Trudnoca!

Hanci85

Postovanje, imam jedno pitanje za Vas te Vas molim da mi odgovorite. Da li je moguce da se zatrudni bez spolnog odnosa, dakle petingom. Peting sam imala prije 5 dana, te je momak svrsio pored mene, al' se bojim da nije nesto ipak zavrsilo u rodnici. Od tog dana imam mucninu, grceve, boli me fakticki kompletno tijelo, pospana sam. Navodim da sam posljednju menstruaciju imala par dana nakon prvog petinga, dakle menstruacija je bila 12.03., a danas je 24.03. Peting sam imala 19.03. A menstruacija mi je trajala 4/5 dana. Dakle da li je moguce da se zatrudni na ovaj nacin i da li je moguce da vec sada imam ovakve simptome? I zaboravila sam napomenuti da me bole dojke al' samo sa strane na dodir. Te imam iscjedak poprilicno intenzivnog mirisa.

Hanci85

Danas, 25.03. sam primijetila da je iscjedak obilan, te rastezljiv, također imam blagu mucninu, bolove u leđima i rukama, najvise, te također bol u stidnim kostima.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana,
ukoliko nije došlo do ejakulacije u rodnicu trudnoća nije moguća. Iscjedak koji opisujete odgovarao bi iscjetku u vrijeme ovulacije.

Hanci85

Hvala Vam na odgovoru, a da li je moguce da vec sad osjecam simptome trudnoce? I dakle posljednju mjesecnicu sam dobila otprilike na vrijeme, dan prije, i trajala je oko 4 dana, nije bila oskudna, a ni pretjerano obilna, da li moze biti lazna menstruacija koja se javlja u trudnoci?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana,
nemoguće je bez pregleda reći da li je menstruacija bila lažna ili prava. Ukoliko je bila prava, prema navedenim datumima nemoguće je da osjećate simptome trudnoće ukoliko je došlo do nje.

Hanci85

I jos jedno pitanje, je li pod ejakulaciju u rodnicu podrazumijevate ulazenje penisa unutra, dakle ne moze prstima i slicno?

Panikaa12345

Pozdrav. Dakle zadnja mega bila mi je 9.ozujka. dan nakon menstruacije dakle 10.ozujka imala sam nezasticen odnos. Nismo sigurni jel je bio skroz prekinut snosaj. Totalno sam u panici.molila bi odgovorhappy

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, za Hanci85,
moguće je ejakulat i prstima unijet u rodnicu.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, za Panikaa12345,
ukoliko imate redovite menstruacije svakih 28 dana, plodni dani su od 11. do 17. dana ciklusa računajući od prvog dana krvarenja. Ukoliko ja odnos bio izvan tih dana (prema navedenom pretpostavljam da je) mala je mogućnost trudnoće.

Hanci85

U kojim kolicinama bi onda trebalo unijeti i na koji nacin, ako je momak nakon sto je svrsio odmah prestao te obrisao ejakulat sa moje noge?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana,
ako je ejakulat obrisan s noge trudnoća nije moguća.

Sijalica556

Pozdrav,naime sa dečkom sam imala peting 12.2 nakon toga imala sam normalne menstruacije koje su trajale po 6 dana ali mi je ova zadnja menstruacija bila kraća trajala je 4 dana prva dva dana je bilo obilno krvarenje treći slabo a četvrti dan samo iscjedak,eh sada moje pitanje je da li se moze zatrudniti ako dečko ejakulira stim da je on go a ja sam na sebi imala tajice pa me zanima da li sperma može proći preko odjeće i da li je normalno sto mi je zadnja menstruacija trajala kraće nego inače nadam se brzom odgovoru lp

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, trudnoća na taj način nije moguća. Menstruacije ne moraju uvijek biti istog intenziteta i trajanja.

Sijalica556

Hvala mnogo na brzom odgovoru imam jedno pitanje naime dobila sam menstruaciju 23.6 imala sam sve simptome menstruacije ali je problem danas je treći dan a meni ni traga menstruacije ovo mi se ranije nije dešavalo imam li razloga za brigu.Imam 17 godina da li je možda uzrok pubertet ili nesto drugo

Ivo Balenović, dr. med.

Nema razloga za brigu. Menstruacije nisu uvijek istog intenziteta. Ukoliko bi se to ponavljalo dobro bi bilo učiniti analizu hormona.