Trudnoca

Sneze

Dobar dan doktore,opet ja. Kad sam vam zadnji put pisala poceo je ustvari moj spontani pobacaj i juce konacno zavrsio .Ocajno zelim beba ali hocu da bude uredna trudnoca. danas smo imali odnose i moj suprug je ejakulirao u meni? Dali je moguce da imam vec ovulaciju i da dodje do oplodnje?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, ovulacija se događa otprilike 14. dana ciklusa. Nakon spontanog pobačaja taj termin može biti pomaknut dok se ciklus ne stabilizira.

Antonija185

Postovani doktore,

U 10. tjednu po kalendaru sam trudnoce.vadila sam kompletnu krvnu sliku te sam po internetu naravno trazila objasnjenja za pojedine stavke i zabrinula se. Kod doktorice sam narucena tek za 2 tjedna pa do tad prikupljam jos neke nalaze zato se obracam Vama. Napominjem da pijem Heferol za zeljezo (jos od prije trudnoce zbog manjka zeljeza)i Duphaston i Folacin, te za stitnjacu pola tablete Propiltiouracil-a.
Eritrociti 4.77 (ref.. 3.86-5.08)
Hematokrit 142 g/L (ref.119-157)
Hemoglobin 142 (ref. 119-157)
MCV 89.8 fL (ref. 83.0-97.2)
MCH 29.8 pg (ref. 27.4-33.9)
MCHC 332 g/L (ref. 320-345)
RDW 17.5 % (ref. 14.6-16.5)
Trombociti 211 (ref.158-424)
MPV 9.9 fL (ref.6.8-10.4)
Leukociti 7.1 (ref. 3.4-9.7)

Nalaz urina je uredan i glukoza 4.2 mmol/L (ref. 4.2-6).

Znaci ovaj RDW povisen me brine?

Lp i hvala na odgovoru.

Lara1a

Poštovani, kod mene je dosta komplicirana situacija pa Vas molim za pomoć. Naime imam uredne menstruacije tj. imala sam do ovog mjeseca, imala sam mjesecnice 18.5. pa 15.6. i po rasporedu sam trrbala dobiti 11.7. no nije došla i tješila sam se da je radi toga što sam na putu jer sam išla na kruz znači cijelo vrijeme na moru i putujem po zapadnom mediteranu pa sam se nadala da je od toga. I ok dosla sam doma, prespavala i menstruacija je odmah sljedeći dan došla ujutro i bilo mi je puno lakše, ali kasnila je 4 dana. i došla je 15.7. i sada se jako brinem jer sam imala spolni odnos s dečkom bez zastite na zadnji dan menatruacije tj. 19.7. iako je trajao 2 minute i partner nije ejakulirao u mene vec minutu nakon sto ga je izvadio po meni. I 22.7. smo imali odnos s kondomom ali prije kondoma je gurnuo bez zaštite mozda svega 5 puta i stvarno nike bilo načina da svrsi u mene ili bilo sta slicno. Mene uzasno brine sto je moja mokraca poprimila intenzivan i jak miris u zadnj 3-4 dana i bojim se da nije doslo do trudnoce ali nije svrsio u mene ili sta slicno, od cega bi moglo biti ako nisam jela sparoge i slicno a bila sam na bazenima zadnjih tjedana dosta puta. Molim vas za savjet jer se jako bojim da nisam trudna, hvala unaprijed i oprostite na ovako dugoj poruci.

Novka

Postovani, unapred se izvinjavam na duzem postu. Naime trudna sam vec 18 nedjelja, i sad imam jednu nedoumicu pa ako mozete da mi pomognete jer vazan mi je odgovor iz privatnih razloga. Naime poslednja menstruacija je bila 25 marta, ciklusi su mi inace redovni na 25-26 dana. Odnose sam imala 30. i 31. marta kada nije bilo ejakulacije. Zatim 2. aprila i 5. aprila kad je bila ejakulacija. Zatim mi se desilo implantacijsko krvarenje(bar ja mislim da je to implatancijsko krvarenje, skroz oskudno u vidu braonkaste krvi) 11. 12. i 13. aprila (trajalo je 3 dana), 19. i 20. aprila sam osjetila grceve u stomaku slicne kada ocekujem menstruaciju, ali posto nije usledila uradila sam test 21. aprila i bio je pozitivan. Ono sto me zanima je kad je po Vama doslo do oplodnje? Zbunjuje me to jer sam radila test za ovulaciju 2. 3. i 4 aprila i nijednom nije bio pozitivan. Jel moguce da je bila tog 2. aprila pa da zato nije bio pozitivan? P.S. Odnos sa ejakulacijom je bio i tog 11. aprila kad je bilo krvarenje ali ne vjerujem da je tad bila oplodnja jer je vec usledilo krvarenje. Hvala unapred na odgovoru

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana Antonija RDW znači stupanj varijacije u veličini crvenih krvnih zrnaca. RDW se nikada ne promatra kao samostalna vrijednost, nego u kombinaciji s ostalim elementima krvne slike. Vaši nalazi su u granicama normale, tako da ovo neznatno odstupanje nema nikakvo značenje.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana Lara1a, prema navedenom trudnoća nije moguća. Vjerojatno se radi o upali mokraćnih kanala. Savjetujem da učinite analizu urina prema kojoj ćete dobiti terapiju ukoliko bude potrebno.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana Novka, prema onome što ste naveli do trudnoće je došlo najvjerojatnije nakon odnosa 5 aprila. Životni vijek spermija je do 72 sata, tako da za oplodnju nije nužno da ovulacija bude isti dan.

Novka

Postovani, hvala na odgovoru. Jos nesto samo, da li je onda moguce da je tako brzo usledila implantancija?

Ivo Balenović, dr. med.

Implantacija se zbiva od 6 do 12 dana nakon oplodnje.

Novka

Sto znaci onda da do oplodnje nije moglo doci posle 5., ako je implantacijsko krvarenje bilo 11. 12. i 13., prerano je? Ili to krvarenje ne mora uopste da znaci da je implantacijsko? Izvinite na upornosti, ali jako mi je vazan odgovor.
Hvala unapred

Ivo Balenović, dr. med.

Ne može se točno u dan znati kada je došlo do oplodnje. Implantacijsko krvarenje nastupa od 6. do 12. dana nakon oplodnje. U vrijeme kada se zametak implantira u maternicu.

Lara1a

Poštovani, kod mene je dosta komplicirana situacija pa Vas molim za pomoć. Naime imam uredne menstruacije tj. imala sam do ovog mjeseca, imala sam mjesecnice 18.5. pa 15.6. i po rasporedu sam trrbala dobiti 11.7. no nije došla i tješila sam se da je radi toga što sam na putu jer sam išla na kruz znači cijelo vrijeme na moru i putujem po zapadnom mediteranu pa sam se nadala da je od toga. I ok dosla sam doma, prespavala i menstruacija je odmah sljedeći dan došla ujutro i bilo mi je puno lakše, ali kasnila je 4 dana. i došla je 15.7. i sada se jako brinem jer sam imala spolni odnos s dečkom bez zastite na zadnji dan menatruacije tj. 19.7. iako je trajao 2 minute i partner nije ejakulirao u mene vec minutu nakon sto ga je izvadio po meni. I 22.7. smo imali odnos s kondomom ali prije kondoma je gurnuo bez zaštite mozda svega 5 puta i stvarno nike bilo načina da svrsi u mene ili bilo sta slicno. Mene uzasno brine sto je moja mokraca poprimila intenzivan i jak miris u zadnj 3-4 dana i bojim se da nije doslo do trudnoce ali nije svrsio u mene ili sta slicno, od cega bi moglo biti ako nisam jela sparoge i slicno a bila sam na bazenima zadnjih tjedana dosta puta. Molim vas za savjet jer se jako bojim da nisam trudna, hvala unaprijed i oprostite na ovako dugoj poruci.

Postovani doktore ocu sam Vam poruku poslala i 1.8. ste odgovorili kako trudnoca na taj nacin nije moguca, meni je menstruacija trebala doci 13.8. a nje jos nema.. Brine me sto sam vam gore u poruci napisala za zasticene spolne odnose ali prije zastite bi mi kao sto sam napisala decko gurnuo svega deset puta bez zastite te stavio kondom i nastavio, sigurno nije svrsio a ja se uzasno bojim jer i sami vidite koji sam datum napisala gore kad se to dogodilo i bio je drugi dan plodnih dana... Jako sam mlada i uzasno se bojim bas uzasno evo ja osjecam simptome menstruacije zadnjh par dana poput bolova u donjem dijelu trbuha i bolnih grudi ali deugi dan mi vec kasni ja se uzasno bojim na samu pomisao trudnoce molim Vas za odgovor uzasno se bojim iskreno i da nocas me lijevi jajnik dosta bolio kao da me "razrezalo" pa zabolilo. Duboko se ispricavam na dugoj poruci ali strah me kao nikad jako sam mlada i molim Vas za odgovor, hvala najljepsa.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, prema svemu što ste naveli ne postoji mogućnost trudnoće. Odnos je bio u vrijeme neplodnih dana, a nije niti došlo do ejakulacije. Što se mokraće tiče, savjetujem da učinite urinoklulturu, vjerojatno se radi o infekciji mokraćnih puteva.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, prema svemu što ste naveli ne postoji mogućnost trudnoće. Odnos je bio u vrijeme neplodnih dana, a nije niti došlo do ejakulacije. Što se mokraće tiče, savjetujem da učinite urinoklulturu, vjerojatno se radi o infekciji mokraćnih puteva.

Lara1a

Poštovani ne zelim biti dosadna ali iz straha da vas pitam jeste li sigurni da je bio u vrijeme neplodnih dana posto mi je bila kasnila mjesecnica 4 dana i dosla 15.7. umjesto 11.7. a ja sam imala nezasticeni spolni odnos mislim od manje od 10 sekundi 22.7. I nakon toga smo stavili kondom i je li noguce ako je bila infekcija da zbof toga kasni a ja imam simptome mjesecnice i bojim se da nisam trudna i strah me tih dosta jakih pocremenih bolova u lijevom jajniku kao da me netko zareze. Hvala Vam lijepa jos jednom i ispricavam se na gnjavazi ali ubudece cu vise paziti.

Ivo Balenović, dr. med.

Odnos je bio u vrijeme neplodnih dana, a i prema svemu ostalom ne postoji mogućnost trudnoće. Uradite test na trudnoću da se uvjerite.

Lara1a

Trebam li ocekivati menstruaciju ako kasnj vec treci dan a mene boli malo trbuh doljnji dio i grudi al vec 4 5 dana tako i imam osjecaj nekad kao da ce doc a ne moze ne znam radi cega pa se bojim.

Ivo Balenović, dr. med.

Pričekajte još pet dana, pa ukoliko ne dođe javite se liječniku.

Lara1a

Evo postovani doktore ima promjena, danas je bio treci dan da mi je kasnila i grudi su me prestale skoro bolit boli nesto sitno i donji dio trbuha me ne boli bas.. eto boli malo, tipicno kao u trecem danu menstruacije samo na danasnji treci dan nije dosla vec ta tri dana kasni. Jako se bojim trudnoce i imam pitanje je li normalno ako sam imala uredne cikluse koji su trajali 28/29 dana i otisla na put i 4 dana mi je kasnila i umjesto 11.7. Dosla 15.7. I trajala do 21. Ja sam 22.7. Imala spolni odnos sa zastitom s time da mi je decko prije stavljanja kondoma gurnuo bez zastite mozda desetak puta i stavio kondom i nije uopce svraio u mene vec nakon odnosa s kondomom 5 minuta kasnije i imala sam spolni odnos 26.7. Isto kao i 22. Znaci s kondomom ali prije njega decko bez svrsavanja gurnuo desetak puta bez zastite. Je li moguce da mi samo tako se preskoci menstruacija ili nesto jer sam jako mlada a brine me sto sam do prosle imala redovne i od cega bi mogla izostat ako bi mogla. Imala sam dosta bolova zadnja dva dana u jajnicima kao da me zarezu. Dragi doktore puno cu se vise inace informirat molim Vas oprostite na smetnji ali vi ste strucnjak pouzdano mi Vas je pitat jer na rubu suza sam na samu pomisao na trudnocu. Hvala Vam najljepsa i necu Vas vise gnjaviti.