala , lp

Dejan Šakoronja, dr. med.

Svakako napravite GUK na tašte i OGTT. Zatim bi bilo dobro da cijelu trudnoću jedete 1800 kalorija dnevno.
Više se krećite, više manjih obroka, voća i povrća, izbacite slano iz prehrane kao i rafinirane šećere.
Normalan prirast je od 9-13 kila a kod vas bih optimum bilo nekoliko kilograma .