trudnoća nedugo nakon poroda

stelica

Poštovani,
molim Vas za brz odgovor jer sam se jako zabrinula. Rodila sam drugo dijete prije 3mj. i 20 dana,samo dojim, nisam još dobila menstruaciju. Imala sam nezaštićen odnos (prekinuti snošaj) prije 15 dana i nekako sam se zabrinula dali mogu biti trudna. Znam da tako rano ne mogu imati neke simptome. Nakon 15 dana od odnosa sam napravila test s prvom jutarnjom mokraćom i bio je negativan.Je li to može biti točno i kada moj ginekolog UZV-om može potvrditi da nisam trudna.
Unaprijed zahvaljujem na odgovoru.

Miro Šimun Alebić, dr. med.

Poštovana,
dok dojite izostanak menstruacije je sasvim normalan. No dojenje nije 100% zaštita od trudnoće. S druge strane, test na trudnoću mi se čini sasvim dovoljan u ovom slučaju da trudnoću isključi. Ukoliko Vam ovo nije dovoljno, za 2 tjedna ponovite test.

Buflica

Postovani doktore,porodila sam se prije 2,5mjeseca...46-ti dan nakon poroda sam dobila PMS,to je trajalo 3dana,krvarenje nije bilo obilno..Pms mi kasni nekih 3-4dana pa me brine da nisam mozda trudna,posto bebu dojim..a imali smo nezasticen odnos (prekinut snosajem) ali mislim da su bili neplodni dani,pms sam imala 07.10,a odnos 22.10..ili ovo kasjenje mogu pripisati dojenju.
S postovanjem!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Vjerovatno je zbog dojenja. Za svaki slučaj napravite i test na trudnoću.

Teaa222

Poštovani,
Rodila sam drugo dijete prije 2mj, samo dojim, nisam još dobila menstruaciju. Imala sam nezaštićen odnos (prekinuti snošaj) prije 15 dana i nekako sam se zabrinula dali mogu biti trudna. Imam blijedo žuti iscjedak i bol u donjem dijelu trbuha na lijevoj strani.
Unaprijed zahvaljujem na odgovoru.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, kod žena koje doje nema pravila kada će nastupiti menstruacija. Simptomi koje opisujete vrlo su nespecifični, ali moguće da su posljedica ovulacije.