Trudnoća?

cleopatra1411

Moje pitanje je slijedeće. Na 29. dan ciklusa bila sam na ultrazvučnom pregledu i dijagnosticirana mi je rana trudnoća, sve uredno. Sada je već 33.dan a meni Clearblue test još uvijek ne pokazuje pozitivan rezultat. Da li to znači da mi se trudnoća neće održati kada je izostalo povećanje razine ß-hCG hormona? Moram napomenuti da pijem Utrogestan, Andol 100 i Folacin, pa možda zato ne dobijam mjesečnicu. Da li postoji mogućnost da se trudnoća ipak ostvari?

Miro Šimun Alebić, dr. med.

Poštovana,
rezultati ovih pretraga se ne podudaraju pa treba u konkretnom slučaju ustanoviti o čemu je riječ. Ukoliko se trunoća vidi UZV-om , urinski test na trudnoću mora biti pozitivan.

Bubi0110

imam pitanje... prvi put mi je ciklus kasnio 7 dana, a trajao samo tri..nisam krvarila to je bilo više kao smeđe pranje... imam stalne mučnine, gađenje hrane, konstantan umor, žile su mi vidljivije nego prije, bol u donjem djelu trbuha, bol u bradavicama... prije nego mi je kasnio ciklus imala sam spolni odnos sa dečkom... da li je moguće da sam trudna? stvarno ne znam što da radim. da napravim test ili ne?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, svakako test na trudnoću. To nije bila menstruacija.
Šansa dakako postoji da se radi o trudnoći.

iva00796

postavila sam pitanje, ali je bilo malih tipfelera pa ću opet. 11.11 sam imala spolni odnos prije kojeg je on prvo na krivu stranu počeo odrolavati kondom, a zatim okrenuo na pravu. strah me da nije možda bilo predejakulata, no pročitala sam da se on luči neposredno prije erekcije, a ne 2 - 5 min prije. odnos je bio u mojim plodnim danima. 13.11. sam popila ellaone. 12., 13.,14. sam imala nekakva slaba krvarenja/smeđi iscjedak i bojim se do to nisu implantatska krvarenja. od 13.11. do 20.11. postoji šansa za menstruaciju. postoji li mogućnost da sam trudna?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Odgovorio sam vam.