Ginekologija i opstetricija


Da bi mogli slati poruke na forum trebate se prijaviti. Novi korisnici mogu se registrirati ovdje. Molimo vas da prije registracije pročitate Pravila za korištenje foruma.

Broj tema: 11777 | Broj poruka: 85227

Forum nije u funkciji!

No pregled objavljenih poruka Vam pruža veliki broj korisnih informacija iz navedenog područja.


Trudnoca


Autor Poruka

amilaikusa

17.04.2017. 17:50

Pozdrav, zadnja menstruacija mi je bila 21.2.2017. 28.3. mi je test kucni bio pozitivan,a 21.3 negativan. Bila sam na pregledu 10.3. i doktorica je rekla da ima vodeci folikul i da je ovulacija 12/13.3. Nekoliko dana mi je bio ko smeđ iscjedak koji je bio prestao, da bi 11.4 bilo kapljice krvi i tragovi krvi . Otisli doktoru, kaze ima gestacijska vrecica i vidljiva zumanjceva vrecica, doktor rekao da nema krvarenja nekog obilnog da ne zna od cega je to bilo. Embrija nema, Ukljucio utrogestan, i progesteron depo injekcije i da radim betu hcg svaka dva dana. Rezultati bete su bili: 29 403 44 376 i 60 351, znam da se trebala duplati. Tek sam u srijedu narucena na kontrolu, mozete mi reci sta moze biti?

Ivo Balenović, dr. med.

18.04.2017. 10:35

Poštovana,
udvostručenje beta hcg-a dešava se prosječno nakon 31 sat. Prema uzv nalazu kod vas se radi o početnoj trudnoći, za sada bez vidljivog embrionalnog odjeka. Idućim uzv pregledom trebao bi se vidjeti i embrionalni odjek (naravno, ako je sa trudnoćom sve u redu što se za sada sa sigurnošću ne može znati samo na temelju nalaza beta hcg-a).

bubena1510

19.04.2017. 10:25

Postovani,

U 23 sam tjednu trudnoce. Trudnoca je uredna osim sto je u 20 tjednu primjecena marginalna posteljica.Da li je dozvoljeno elektricnim masazerom malo izmasirati noge( listove i bedra) po nekoliko minuta , odnosno da li vibracije koje aparat proizvodi tijekom masaze mogu stetno utjecati na trudnocu. Masaza mi pomaze kod cirkulacije i bolova u listovima.
Unaprijed hvala

Lp,

Ivo Balenović, dr. med.

19.04.2017. 11:35

Poštovana,
slobodno koristite masažer bez straha, Što se tiče marginalne posteljice ona se u većini slučajeva povuče napredovanjem trudnoće.

Nella2912

24.04.2017. 20:55

Pozdrav, imala sam spolne odnose prije 4 tjedna jucer sam radila test i pozitivan je a u meduvremenu sam imala jake bolove u donjem dijelu trbuha kao da me jajnici bole, javljaju se jako cesto i imam jake mucnine tokom dana. Radim jako fizicki naporan posao i sta god tesko da dignem mene jako sjece u donjem djelu trbuha. Da li je to opasno?

Ivo Balenović, dr. med.

25.04.2017. 17:00

Poštovana,
preporučio bi da učinite ultrazvučni pregled da se verificira trudnoća i njeno sijelo. Savjetujem izbjegavanje težih fizičkih poslova.

Koala25

27.04.2017. 23:15

Pozdrav
Odnos sam imala 29.3. Ultrazvuk maternice sam imala 24 .4. Da li je moguće vidjeti plod ili je prerano ?
Ili ultrazvuk maternice pokazuje sa stopostotnom sigurnošću?

Ivo Balenović, dr. med.

28.04.2017. 09:35

Poštovana,
da je 29.3. došlo do oplodnje ultrazvučno bi se vidjela trudnoća.

Koala25

28.04.2017. 09:35

Ultrazvuk sam imala vaginalno

Ivo Balenović, dr. med.

28.04.2017. 11:35

Tako se i bolje vidi.

Koala25

28.04.2017. 21:15

Hvala
evo čitam prvi post po redu u ovoj grupi . Djevojka je imala menstruaciju i napravila test koji je pokazao dva razlicita rezultata . Kako je to moguće?
Ja sam za sad napravila 2 bili su negativni puno prije pregleda oko 22.4. zadnji i jedan još za vrijeme menstruacije . (Za vrijeme slabog krvarenja)
Da li bi bilo dobro sad napraviti još jedan ?

Ivo Balenović, dr. med.

30.04.2017. 12:20

Test na trudnoću detektira beta hcg - hormon trudnoće koji se nalazi u krvi i urinu trudnica. Beta hcg se u krvi može dokazati šest do osam dana nakon ovulacije. Test na trudnoću iz urina je najbolje raditi oko 7 dana po izostanku menstruacije, Prije toga razina beta hcg-a može biti premalena da bi se detektirala testom. Ponekad test može pokazati lažno pozitivan rezultat ako su u mokraći prisutni proteini ili krv.

Koala25

02.05.2017. 11:05

Hvala Vam
U mom slučaju imala sam dva puta krvarenje zbog uzimanja pilule za dan poslje
Prvo je bilo 7.4. 5 dana
Drugo 18.4. 3 dana
Pregleda dan napravila vaginalno 24.4 doktorica kaže da nema ništa ali me zabrinjava jer čitam da se plod tek vidi nakon 5 tjedan ? Ili koliko? Nisam možda točno informirana .
A odnos sam imala kao sto sam rekla 29.3.
Samo želim biti sigurna da li je pilula stvarno djelovala .
Jer je možda moguće da krvarenje nije menstrualno i da je plod već u meni pa ne znam kako da još provjerim .
Jer u slučaju da je nažalost samo pobačaj dolazi u obzir .
A do idućeg datuma menstruacije ako mi ne dođe , moglo bi biti prekasno...
Zbunjuju me te brojke svako piše drugačije sto se tiče vidljivosti ploda . ?

Ivo Balenović, dr. med.

02.05.2017. 17:00

Trudnoća je vidljiva nakon 5 tjedana računajući od zadnje menstruacije, dakle tri tjedna od oplodnje (odnosa). Da se radi o trudnoći ona bi se sigurno ultrazvučno vidjela.

Koala25

03.05.2017. 22:50

Ali da li se vaginalnim ultrazvukom može vidjeti plod i prije 5 tjedana? Jer u mom slučaju sam išla puno prije na ultrazvuk .

Ivo Balenović, dr. med.

04.05.2017. 22:20

Trudnoća manja od 5 tjedana ne može se vidjeti ultrazvukom.