Trudnoca

amilaikusa

Pozdrav, zadnja menstruacija mi je bila 21.2.2017. 28.3. mi je test kucni bio pozitivan,a 21.3 negativan. Bila sam na pregledu 10.3. i doktorica je rekla da ima vodeci folikul i da je ovulacija 12/13.3. Nekoliko dana mi je bio ko smeđ iscjedak koji je bio prestao, da bi 11.4 bilo kapljice krvi i tragovi krvi . Otisli doktoru, kaze ima gestacijska vrecica i vidljiva zumanjceva vrecica, doktor rekao da nema krvarenja nekog obilnog da ne zna od cega je to bilo. Embrija nema, Ukljucio utrogestan, i progesteron depo injekcije i da radim betu hcg svaka dva dana. Rezultati bete su bili: 29 403 44 376 i 60 351, znam da se trebala duplati. Tek sam u srijedu narucena na kontrolu, mozete mi reci sta moze biti?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana,
udvostručenje beta hcg-a dešava se prosječno nakon 31 sat. Prema uzv nalazu kod vas se radi o početnoj trudnoći, za sada bez vidljivog embrionalnog odjeka. Idućim uzv pregledom trebao bi se vidjeti i embrionalni odjek (naravno, ako je sa trudnoćom sve u redu što se za sada sa sigurnošću ne može znati samo na temelju nalaza beta hcg-a).

bubena1510

Postovani,

U 23 sam tjednu trudnoce. Trudnoca je uredna osim sto je u 20 tjednu primjecena marginalna posteljica.Da li je dozvoljeno elektricnim masazerom malo izmasirati noge( listove i bedra) po nekoliko minuta , odnosno da li vibracije koje aparat proizvodi tijekom masaze mogu stetno utjecati na trudnocu. Masaza mi pomaze kod cirkulacije i bolova u listovima.
Unaprijed hvala

Lp,

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana,
slobodno koristite masažer bez straha, Što se tiče marginalne posteljice ona se u većini slučajeva povuče napredovanjem trudnoće.

Nella2912

Pozdrav, imala sam spolne odnose prije 4 tjedna jucer sam radila test i pozitivan je a u meduvremenu sam imala jake bolove u donjem dijelu trbuha kao da me jajnici bole, javljaju se jako cesto i imam jake mucnine tokom dana. Radim jako fizicki naporan posao i sta god tesko da dignem mene jako sjece u donjem djelu trbuha. Da li je to opasno?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana,
preporučio bi da učinite ultrazvučni pregled da se verificira trudnoća i njeno sijelo. Savjetujem izbjegavanje težih fizičkih poslova.

Koala25

Pozdrav
Odnos sam imala 29.3. Ultrazvuk maternice sam imala 24 .4. Da li je moguće vidjeti plod ili je prerano ?
Ili ultrazvuk maternice pokazuje sa stopostotnom sigurnošću?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana,
da je 29.3. došlo do oplodnje ultrazvučno bi se vidjela trudnoća.

Koala25

Ultrazvuk sam imala vaginalno

Ivo Balenović, dr. med.

Tako se i bolje vidi.

Koala25

Hvala
evo čitam prvi post po redu u ovoj grupi . Djevojka je imala menstruaciju i napravila test koji je pokazao dva razlicita rezultata . Kako je to moguće?
Ja sam za sad napravila 2 bili su negativni puno prije pregleda oko 22.4. zadnji i jedan još za vrijeme menstruacije . (Za vrijeme slabog krvarenja)
Da li bi bilo dobro sad napraviti još jedan ?

Ivo Balenović, dr. med.

Test na trudnoću detektira beta hcg - hormon trudnoće koji se nalazi u krvi i urinu trudnica. Beta hcg se u krvi može dokazati šest do osam dana nakon ovulacije. Test na trudnoću iz urina je najbolje raditi oko 7 dana po izostanku menstruacije, Prije toga razina beta hcg-a može biti premalena da bi se detektirala testom. Ponekad test može pokazati lažno pozitivan rezultat ako su u mokraći prisutni proteini ili krv.

Koala25

Hvala Vam
U mom slučaju imala sam dva puta krvarenje zbog uzimanja pilule za dan poslje
Prvo je bilo 7.4. 5 dana
Drugo 18.4. 3 dana
Pregleda dan napravila vaginalno 24.4 doktorica kaže da nema ništa ali me zabrinjava jer čitam da se plod tek vidi nakon 5 tjedan ? Ili koliko? Nisam možda točno informirana .
A odnos sam imala kao sto sam rekla 29.3.
Samo želim biti sigurna da li je pilula stvarno djelovala .
Jer je možda moguće da krvarenje nije menstrualno i da je plod već u meni pa ne znam kako da još provjerim .
Jer u slučaju da je nažalost samo pobačaj dolazi u obzir .
A do idućeg datuma menstruacije ako mi ne dođe , moglo bi biti prekasno...
Zbunjuju me te brojke svako piše drugačije sto se tiče vidljivosti ploda . ?

Ivo Balenović, dr. med.

Trudnoća je vidljiva nakon 5 tjedana računajući od zadnje menstruacije, dakle tri tjedna od oplodnje (odnosa). Da se radi o trudnoći ona bi se sigurno ultrazvučno vidjela.

Koala25

Ali da li se vaginalnim ultrazvukom može vidjeti plod i prije 5 tjedana? Jer u mom slučaju sam išla puno prije na ultrazvuk .

Ivo Balenović, dr. med.

Trudnoća manja od 5 tjedana ne može se vidjeti ultrazvukom.