Trudnoća?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana Ivana, implantacijsko krvarenje se javlja 7 do 10 dana nakon oplodnje (odnosa). Krvarenje koje se desi ranije ne može biti implantacijsko.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana Antonija185, terapija koju uzimate neće imati štetnog utjecaja na dijete. Potrebne su redovite kontrole. Propranolol (beta blokatori) je preporučljivo ukinuti pred kraj trudnoće, iako doza koju uzimate nije velika i ne bi trebala imati utjecaja na dijete. U početku trudnoće moguć je osjećaj pritiska u donjem dijelu trbuha..

Mislav111

Postovani,
Spavao sam sa djevojkom sa zastitom, svrsio sam u zastitu van vagine te sam zatim oprao ruke i dirao malo sebe ali nisan obrisao penis, zatim sam navukao novu zastitu i takoder nakon sexa svrsio van vagine. Brine me to sto nisan oprao penis a stavljao sam kondom, nisam falio stranu sli me brine od ruku da nisan gore uvatio ili nesto, trebam li se brinuti?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovani, ne postoji šansa da bi na taj način došlo do oplodnje.

Mislav111

Hvala. Ma prepao sam se jer nisan siguran jesam li dotaknuo vanjski dio kondoma nakon sta san sebe zadovoljavao a prethodno nakon ejakulacije nisam obrisao penis mada je proslo 10 min, pa sam navukao novi kondom, a na rukama mi je jedino bio suh neki osjecaj znam da nisam imao ejakulat nikakav.
Pa kako sam namjestao kondom. Onda mogu biti miran?

Ivo Balenović, dr. med.

Možete biti mirni, ne postoji mogućnost trudnoće.

Ivana267

Hvala na svim odgovorima na prethodne postove. Nastavno na to, znam, rekli ste mi da nije moguca trudnoca jer je nastupila menstruacija iduci dan, da ne moze biti tzv. lazna jer se ona javlja nakon vise dana od odnosa. Posto sam ja takav panicar, evo danas mi je osmi dan, menstruacija je vec prosla prije par dana, a danas mi je nekakav smedi sluzavi iscjedak bio kao i jucer i neugodno mi je u tom podrucju dole, ne znam da li je mjehur ili jajnici, posto imam slab pa me zna na dane uhvatiti cesto mokrenje. Znam da je ludo sada pitanje, ali kako sam i dalje nemirna, znaci nema nikakva sansa da je ono bila lazna menstruacija na dan ocekivane, odnosno dan poslije odnia? A pogotovo ako je bila prava ne moze ovaj iscjedak biti ta lazna? Prepala bi se jos vise da sam dobila samo taj iscjedak bez prethodnog krvarenja.

anandi96

Pozdrav,
Prvi put pisem ovdje i voljela bih da me umirite. Zadnja mjesecnica mi je pocela 03.06, a zavrsila 07.06. Na peti dan ciklusa, odnosno zadnji dan mjesecnice, imala sam odnos s deckom pri kojem smo koristili kondom, medutim, on je pukao. U meduvremenu smo prekinuli zbog nevezanih razloga. Za cetiri dana trebam dobiti novu mjesecnicu, no vec danima se osjecam cudno. Bole me grudi, leda, probada me u jajnicima.. Da bih se smirila, danas sam isla izvaditi betu koja je 0.091. Je li to definitivno negativan rezultat? Napominjem da je od zadnjeg odnosa proslo gotovo tri tjedna. Stvarno sam u panici, zadnja stvar koja mi sad treba je trudnoća sa bivsim deckom.

Ivana267

Evo kao da paranoja oko trudnoce nije dovoljna, pojavio mi se i iscjedak i lagani svrab, kupila sam Canesten u ljekarni. Dakle, ako pratite dobro pricu, imala sam nezasticeni odnos(opetovani, a ejakulacija samo pri prvom odnosu., te neplodni dani, dan pred menstruaciju ocekivanu, cudnu(manje obilnu nego inace) ali ocekivanu. Sada je ona prosla, osmi dan je, i pomijesan je i smeckasti i blago roskasti iscjedak popracen laganim svrbezom. Nadam se i dalje da menstruacija nije bila lazna i da je ovo sada ono "bolje" a to je infekcija. Prvo ne mogu izbit iz glave tu laznu, a sada ovo, to definitivno nije nikakav simptom je li? Oprostite i hvala

eminab22

Postovani, prema kalendaru koji pratim koji mi je uvijek bio tacan za pocetak mjesecnice, ovaj put mi kasni 10 dana. Nakon zavrsene prethodne menstruacije imala sam 3 puta odnos sa zastitom (kondomom) uvijek uz oprez znaci nije pukao niti skliznuo + uvijek prekinuti snosaj, mislim cak i neplodni dani da su u pitanju. Imala sam sve simptome pristici bolne grudi, ali mjesecnica ne dolazi jos. Student sam u sred sam ispita i pocela sam trenirati. Da li postoji mogucnost da sam trudna?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana Ivana, ovo sada je najvjerojatnije gljivična upala. Trudnoća sigurno nije. Imali ste odnos neposredno prije menstruacije i to su neplodni dani. Pošto je menstruacija nastupila dan nakon odnosa nema teoretske šanse da je došlo do trudnoće. Prvo krvarenje koje je povezano s trudnoćom može biti implantacijsko. Ono je vrlo oskudno i javlja se tek 7 i više dana nakon odnosa.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana anandi, možete biti mirni. Beta HCG je negativan i to iskljućuje trudnoću. Da je došlo do trudnoće, tri tjedna nakon odnosa beta hcg bi sigurno bio pozitivan.

Ivana267

Nakon vaginalete, jutros mi je nje malo i izaslo u vidu iscjetka, ne brine me bijeli nego taj bijelo-roskasti iscjedak, ima li to veze s "trudnocom" koja znam je nemoguca kako ste rekli, jer je menstruacija nastupuia dan nakon odnosa, danas mi je 9-i dan ciklusa. Jos kao da mi namjerno ovako paranoicnoj dolazi jos toga, a to su pristici koji su mi trebali stati nakon mentruacije a ne pojavljivat se novi

Ivo Balenović, dr. med.

Ako se želite uvjeriti da se ne radi o trudnoći učinite test.

Ivana267

Hocu cisto da umirim tog vraga iz glave. Znaci taj roskasti iscjedak nema veze s tzv. trudnocom, pa cak i da se radi o nekome tko zbilja je trudan mislim da bi bilo prerano za njega?! Po vama nema razloga za nikakve brige onda? Hvala vam na rijecimahappy

eminab22

Postovani, prema kalendaru koji pratim koji mi je uvijek bio tacan za pocetak mjesecnice, ovaj put mi kasni 10 dana. Nakon zavrsene prethodne menstruacije imala sam 3 puta odnos sa zastitom (kondomom) uvijek uz oprez znaci nije pukao niti skliznuo + uvijek prekinuti snosaj, mislim cak i neplodni dani da su u pitanju. Imala sam sve simptome pristici bolne grudi, ali mjesecnica ne dolazi jos. Student sam u sred sam ispita i pocela sam trenirati. Da li postoji mogucnost da sam trudna?

Ivo Balenović, dr. med.

Ivana, prerano je za bilo kakve simptome trudnoće. Učinite test da se uvjerite.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana eminab22, prema onome što ste naveli ne postoji mogućnost trudnoće. Stres i tjelesni napor mogu poremetiti ciklus i vjerojatno je to u pitanju. Za svaki slučaj možete učiniti test.

Lara1a

Poštovani,

naime menstruacija mi je pocela 15.6. I trebala bi zavrsiti danas ili sutra. Menstruacija prije toga mi je bila od 18.5. do 23.5. Danas sam imala spolni odnos sa deckom bez zastite i nije svrsio u mene vec izvan mene nakon pola minute minutu nakon sto je izvadio. Je li moguca trudnoca, jako se plasimo? -na to ste mi odgovorili da nije moguca trudnoca jer su bili neplodni dani ali mene evo jucer i danas(13. i 14. dan ciklusa dosta boli donji dio trbuha i nekad jajnici. Ja se uzasno plasim da nisam trudna, je li moguce da su bolovi od ovulacije? Jer su mi ciklusi redoviti te eventualno jedan dan kasni ili urani menstruacija. Hvala vam najljepsa unaprijed.

Ivana267

Hocu cisto da umirim ovu ludu glavu. Svakakve gluposti mi se motaju obzirom da mi je jucer sa canestenom iscurilo dosta iscjetka roze boje. Suludo pitanje, ali naravno da nije moguce da je to bilo implantacijsko, a nakon te krace menstruacije koja je nastupila dan nakon odnosa?