trudnoća i mirovanje

Tamara35

Poštovani,

trudna sam 6 tjedana (6+1) ustanovljena mi je bliznička trudnoća (dvojajčani) . Imala sam jedan normalan porod prije 7 godina i jedan spontani prije 1 godinu. Sada pijem duphaston 3*1 i doktorica mi je rekla da je sve ok iako imam ponekad malo krvi u nitima nakon mokrenja primjetim. Rekla mi je da je to normalno sve dok ne bude primjetna veća količina krvi i to svježe. ja imam blage mučnine i malo budem pospana.

Radim u uredu i doktorica mi je rekla ako se ja dobro osjećam da mogu raditi ne treba mi bolovanje. Ja se samo brinem je li mi ipak potrebno ova prva tri mjeseca zbog blizničke trudnoće i prethodnog spontanog. Voljela bih i vaša mišljenje.

Hvala

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, u ovoj fazi trudnoće nije potrebno strogo mirovanje. Sukrvica je prisutna u oko 40 % ranih trudnoća i nije povezano sa spontanim pobačajem.

Tamara35

Poštovani,

hvala na brzom odgovoru.

Samo još jedno pitanje. Moja kći od 7 godina (35 kg) u želji da ,,čuje'' bebe dok sam ležala svom snagom mi se naslonila rukom na donji dio stomaka. Je li mi moglo nešto biti bebama (trudnoća 6 tjedana +2 dana).

Hvala

Ivo Balenović, dr. med.

O toga se ne može ništa desiti. Potrebna je puno jača sila (npr. pad s većih visina ili saobraćajna nesreća) da bi štetno utjecala na trudnoću.