Trudnoca ili ne

Lanica11

Postovani,poslednju menstruaciju sam imala 14.10. Kako mi ciklusi dolaze na 26 dana,trenutno mi menstruacija kasni jer trebala sam dobiti 08.11. Nemam bolove kao inace,samo je prisutna nadutost stomaka i neki neprijatan osecaj u donjem stomaku.Grudi su mi poprilicno bolne.Zanima me da li je moguca trudnoca i kada bih mogla uraditi test?
Hvala unapred

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, prema navedenom trudnoća je moguća. Možete odmah učiniti test.

Lanica11

Postovani,
Jutros sam uradila baby rapid test,druga crta je bila jedva vidljiva golim okom.Da li je mozda mala trudnoca pa nivo HCG u urinu nije dovoljno visoka?Da li je potrebno da ponovim test?

Ivo Balenović, dr. med.

Vjerojatno. Ponovite test za par dana s prvim jutarnjim urinom.

Lanica11

Postovani,
Uradila sam beta hcg iz krvi i rezultat je 43.85 ,da li to znaci da sam trudna i moze li se odrediti po tome nedelja trudnoca

Antonija1602

Poštovani,
15.10 sam imala zadnju menstruaciju,a suprug i ja smo radili cijeli mjesec na bebi.Danas mi je 31 dan ciklusa, nisam još dobila, no kako nisam mogla čekati napravila sam jutros test te se pojavila druga crtica ali jakooo slabo vidljiva golim okom.Menstruacije mi inače nisu točne u dan jer mi se ciklus nije još ustabilio posto sam do prije 2 mj pila 6 godina pilule. Trbuh me ne boli , niti imam ikakvih simptoma nadolazeće menstruacije. Zadnjih 10 dana imam povišenu temperaturu koja varira od 36.8 do 37.1 a inače mi je temperatura 36.4.Da li je moguće da je ova skroz blijeda crta na testu ipak pokazala mogucu trudnoću? hvala na odgovoru i lp

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, za Lanica 11, nalaz govori u prilog trudnoći. Vrijednosti beta HCG a u ranoj trudnoći se mogu jako razlikovati, a ova vrijednost bi odgovarala oko 3 - 4 tjedna trudnoće, računajući od zadnje menstruacije. U normalnoj trudnoći vrijednosti bete se udvostručavaju svakih 48 sati. Savjetujem da ponovite nalaz za dva dana da se vidi da li će se beta hcg udvostručiti - što će biti pokazatelj uredne trudnoće. Pri vrijednostima od 1000 trudnoće se može vidjeti ultrazvukom.

Antonija1602

Poštovani,
15.10 sam imala zadnju menstruaciju,a suprug i ja smo radili cijeli mjesec na bebi.Danas mi je 31 dan ciklusa, nisam još dobila, no kako nisam mogla čekati napravila sam jutros test te se pojavila druga crtica ali jakooo slabo vidljiva golim okom.Menstruacije mi inače nisu točne u dan jer mi se ciklus nije još ustabilio posto sam do prije 2 mj pila 6 godina pilule. Trbuh me ne boli , niti imam ikakvih simptoma nadolazeće menstruacije. Zadnjih 10 dana imam povišenu temperaturu koja varira od 36.8 do 37.1 a inače mi je temperatura 36.4.Da li je moguće da je ova skroz blijeda crta na testu ipak pokazala mogucu trudnoću? hvala na odgovoru i lp

Lanica11

Postovani,
Hvala vam na svim dosadasnjim odgovorima.
Imam samo jos jedno pitanje.Dobila sam utrogestan da koristim iskljucivo jednom i to uvece.Jutros nakon budjenja primetila sam braon tragove na dnevnom ulosku.Da li je to uobicajeno nakon utrogestana?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, za Antonija1602, moguće da se radi o početnoj trudnoći. Savjetujem da ponovite test za dva dana s prvim jutarnjim urinom. Tada bi koncentracija hormona sigurno bila dovoljna za dijagnozu. Druga je mogućnost vađenje beta hcg-a iz krvi.

Ivo Balenović, dr. med.

za Lanica 11, moguće da je to posljedica vaginaleta.

Antonija1602

Postovani,

Hvala vam na odgovoru.
Lijep pozdrav

Ivo Balenović, dr. med.

Nema na čemu.

Nisamja

Poštovani, imala sam spolni odnos s deckom 9.11., odmah dan nakon menstruacije, sto znaci da su bili neplodni dani. Odnos je bio nezasticen pa me malo strah. Ali nije doslo do izlazaka spermija za vrijeme odnosa. Nego nelih 10 minuta nakon toga. Ja nemam nikakve posebne simptome osim sto me zbunjuje bijeli iscjedak. Sto bi te mogli znaciti? I da li postoji mogucnost da sam ostala trudna? Menstruacija mi treba doci za 11 dana. Hvala unaprijed na odgovoru.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, prema svemu navedenom ne postoji mogućnost trudnoće.

Lanica11

Postovani,
Nakon prethodnog spontanog ustanovljena mi je blizancka trudnoca.Prvi uz radjen 27.02. Jedan GM 16mm vidjen eho,drugi GM 9mm bez embriona i eha.Drugi uz radjen danas 03.03. prvi GM napredovao,kao i drugi u kom se sada vidi embrion ali i dalje bez srcane radnje.Zanima me da li postoji mogucnost da jedan kasni ili je to najava odbacivanja jednog GM i ako se vidi da napreduje?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, prema navedenom oba embrija napreduju. Vjerojatno je došlo do kasnije implantacije u maternicu kod drugog.