trudnoca u neplodnim danima

Dejan Šakoronja, dr. med.

Lux spermiji su sposobni za oplodnju do 48 sati.

Nata9natasa94

Postovanje. imam pitanje za vas, ako moze "hitan" odgovor. Zadnju menstruaciju sam imala 24.avgusta, a nezasticen odnos 31.avgusta, postoje li sanse za trudnocu???? Inace menstruacije dobijam na 25-30 dana, nisu mi bas redovne. Hvala unapred.

Dejan Šakoronja, dr. med.

S obzirom na kraći ciklus šansa svakako postoji.

pepe94

Pozdrav doktore!

Imao sam odnose sa djevojkom 7-8.9.2014,djevojka je imala menstruaciju taj cijeli tjedan (cikuls je poceo u nedjelju 31.8.2014) a zavrsio je taj dan kada smo imali odnose (bilo je mozda malo smedjeg iscjedka s krvlju skroz malo na gaćicama).Djevojka ima aplikaciju na mobitelu koja kao prati plodne dane,kada menstruacija pocinje i zavrsava te je u 90% slučajeva točna.Menstruacija zna odstupati od 26-7 dana do 33 ali rijetko u tako velikom razmaku.Tokom odnosa u mijenanju poze sam primjetio da je kondom pukao skroz se spustio,nisam ejakulirao ili slicno jedino tokom odnosa izlazi sigurno tekucina koji ima sperme.Da li je moguca trudnoca ako su neplodni dani i ako nisam ejakulirao tokom odnosa?Hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

S obzirom na kraći ciklus dani su plodni no nije bilo ejakulacije pa stoga neće doći do trudnoće.

last_unicorn

Poštovanje. Zadnju sam menstruaciju imala 9.9., i trajala je do 13.9, a 14.9 sam imala nezaštićeni spolni odnos s tim da partner nije ejakulirao u mene. Dva dana poslije toga počela sam osjećati bolove u donjem dijelu trbuha koji još uvijek traju što me počelo zabrinjavati. Zanima me je li postoji mogućnost da sam trudna, ako su nakon završetka menstruacije neplodni dani? Ciklusi mi traju 27-28 dana

Dejan Šakoronja, dr. med.

Prema opisanom ne. Neplodni dani i odnos bez ejakulacije.

last_unicorn

U redu, hvala vam. Samo još jedno pitanje vezano za te bolove, zaboravila sam spomenuti da imam blijedozuti iscjedak koji smrdi, mislite li da se radi o nekoj bakteriji onda?

last_unicorn

I da li je moguce osjetiti simptome poput ovakvih bolova vec dva-tri dana nakon odnosa ako se radi o trudnoci?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Da radi se o upali. Predlažem terapiju metronidazolom.

karlica_123

Poštovani,
imam 19 godina i otputovala sam na fakultet. Bila sam pod velikim stresom i jakim emocijama u vezi mog prvog odlaska od kuce.. imam decka vec 4 godine i ne prakticiramo odnose previše.. u zadnje vrijeme smo cesce nego inace. Znaci posljednju mjesecnicu sam imala od 16.-21.9., a 24.9. smo zapoceli odnos i odlucili da ipak necemo tako da uopce nije svrsio ni nista, par puta je bio rodnici i to je sve. drugi smo odnos imali 6.10. i koristili smo kondom ali nije svrsio u rodnici nego van. kasni mi menstruacija dva dana i pitam se je li moguca trudnoca i jesu li mi tad bili neplodni dani posto znam da trudnoca u neplodnim danima ne bi trebala biti moguca? hvala unaprijed

Dejan Šakoronja, dr. med.

Prema opisanom ne bi se trebalo raditi o trudnoći.

Merienn

Postovani,
posljednju menstruaciju imala sam 26.09.2014.,ciklusi su mi uredni i menstruacija mi dolazi 28 dan. Ovulacija mi prema ginekologu bude između 10 i 14 dana ciklusa. Imala sam odnos sa mužem 16.10. i ejakulirao je u mene. Po mojim izračunima trebali bi biti neplodni dani,to je 20dan ciklusa. Menstruaciju očekujem 24.10. 2014. Ono sto me buni je sto sam dan poslije snošaja na gaćicama primjetila vrlo sluzav iscjedak,rastezljiv i proziran. Jeli moguće da sam tek tad imala ovulaciju ili je to možda od sjemene tekućine? Puno hvala na odgovoru.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Moguće je prije da ste tada ovulirali nego ovo drugo.

Merienn

Hvala lijepo na odgovoru. Ako vas smijem jos pitati,da li je sluz znak da je ovulacija u tijeku ili da joj je kraj? Pitam zato jer sam i u sredini ciklusa imala sluzav iscjedak pa mozda je ovaj nakon snošaja vezan uz nesto drugo? Dosad sam imala vrlo uredne cikluse i nikad nikakve poremecaje ginekoloskog tipa. I ako i jesam zatrudnjela kad je najranije moguće napraviti test čiji rezultati bi bili ispravni? Oprostite na smetnji,zahvaljujem vam unaprijed na razumijevanju

Dejan Šakoronja, dr. med.

Sluz ne predstavlja ovulaciju nego plodne dane. Test napravite ako će vam kasniti menstruacija.

ninoslav1991pancevo

Postovani,devojka i ja smo imali nezasticen polni odnos 11 dana pred menstruaciju,bili su joj neplodni dana,ja nisam osetio da sam svrsio u nju,tj mislim da mi je bilo na pola,dok je ona imala orgazam,kada je dosla kuci osetila je na gacama nekakav sluz koji je imao miris sperme.Zanima me ukoliko sam svrsio u nju a bila je u neplodnim danima kolika je verovatnoca zaceca.Unapred zahvalan

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ako ste sigurni da su bili neplodni dani onda neće doći do trudnoće.
No da li su doista bili neplodni dani?

ninoslav1991pancevo

Devojci je u zadnjih 6 mjeseci redovna menstruacija koja traje 28 dana,po menstrualnom kalendaru trebala bi dobiti 25,26 ovog mjeseca...Da li su joj onda bili neplodni dani?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Plodni još uvijek.