Trudnoća

Petrusina

Dobar dan

Imam 30 god. U 14 tj sam trudnoce. Prva mi je trudnoca. Imala sam par puta smedkasti iscjedak. Pijem utrogestan 3x2. Mene zanima dali se sta u tome tj pocinje desavati tj dali bi trebala poceti osjecati bebu. Ja nista ne osjecam. Bol u grudima nemam jedino malo bradavice osjetljive. Malo me i to brinulo. Malo me strah da bebi nije srceko prestalo kucati. Dali ima simptoma za to dali bi prokrvarila. Nemam hematoma trudnoca na zadnjem ultrazvuku sve uredno.

I molila bih vas da mi ovaj test pojasnite tj dali je uredan i da nemam straha da mi dijete nece imati down. A ovo su rezultati

Na temelju kombiniranog probira (biokemijski biljezi + NT)
Trisomija 21: <1:10 000 granicni rizik: 1:250
Trisomija 18-13: 1 : 89 759 granicni rizik 1:250
Dobni rizik: 1 : 491 granicni rizik 1:250

Na temelju biokemijskih biljega
Trisomija 21: 1 : 9 068 granicni rizik 1:250

Hvala Vam unaprijed na odgovoru

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, rezultati testa su uredni, a dijete se počne 'osjećati' oko 20. tjedna trudnoće.

Petrusina

Hvala Vam puno. Samo me brine jos dali postoji simptom u slucaju ako prestane kucati srceko

DeathValens

I još jedno pitanje. Budući da sam obavila pregled kod gink. ultrazvucnom sondom i rekla mi je da nisam trudna i prepisala Duphaston tablete koje moram piti 10 dana. Nije mi jasno koji bi mogao biti razlog uvecanja trbuha, ja sam inace mrsava jer imam 60kila a visoka sam 168 cm, i ta ''debljina'' trbuha je samo na tom jednom mjestu tj vise izgleda trudnici nego kao da sam se udebljala, buduci da uvijek jedem iste kolicine hrane.
Hvala na razumijevanju, lp

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana Petrusina, u tom slučaju ne postoje simptomi ali ne znam zašto o tome razmišljate kad je s trudnoćom sve u redu.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana DeathValens, moguće da je od crijeva i probave.

Lordan

Poštovanje..
Nakon 2 spontana..konačno trudnoća prolazi uredno. 16 sam tjedan. Međutim..već sad sam dobila 5 kilograma. Nemam energije. Imala sam hematom u 10 tjednu pa sam mirovala i od tada samo ležim. Hematom se povukao. Al su mi rekli da pripazim na prehranu. Međutim..ja stvarno ne jedem puno..a kilogrami se samo nakupljaju. Sad sam nakon 3 tjedna već dobila više od kilu. Molim Vas savjet. Hvala..

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, potrebno je više manjih obroka dnevno. Izbjegavajte slatku, masnu i začinjenu hranu. Nije potrebno strogo mirovanje. Laganje šetnje pomoći će u regulaciji tjelesne težine.