Trudnoca

ena01

Postovani, kolika je vjerovatnoca da se zatrudni ukoliko je partner svrsio van vagine, i nakon toga, ubrzo, vratio penis u nju? Takodje, plodni dani su kod djevojke u pitanju. Hvala, pozdrav.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Šansa postoji dakako. Nije velika no ne može se u potpunosti isključiti.

Zvonchica90

Postovani, od novembra pokusavam da ostanem trudna ali ne uspeva, da li treba da se uzimaju neki lekovi, vitamini ili koriste vaginalete?? Npr moja sestra nije mogla godinu dana i otisla kod ginekoga dao joj je vaginalete i nema da fali odma posle tog je zatrudnela...

matejika1512

postovani, posljednju menstruaciju sam imala od 21.02 do 26.02. ciklus mi traje oko 34 dana. 5.3. imala sam nezastricen spolni odnos pri kojem je decko ejakulirao u mene. nakon 8 sati popila sam pilulu za dan poslije. kolika je mogucnost trudnoce te kada mogu ocekivati iducu menstruaciju? hvala

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, za Zvonchica90
obrada neplodnog braka kreće ukoliko godinu dana unatoč redovitim odnosima ne dolazi do trudnoće. Ne postoji nikakva tableta koja bi pomogla začeću. Preporučam da za početak obavite osnovni ginekološki pregled, papa test i uzv, a suprug spermiogram. Daljnji postupak prema nalazima.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, za Matejika1512,
Od 100 žena koje su uzele pilulu za dan poslije 2 će zatrudnjeti, dakle zaštita nije sto posto učinkovita. Menstruacija bi trebala doći u uobičajeno vrijeme, no može se desiti da urani ili zakasni par dana.

matejika1512

pitam vas iz razloga jer po mom izracunu jos nije ni doslo do ovulacije. hvala

Ivo Balenović, dr. med.

Prema navedenim datumima i trajanju ciklusa tada još nije došlo do ovulacije

emili37

ovako zadnja menstr. je bila 22.1. , ovulacija 6.2. dva testa pozitivna..prekjucer sam isla u ginekologu i ne vidi se nista..on kaze da sqm po ovome vec mjesec i po trudna i da se to mora vidjeti..u proaloj trudnoci sam po menstr bila dva tjedna vise trudna..poslao me da vadim betu koja je iznosila 884 on kaze da je beta preniskaa ovaj tjedan ali ako je situacija kao u proaloj trudnoci onda sam zapravo 4-5 tj trudna i to je ok beta..sutra opet idem vadit betu..da napomenem imam jake bolove u stomaku kao probadanjr nrma iscjetka ni krvarenja..jako me strah i samo zelim da sve bude uredu..sta vi mislite da li je to normalno da se jos ne vidi nosta na ultrazvuku i jeli razine bete ok??

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana,
razina beta hcg-a je svakako preniska za ovaj tjedan. Treba ponoviti betu i ultrazvučni pregled, te postupiti prema nalazima. Ono što je bitno da se isključi je izvanmaternična trudnoća.

emili37

hvala puno na odgovoru..ponovila sam betu i rezultat je 2158 ..mozete li mi reci sto znaci ovaj rezultat? tek sam u utorak narucena kod ginekologa ..imam mucninu,osjetljive grudi , ucestalo mokrenje dakle sve simtome trudnoce ali me jako zabrinulo sto se nista nije vidilo na ultrazvuku..
hvala

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana,
vrijednosti beta hcg-a se u normalnim trudnoćama udvostručuje svaka dva dana. Ova vrijednost odgovara trudnoći otprilike 5-6 tjedana što bi se trebalo ultrazvučno vidjeti.

Ivona444

Postovani, zadnju menstruaciju sam imala 6.02.2017. I trajala je do 11., a dan kasnije sam s deckom imala spolni odnos (sa zastitom) tako da nisu bili plodni dani... Uz to, koristili smo metodu prekinutog snosaja. Trebala sam dobiti menstruaciju prije 3-4 dana ali jos uvijek nista. Postoji li mogucnost trudnoce? Takoder, prosli mjesec sam pila antibiotike zbog upale grla (gnojna angina u pitanju)... Da li mozda to utjece na izostanak mjesecnice?
Hvala unaprijed

Lola95

Postovani!
Zadnju menstruaciju sam imala 09.02. i trajala je do 14.02. U subotu 04.03. i nedjelju 05.03. imala sam rozi iscjedak, nakon 2 dana sam imala smedji iscjedak pa me zanima da li je to znak da cu dobiti menstruaciju ili postoji mogucnost trudnoce?
Unaprijed hvala na odgovoru

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, za Ivona 444,
ukoliko ste imali zaštićeni odnos u vrijeme neplodnih dana mala je mogućnost trudnoće. Ipak preporučio bih da učinite test na trudnoću.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, za Lola95,
ukoliko niste dobili uobičajeno menstruacijsko krvarenje, a imali ste odnose, uvijek postoji mogućnost trudnoće. Preporučio bih da napravite test na trudnoću.