Trudnoća, TSH i težina

www

Poštovani dr,

imam 34.g. Jedan , uredan porod prije 5 .g. Sada bi se odlučili na drugo dijete no malo me muči par pitanja pa vas molim za stručnu vašu pomoć. Imam lagani poremećaj u radu štitnjače, TSH mi je 5 i trenutno sam dobila hormone da štitnjača radi normalno, usto sam teška 89 kg, a visoka 163. Uz sve to zadnjih par mjeseci imam i jako bolne ovulacije, čak i krvave. Mentruacija mi je redovna, traje oko 4 dana.

Molim vas, da li zbog štitnjače, težine i bolnih plodnih dana se odlučiti na trudnoću ili bih trebala prvo sve pokušati regulirati? Kako to sve utječe na trudnoću?

UZV, papa test su uredni.

Lp

Dejan Šakoronja, dr. med.

Morate smršaviti i TSH spustiti na oko 2. Tada možete na trudnoći.
Sa TSH 5 teško ćete zatrudnjeti.