trudnoca ili ne?!

acustic15

pozdrav,
hodam sa curom skoro 8 mj. Prije 5 dana smo imali prvi spolni odnos.. Koristili smo zastitu. Dan poslije smo opet imali odnos i takodjer smo koristili zastitu. Kondom nije pukao i cak smo novi stavljali iako nije pukao(da se osiguramo). Da jos napomenem nisam svrsio u njoj uopce..
Jednom se desilo da je skliznuo negdje do pola.. a na drugoj polovici penisa gdje nema kondoma je bilo mokro.. neznamo jel to od nje mokro ili je od mene. Ja sam siguran da je od nje al i dalje me malo strah.
Curi je kasnila menstruacija i prije odnosa i kasni joj i poslije, ali jucer je imala nekakav rozi iscjedak. Jako malo ga je bilo i bio je roze boje.

Dakle da skratim, imali smo odnose, zastitili smo se, nije pukao i nije skliznuo osim taj jedan put, za koji sam siguran da nije sperma izasla van.

Strah me jedino tog iscjedka i njenog kasnjenja.
Imam li razloga za brigu?

da napomenem oboje imamo 17god i nije nam do toga da dobijemo dijete :/

hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Iscjedak je sluzavi sekret djevojke ili baš.
Mislim da se nikako ne radi o trudnoći.

acustic15

hvala puno na odgovoru!

jos da napomenem da je danas cura dobila menstruaciju, kasni joj 9 dana i bolje je jajnici, kasnjenje moze biti zbog vremenske razlike (na putu je) i zbog stresa?
uglavnom nema razloga za brigu?

Dejan Šakoronja, dr. med.

To su svako mogući uzroci. Nema razloga za brigu.

rogtaj

Poštovanje
ja sam 2.6 dobila menstruaciju te sam imala spolni odnos 22.6 u kojem je kondom pukao i popila sam escapell tabletu i nakon toga sam 30.6 dobila krvarenje koje je bilo izazvano od tablete i povezano s menstruacijom.nakon menstruacije nisam imala spolni odnos i sada već 2 dan mene užasno boli glava,i donji dio trbuha koji me inače boli kad menstruaciju trebam dobiti ali menstruacije nema od nikud..isto tako moram napomenuti da sam jako smršavila jer nisam htjela jest i sad kad nešto pokušavam jest mi ide na povračanje i nemogu jesti u ova 2 zadnja dana..imala sam ovaj mjesec jaki stres,svađe s dečkom,roditeljima i sad jednostavno neznam više šta mi je dal postoji mogućnost trudnoće ili je to sve na psihičkoj bazi? pomoziteee!!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne radi se o trudnoći. Ne brinite.

zelja27

Postovani,
Vec neko vrijem pokusavam da ostanem u drugom stanju ali bez uspjesno. Inace imam jako bolne i obilne menstruacije pracene ugruscima (28-30dana), ali ovaj mjesec mi je kasnilo 7dana. Menstruacija je bez bolova ali sa pojacanim ugruscima. Zanima me da li je moguce da sam bila u drugom stanju ili je u pitanju obicno kasnjenje menstruacije.
Unaprijed vam se zahvaljujem na odgovoru

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne znam da li ste bila trudna. Moguće je. To sad više nema veze jer ste dobili menstruaciju.
Savjetujem , pregled, UZV i obradu ako bude nužno.

zelja27

Hvala vam puno na odogovoru.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Molim.