trudnoca da ili ne

selibobi

veliki pozz...
ovako...
ako je menstruacija inace redovna,i onda kasni 2 mjeseca ,test na trudnocu pozitivan,
grudi jako bolne,nabubrene...da li to znaci trudnoca ili ?
znam da postoji vise razloga pa cak i neke bolesti koji uticu na kasnjenje menstruacije,
ali mene samo zanima da li postoji neki razlog ili neka bolest da utice na to
da test bude pozitivan?da li test na trudnocu moze biti pozitivno lazan i iz kojih razloga?
ili je to iskljucivo hormon HCG koji samo znaci trudnoca...
nikakve tablete,nista nisam koristila...
hvala unaprijed

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana beta HCG u slučaju pozitivnog testa znači samo trudnoću. Iznimno rijetko mogu u tijelu postojati hormonski aktivni tumori koji mogu iznimno producirati i beta HCG.
Stanice trofoblasta (posteljice) luče beta HCG od vrlo rane trudnoće tako da je u Vašem slučaju gotovo sigurno i možemo reći isključivo riječ u trudnoći.
Javite se ginekologu da se i UZV-om dokaže trudnoća .