trudnoca u neplodnim danima

Dejan Šakoronja, dr. med.

Neće doći do trudnoće prema opisanom.

LellaEna

Poštovani,

Zadnju menstruaciju sam imala 1.1.2017.,.trajala je 5 dana. Inace mi je menstrualni ciklus 30-32 dana.
Nezasticeni odnos sam imala 22.01.i suprug je ejakulirao u mene! Kod odnosa je bilo dosta sve "suho" , drugo jutro dosta bolno, jajnici su me strasno bolili, gotovo sam sigurna da mi nisu bili plodni dani, sto vi mislite, kolika je mogucnost da ipak ostanem trudna? Pitam s obzirom na navedene datume koje sam vam napisala. Hvala vam puno na odgovoru. Lijep pozdrav

Dejan Šakoronja, dr. med.

Neplodni su dani i neće doći do trudnoće.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Odgovorio sam vam.

Luka031

Pozdrav

Djevojka i ja smo imali spolni odnos dan nakon završetka njene menstruacije . Tijekom odnosa došlo je do puknuća kondoma i ejakulacije. Djevojka je jutro popila Ellaone tabletu. Menstruacija joj je inače uredna i redovita ali zna kasniti dan do dva. Može li doći do trudnoće u ovome slučaju.
Hvala.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovani,
prema navedenom imali ste odnos u periodu neplodnih dana Vaše djevojke, a Ellaone je još dodatna zaštita (uzima se do 5 dana nakon odnosa), stoga je mogućnost trudnoće minimalna

Emina20

Postovani,
Znam da postoji monogo pitanja kao sto je moje, ali sam paranoicna i zelim da budem sigurna.

Navesti cu vam zadnje tri menstruacije: 14-18. januar, 10-14.februar, 13-17.mart.
Nezasticeni odnos sam imala 18.3 oko 22h., tj. 6-ti dan ciklusa.
Tokom odnosa partner je osjetio da mu je nesto "iscurilo", ali nije ejakulirao, niti smo posle toga nastavili sa odnosom.

Na mobitelu imam aplikaciju koja mi prati plodne i nepolodne dane. Pokazuje da su neplodni, ali ipak zelim da budem sigurna.
Da li postoji mogucnost trudnoce?
Hvala

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana,
iako su neplodni dani teoretski postoji mogućnost trudnoće, ukoliko Vam u ovom ciklusu ovulacija nastupi ranije (što nije za očekivat budući da imate redovne cikluse). Životni vijek spermija je do 72 sata.

Enna123456

Postovani,
Ciklusi u zadnji pola godine su mi bili 27, 31, 32, 31, 35 i posljednji 31.dan.
Zadnja menstruacija sam dobila 2.3. Trajala je 6-7 dana.

Spolne odnose sam imala 25.3 na 24 dan ciklusa(smatrala da je neplodni dan a ne znam dal je bio?)
Prekinuti snosaj i nakon par minuta drugi odnos takodjer prekinuti snosaj s tim sto partner ne znam koliko dobro je obrisao svoj spolni organ nakon prvog odnosa.

Danas je 3.4 moj 33.dan ciklusa i nema ni naznaka pojave menstruacije.
Dal je moguca trudnoca?

Kad uraditi test (buduci da je proslo 9 dana od odnosa) i dal smijem uzeti tabletu dabrosto da potakne krvarenje?
Jako sam zabrinuta. Hvala na odgovoru

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana,
obzirom na neredovite cikluse koji traju i po 35 dana, ne mora značiti da Vam je 24. dan bio neplodni. Preporučio bih test na trudnoću.

Ena12

Postovani, imala sam odnos 3.dana menstruacije bez zastite. Decko nije siguran da li je svrsio u mene slucajno. Osecam blage bolove u donjem delu stomaka i pospanost. Znam da su tad neplodni dani. Da li postoji neka mogucnost da se zatrudni? Da li uraditi test?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana,
imali ste odnos u vrijeme neplodnih dana. Mogućnost trudnoće postoji samo teoretski ako je taj ciklus ovulacija nastupila ranije.

Kardum

Poštovani, kolika procentualna šansa postoji za trudnoću tokom odnosa ("Coitus interruptus"blunk za vrijeme neplodnih dana? I da li se ti plodni dani računaju od posljednje menstruacije i koliko su pouzdane mobilne aplikacije u računanju istog? Pozdrav.

Kardum

Poštovani, još jedno pitanje samo, koliki vremenski period je potreban da se izračuna prosječno trajanje menstrualnog ciklusa, da li je dovoljno provjeriti razliku dana između menstruacije u prethodnih godinu dana?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovani,
za vrijeme neplodnih dana ne postoji mogućnost trudnoće. Plodni dani računaju se od 1. dana menstruacije samo što se ne može unaprijed točno znati kada će nastupiti ovulacija. U redovnom ciklusu to je 14. dan, ali i kod žena s najredovnijim ciklusima može doći do poremećaja u ciklusu.

Bodulica111

Postovani dobro jutro,
Naime,zadnju menstruaciju dobila sam 5.9.2017 koja je trajala uredno 5 dana.Inace menstrualni ciklus mi traje uredno28-30 dana. Spolni odnos imala sam 11/12.09. Koji je kratko trajao zbog njegove nemogucnosti potpune erekcije( bili smo u pijanom stanju). Nisam sigurna jeli uspio ejakulirat u mene, ali mislim da nije kako je to sve kratko trajalo.Zanima me imam li razloga za brigu, iako sam izracunala da su mi neplodni dani, i da mi je ovulacija trebala bit 18.9. Hvala, L.P.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, odnos je bio u vrijeme neplodnih dana i nema razloga za brigu.

lukazmaj123

Postovani,
Devojka je poslednju menstruaciju imala 17.09.2017 inace redovan joj je ciklus na 28/29 dana traje od 5/6 dana,izracunali smo da su joj plodni dani od 28. do 4. a da je 1. najplodniji,imali smo nezasticen odnos 6. na 7.10.2017 nisam ejakulirao u nju vec spolja ali mislim da je mozda nesto odletelo u tom pravcu nismo sigirni,istusirala se odmah i sada razmisljamo o tableti za dan posle inace treba da dobije za 10tak dana,da li cekati ili kupiti tabetu,nadam se sto brzem odgovoru.
Hvala unapred!!

KuharD

Postovani, partner i ja smo imali odnos u neplodnim danima i to je bilo 6 dana pre pocetka ciklusa,sada mi je ostalo jos 4 dana do ciklusa,ja inace imam problem,meni redovno kasni menstruacija,koristili smo zastitu(kondom)ali je zastita pukla ii partner je svrsio u mene,da li bi trebalo da uradim test da budem 100% sigurna ili nema potrebe za tim,jako sam uplasena ii da li mi mozete pomoci?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovani, za lukazmaj, savjetujem da uzme tabletu.

Nazad
1 ... 8 9 10 11 12 13 ... 15
Naprijed