Trudnoca i dijabetes

nepoznata plava

Postovani doktore,
Trudnica sam 12 tj, secer mi je nataste 5,0
Nakon sat vremena 10,4 i nakon dva sata 5,6 .
Dal je to poviseno?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, imate nešto povišene vrijednosti šećera budući da nakon 1 sat prelazi iznad 10 mmol/L. Javite se liječniku radi daljnje obrade.

nepoznata plava

Postovani, zanima me koliko je pouzdano kucno mjerenje secera s glukometrom? Dal' su iste vrijednosti 'dozvoljene' kao na ogtt,znaci nataste do 5,1 nakon sto vremena do 10 i nakon dva sata do 8,5?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, granične vrijednosti su iste, a mjerenje je pouzdano.

nepoznata plava

A recite mi jos samo dali secer i stitnjaca mogu bit povezani, tsh mi je oko 4? Dal' to utječe na secer ili secer utjece na tsh ili nema uopce veze?

Ivo Balenović, dr. med.

Nemaju veze jedno s drugim.

nepoznata plava

Da ne otvaram novu temu pitat cu tu.
Imam dosta nizak tlak 90/60 ali mi otkucaji srca idu od 90-100 u fazi mirovanja.. trudna sam 6 mj. Jel' imam razloga za brigu? Inace imam tsh oko 4-5 i pijem euthyrox od 25 dvije dnevno tj ujutro...

Ivo Balenović, dr. med.

Od niskog tlaka ne može biti ništa. Kucajevi u mirovanju jesu ubrzani. Savjetovao bih da učinite EKG.

nepoznata plava

Trudna sam 33 tjedna, gin mi ne radi, imam nisko zeljezo i anemična sam... Da li bi mi preporučili nesto sto smijem kupit na svoju ruku da malo poboljsam krvnu sliku?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, možete kupiti u ljekarni neki od antianemika (Heferol, Ferrum...)

Lordan

Poštovanje..
Planiram ostvariti trudnoću nakon 2 spontana pobačaja. Sada sam uradila guk profil. Šećer natašte je 5.3,a 2 sata nakon obroka je 4.9 Jel to normalno?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, nalazi su u granici normale.