Trudnoca, vanjsko usce maternice

lydia20

Postovani,
Ovo mi je prva trudnoca i sada sam u 31.tjednu. na oregledu prije par dana doktorica je rekla da je vanjsko usce maternice ulozivo dva prsta, a unutarnje zatvoreno. Preporucila mi je vise mirovanja.
Zanima me je li to opasno i koliko stvarno trebam mirovati, da li mogu obavljati lakse kucanske poslove ?
Zadnjih dva dana ( ne konstantno ) osjetim nekakav pritisak nisko u trbuhu, koji prode kad legnem.
Hvala na odgovoru,
Lp

lydia20

Pardon, ulozivost jedan prst*

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, nalaz nije zabrinjavajuć. Važno je da unutarnje ušće nije otvoreno. Izbjegavajte teže tjelesne napore. Uobičajene kućanske poslove možete obavljati.