trudnoča,uzv

gago

Poštovani u 20. tj. trudnoče radila sam uzv...
brine me sljedeće:unutar oba korioidna pleksusa prikažu se ciste promjera 8mm
Može li to imati kakve posljedica na dijete kad se rodi?

I još nešto vidljiv je amnijski tračak.Je li to opasno?

Unaprijed zahvaljujem na odgovoru!

Miro Šimun Alebić, dr. med.

Ciste koroidnog pleksusa jedan su od tzv. biljega kromosomopatija, što predstavlja UZV nalaz s nešto većim rizikom od kromosomskih poremećaja u odnosu na trudnoće kod kojih se takav biljeg ne nađe. Naravno i dalje je daleko veći broj djece kojima se ciste koroidnog pleksusa nađu, a da se rode sasvim zdrava. Amnijski tračak nije razlog za brigu.

gago

Zahvaljujem doktore.
Dn prije vašeg odgovora sam bila na kontroli i cista više nema...
Beba je sasvim uredu po nalazu uzv.
I dečko je.

Srdačan pozdrav!

Miro Šimun Alebić, dr. med.

Baš mi je drago. Sretno dalje !!!