trudnoca

nikolina75

Postovani,suprug i ja intenzivno radimo na bebi 3 god.Ovo nam je drugi brak,imamo djecu i u 43.smo godini.Zadnja menstruacija je bila 08.05.-11.05.i bila je veoma slaba.
Danas je 17.dan kašnjenja.Test za trudnoću sam radila prije tri dana i bio je negativan.Moja dr mi je dala termin 23.07.!!!!!Možete li mi reći svoje mišljenje?Unaprijed zahvalna.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, 17 dana od kašnjenja menstruacije test je vrlo pouzdan. Naravno, uvijek se mogu desiti lažno pozitivni ili lažno negativni rezultati.

owr23

Postovani,
zanima me dali je moguća trudnoća na 18 dan ciklusa koji traje okvirno 28 dana imali smo spolni odnos sa zaštitom no nismo provjerili dali je kondom puknuo te je poslje ejakulacije bilo guranja prsti pa dali je trudnoća moguća ako je unesena mala količina sperme? menstruacija mi kasni dva dana ali me bole grudi i imam neke simptome pms-a.
i možete li mi reci koji su plodni dani a koji ne u tom ciklusu ?
unaprijed se zahvaljujem.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, kod 28 dnevnog ciklusa plodni dani se okvirno računaju od 11. do 17. dana. Ovulacija se dešava 14. dana. Životni vijek spermija je do 72 sata, a jajne stanice do 24 sata.

owr23

sada vec 4 dana kasni

owr23

Mislite li da se radi o trudnoći ?

Ivo Balenović, dr. med.

Prema svemu što ste naveli mala je šansa da se radi o trudnoći, no budući da Vam menstruacija kasni savjetujem da učinite test.

owr23

oprostite ako sam dosadna ali citala sam po forumu i nisam nista nasla o tome tj da mi se pojavio i neobičan žuti iscjedak stalno osjećam kao da cu dobiti ali nikako te je bol u grudima popustila
hvala vam puno

Ivo Balenović, dr. med.

Savjetujem da uradite test na trudnoću,