trudnoca u neplodnim danima

ccc123

Postovani doktore imam pitanje za vas, imao sam odnos sa devojkom, tokom odnosa je pukao kondom, ejakulirao sam u nju, njoj je drugi dan nakon menstruacije i neplodan je, tek za 7 dana ce imati ovulaciju, a pritom bio nam je drugi odnos u razmaku od 15 minuta, da li postoji sansa za trudnocu?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ako su ciklusi na godišnjoj razini redoviti trebali bi biti neplodni dani, pa neće doći do trudnoće.

ccc123

Devojka ima potpuno redovne menstruacije i to je bio 8. dan menstruacije, tj. njoj krvarenje traje 6 dana, dakle 2 dana kasnije i u kalendaru joj je bio oznacen kao neplodni dan, a pritom sam i ja bio prehladjen a i drugi nam je bio odnos, nisam mogao stvoriti toliku kolicinu spermatozoida. Da li ste sigurni?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Odgovorio sam vam na osnovu iznesenih podataka.

lakojeto

Poštovanje,
Imao sam odnos sa djevojkom i svrsio sam u nju.. To se desilo sinoc, a ona treba imati menstruaciju za nekih 4-5 dana ? da li postoji mogucnost trudnoce ?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ako su ciklusi redoviti na godišnjoj razini šansa je mala. U protivnom šansa postoji.

ana_202

Poštovani, zadnju mjesečnicu sam imala 9.12.2015. i trajala je do 15.12.2015. Ciklusi mi znaju trajati ponekad 21 dan, a ponekad i do 35 dana. 3.1.2016. sam imala nezaštićeni spolni odnos no partner nije svršio u mene. Jesu li mi 3.1. bili neplodni dani? Od posljednje mjesečnice je prošlo 32 dana, postoji li mogućnost trudnoće?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Šansa za trudnoćom postoji. Ne možete računati plodne dane jer vam ciklus previše oscilira.

bugita001

Imam jedno pitanje...Imala sam polni odnos dva dana po menstrualnom ciklusu i svrsio u mene ...a pred odprilike 3 mjeseca imala sam drugi spontani abortus a sada ne zelim tako rano da ostanem u drugom stanju ,u ovulacii imala sam jake bolove u dolnim delom stomaku koje su trajale 3 dana i su prestale ali jos uvek osecam blage bolove na momente...dal je moguce da sam u drugom stanju u neplodnim danima odnosno 2 dana nakon mens?? hvala odnapred

Dejan Šakoronja, dr. med.

Prema opisanom vjerovatno neće doći do trudnoće.

kiki02

Dobar dan!
Imam redovite menstrualne cikluse 27-30 dan.
Prosli mj imala sam nezasticene odnose s ejakulacijom van rodnice 25,26 i 27 dan ciklusa nakon toga za 3 dana mi je dosla normalna menstruacija. Ovaj mj imala sam bas vidljive naznake ovulacije tj 14 dan ciklusa imala sam lagane grceve i dobila potkozni pristic na bradi koji je nestao drugi dan te dan kroz sluz imala malo krvi (to mi se jednom desilo za vrijeme ovulacije). U ovom mj imala sam spolni odnos 10 dan ciklusa sa kondomom. Sad je 30 dan ciklusa a ja jos nisam dobila. Imam osjecaj da sam napuhnuta vec par dana ali nemam pristice koje inace dobivam po bradi kad moram dobiti. Jel moguce da sam trudna od onih nezasticenih odnosa iako sam imala i menstruaciju i ovulaciju? Hvala.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Prema opisanom se ne radi o trudnoći. Očekujte uskoro menstruaciju.

kiki02

Hvala puno, menstruacija je dosla oko podneva. happy Pozdrav happy

Dejan Šakoronja, dr. med.

Molim.

mara626

Poštovani,
Zadnju menstruaciju sam imala 20.2.2016. Zadnjih par mjeseci su redovite (ciklus 28 dana, trajanje mens. 6 do 7 dana). 15.3. sam imala zaštićeni spolni odnos pri kojem nam je pukao kondom, nastavili smo s novim. Bili su mi neplodni dani i menstruaciju sam dobila 18.3., jedan dan ranije. Od tog dana sam počela piti svoje prve kontracepcijske pilule. Menstruacija je bila obilata prva dva dana kao i obično, treći dan malo manje. Danas je, evo, četvrti dan i više je nema. Je li moguće da sam trudna a ovo je bila "lažna" menstruacija ili ovo ima veze s pilulama. Pijem ih svaki dan točno u isti minut (18h). Unaprijed hvala, nadam se brzom odgovoru jer sam zabrinuta.
Lp

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne trebate brinuti. Ne radi se o trudnoći.

malena189

Postovani

Zadnja menatruacija ovog mjeseca mi je bila 1.3 i trajala je do 6.3,2 dana nakon sam imala plodne dane (8.3.)
Izmedu 16-19.3 su poceli neplodni dani
Danas (24.3) sam imala zasticneni spolni odnos ali je kondom pukao i partner je ejakulirao u mene.
Za 4 dana (28.4) bi trebala dobiti sljedecu menstruaciju
Da li je moguca trudnoca u ovom slucaju? Posto su neplodni dani?
Hvala Vam

Mea123

Poštovani, 11.2. bila mi je zadnja menstruacija. Ciklus mi inače traje 30-35 dana, što znači da mi je menstruacija trebala doći do 17.3. Prilikom odnosa pukao je kondom i partner je ejakulirao u mene 27. dan ciklusa (9.3.). To bi trebalo biti neplodno razdoblje, ali s obzirom na to da mi menstruacija kasni postoji li mogućnost da se ovulacija pomakla, odnosno da je došlo do trudnoće? Inače, dosta sam u stresu ovaj mjesec i znalo mi se i prije dešavati da ovoliko kasni. Hvala!

kiki02

Dobar dan!
Pisala sam vam pred tjedan dana o tome kako sam imala nezasticene odnose 25,26 i 27 dan ciklusa i nakon toga su mi dosle vec dvije normalne menstruacije jednakog trajanja kao i inace. No ja vec mjesec dana unazad imam mucnine neki dan da neki ne, slabije jedem iz tog razloga jer mi je nakon jela losije.. Mogu li zbog ovih redovitih menstruacija iskljuciti trudnocu i ove mucnine pripisati necem drugom ili bi trebala napraviti test?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Malena ne bi trebalo doći do trudnoće.

Nazad
Naprijed