Trudnoca ili???

Dadulja

Postovani..
Za 8 dana bi trebala dobit menstruaciju.danas sam primjetila nekakvo laganu sukrvicu tokom brisanja.
Boli me donji dio trbuha?
Da napomenem da radimo na bebi.
Hvala na odgovoru.

student24

Poštovani,

molim Vas savijet. Zadnja mjesečnica je bila 11.07.2017. nezaštiećni spolni odnos sam imala 16.07. i 23.07. Trenutno mi mjesečnica kasni 4 dana, imam hipotireozu i Hasimoto i pod terapijom su nalazi uredni. Napravila sam tri testa (jedan danas, jedan prekjučer i jedan 22. dan ciklusa. test 22. dan ciklusa je bio negativna, a dva kasnije napravljena testa - na testu napravljenom prekjučer izvan vremena očitanja pojavila se blaga pozitivna linija, a na jutrašnjem nakon 5 minuta isto blaga pozitivna linija. 22. i 23. dan ciklusa imala sam zahvat kod stomatologa (lokalna anestezija, vađnje zuba, priprema za postavljanje mosta i postavljanje privremenog mosta) nakon čega imam i sada bolove - jednom dnevno popila sam šumeći brufen forte 400 (ukupno 6) te sam trenutno u panici. Obzirom da zbog godišnjeg odmora doktorice nisam u mogućnosti otići kod njeg molim Vas za savijet. da li mogu i dalje nastaviti sa brufenom ili? da li je on štetan? Da li da ga zamijenim sa lupocetom?

Zahvaljujem na odgovoru.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, za Dadulja, prema navedenom teško je točno reći o čemu se radi. Moguće je implantacijsko krvarenje, ukoliko je došlo do oplodnje.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, za Student24, preporučam da uzmete Lupocet.

student24

Postovani, u ponedjeljak (34.dan ciklusa) otisla sam na pregled kod ginekologa koji na uzv nije vidio nikakve naznake trudnoce. Molim Vas vase misljenje, da li postoji mogucnost trudnoce? Debljina endometrija maternice je 9,3mm; bidljivo je da je ovulacija bila u desnom jajniku. Takodjer je spomenuo postojnje malo tekucine. Nisu uoceni tragovi gestacijske vrecice. Da li je.moguce da se trudnoca jos ne vidi? Bila su samo dva spomenuta spolna odnosa.

Ivo Balenović, dr. med.

Pštovana, moguće je da se trudnoća još ultrazvučno ne vidi. Gestacijska vreća bi se trebala vidjeti otprilike 5 tjedana nakon zadnje menstruacije, a embrionalni odjek nakon 6 tjedana. Preporučam uzv za 7 dana ili određivanje beta hcg iz krvi.

student24

Izvadila sam betu danas i iznosi 240. Da li je to u redu?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, nalaz beta hcg-a pokazuje da se radi o početnoj trudnoći. Vrijednost bete udvostručuju se otprilike svaka dva dana. Ultrazvučno se trudnoća može vidjeti kod vrijednosti 1000 - 1500 ij. beta hcg-a.