Trudnoća?

marosevac12

Poštovani!
Zanima me postoji li mogućnost da sam trudna i možete li vi prema mojim simptomima zaključiti je li riječ o trudnoći. Naime,posljednju menstruaciju imala sam 19.3. Spolne odnose s partnerom imala sam od 24. do 28. 3 s tim da je on ejakulirao u mene gotovo svaki dan uključujući i taj ponedjeljak (28.).
5.4 počeli su mi strašni bolovi u donjem dijelu trbuha i konstantno me boli lijevi jajnik, a tu večer mi se pojavio i tamni iscjedak. Ciklus mi traje od 30 do 35 dana. Osjećam slabost, znojenje, galvobolju i nadutost. Ne znam je li tome uzrok moja nervoza i zabrinutost ili ipak ovi simptomi upućuju na trudnoću.
Zahvaljujem unaprijed!
Srdačan pozdrav

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, prvo vam mora izostati menstruacija, dakle ako ne dobijete menstruaciju do 20.4 napravite test na trudnoću. Simptomi koje ste nabrojali nisu karakteristika rane trudnoće.
Prije mi ovo vaše stanje sliči na upalu jajnika , ili cistu na jajniku. Svakako se javite na ginekološki pregled.

marosevac12

Zahvaljujem na odgovoru. Molim vas da mi kažete po vašem stručnom mišljenju i podacima koje sam vam napisala ( dani kada je došlo do spolnog odosa i trajanje ciklusa) kolike su šanse za trudnoću? Puno mi znači vaš odgovor.
Zahvaljujem!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, velike su šanse za trudnoćom, ali kažem prvo vam mora izostati menstuacija da se isto i potvrdi.

marosevac12

Poštovani, ponovno Vam se javljam. Menstruacija još uvijek nije došla, a test je negativan. Trebam li ponoviti test ili odmah posjetiti ginekologa?
Zahvaljujem

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, ako Vam je izostala menstruacija, a test je negativan, niste trudni. Javite se svom ginekologu da se ustvrdi uzrok izostanka menstruacije.

ana19ppp

poštovani !
imam 19 godina i mjesečnice su mi neredovitog ciklusa, 24-28 dana, no moje je problem taj da :
imala sam spolni odnos 2-3 dana nakon mjesečnice koja inače traje 4-5 dana ,dečko je ejakulirao do kraja u rodnicu.mene zanima dali bi mogla ostati trudna, već brojimm tjedan dana od tog događaja i dva dana nakon događaja me je probijalo s lijeve strane zdjelice jedno sat vremena pa u donjem djelu par puta ,zadnja 2 dana imam nekakvu mučninu od koje se suzdržavam da nepovraćam i čudan osjećaj u donjem djelu trbuha nešto tipa napuhavanja i kuckanja ,žgaravicu koja traje cijelo popodne i večer , i imam bjeli iscjedak ,grudi su mi nekako tvrđe i čudan osjećaj u prsima te slabo jedem nemam potrebu za hranom. MOLIM VAS POMOZITE S POŠTOVANJEM!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, ne vjerujem da tada možete ostati trudna. Drugo što bih Vam savjetovao je ukoliko ne planirate trudnoću da se bolje zaštite.

diddy

Poštovani;
inače imam neredovite cikluse i pojavljivale su mi se vodene ciste koje bi uzrokovale izostanak menstruacije, međutim nakon ginekološkog pregleda i tableta koje sam pila 6 dana mentruacija se zadnjih 5 mjeseci normalizirala i trajala 28-30 dana.
zadnju sam dobila 20.3. koja je trajala 6 dana te sam 27-28.3 imala malo žešću predigru s dečkom no pritom nije bilo penetracije te je dečko svršio sa strane... menstruaciju nisam još dobila te sam užasno prestravljena, zanima me postoji li mogućnost trudnoće?
Unaprijed zahvaljujem

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, sumnjam da ste trudni. Imali ste odnos 7-8 dan ciklusa koji spada u neplodne dane.
Za svaki slučaj napravite test na trudnoću i pričekajte menstruaciju.

diddy

postoji mogućnost trudnoće bez obzira što nije bilo penetracije muškog spolnog organa?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Šanse su male, gotovo nikakve.

ketica

Poštovani,
može li ginekolog utvrditi postoji li trudnoća ako je obavio samo rutinski ginekološki pregled bez UZV? (Radi se o potencijalnom 8.tjednu trudnoće).

Unaprijed zahvaljujem.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, ako je izostanak menstruacije 8 tjedana, svakako da može. Kao najvažniji znak je taj da je maternica povećana i smekšana.

nenaR

Poštovani!

Uvijek imam redovite cikluse, zadnja menstruacija mi je bila 1.4. a zadnji spolni odnos prije 4 tjedna, mjesečnica mi kasni 5 dana i to mi se sad prvi put desilo.
Molim za neki savjet, pod stresom sam od posla, u zadnje vrjeme puno jedem i stalno sam napuhnuta.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, ne mislim da ste trudni s obzirom na vrijeme u kojem ste imali odnos. Stres svakako ima implikacija na odgađanje dolaska mesntruacije. Da budete sigurni napravite test na trudnoću. Ako je kao što mislim negativan pričekajte par dana da dođe menstruacija.

tmartinusic

poštovani zanima me imala sam sa svijm deckom odnose od18. dio 25.4 pri čemu je svaki puta ejakulirao u mene a prije par dana imala sam napete i bolne grudi, osječala sam slabost. menstruaciju bi trebala dobiti sutra ali sinoc se pojavio lagni rozi iscjedak a danas lagano krvarima me zanima jeli moguča trudoća ili ? Molim vas da mi sto prije osgovorite

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, mislim da su to sve predznaci nadolazeće menstruacije. Mislim da niste trudni.

marta-

Poštovani, evo javljam se dan nakon potvrđenog poz. testa na trudnoću...ono što bih vas molila je da mi kažete nešto vezano uz folnu kiselinu....danas su mi na mjerenju vitamina i minerala utvrdili da mi ona i cijeli b-complex jako manjka a omega mi je na granici...
da li je dovoljno uzimati prenatal care od twin laba ili bi bilo bolje čistu folnu kiselinu uzimati...tek ću idući tjedan kod ginekologa jer je još rano pa me zanima hoću li moći brzo nadoknaditi taj manjak folne kiseline?
i ukoliko preporučate prenatal care, recite mi da li da pijem 2 kapsule odjednom ili svaku uz svoj obrok?
Hvala vam najljepša! Lijepi pozdrav!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, možete uzimati nešto od suplemenata. Navedeni preparat sadrži 800 mikorgrama folne kiseline, stoga uzimajte njega. Zadovoljava potrebe za folnom kiselinom.