tumacenje hormona

clara85

Poštovani,

Imam jedno pitanje ako mi mozete odgovoriti...Ja i suprug radimo na drugoj bebi vec 7 mjeseci ..Radila sam nalaze hormona i rezultati su slijedeći..
FSH:6,80, LH:7,01 ..Bila sam kod svoje ginekologice koja mi je tumacila hormone i ona kaze da su ostali hormoni ok..zato ih i nisam spomenula...a da su se ova dva malo obrnula..tj. LH treba biti malo nizi i predlozila mi da dva mjeseca pijem kontracepcijske pilule da se vrati u normalnu....
Sto mi vi savjetujete...
Unaprijed hvala..

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poslušajte ju. Može se tako postupiti. Vjerovatno ne ovulirate.

clara85

poštovani,

Da li mislite da je to dovoljno da potakne ovulaciju ili nije?
Da li mogu poćeti piti kontracepcijske pilule 2dc jer sam prvi preskocila koji je bio jucer.
Takodjer me zanima..koristim LH trakice u dokazivanju ovulacije i one budu pozitivne recimo 12dc...ciklusi mi traju 27-28 dana...da li je ta trakica dovoljna kao dokaz ili nije???

Dejan Šakoronja, dr. med.

Trakice su pouzdane ako se znate služiti s njima. Sada ih ne koristite jer uzimate pilule pa nema smisla.

Lili.v123

Poštovani,
Ovo je moja krvna slika od nedavno.. zanima me analiza iste, imam 21 godinu
TSH 4,75 (0,4-4)
LH 6,2 fol.faza: 2,4 do 12,6
sredina ciklusa: 14,0 do 95,6
lut. faza: 1,0 do 11,4
postmenopauza: 7,7 do 58,5
FSH 6,4
Testosteron ukupni- 1,2 , slobodni- 1,7
SHBG 36
DHEA-S 7,79
Prolaktin 576
Prolaktin nakon talozenja 447
Hidroksiprogesteron 5,6
Progesteron 67,1 fol faza 0,6 do 4,7
sredina ciklusa 2,4 do 9,4
luteinska faza 5,3 do 86,0
postmenopauza 0,3 do 2,5
Imam problema sa aknama, tijekom plodnih dana i prije menge su pojacane
Sta znaci folikularna i luteinska faza koji interval gledam za odredeni hormon? Tocnije za ovaj LH?
I koji su androgeni hormoni koja je njihova skracenica? Dali se iz ove analize vidi jel imam povisene androgene hormone? Uzet cu pilule ako da

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, folikularna faza je prva faza ciklusa, tj. od početka menstruacije do ovulacije, luteinska faza je nakon ovulacije. Androgeni hormoni su testosteron, androstendion i DHEAS. Kod Vas je DHEAS nešto malo povišen. Spolni hormoni se određuju od 3. do 5. dana ciklusa, osim progesterona koji se određuje 21. dan. Kod Vas je i TSH minimalno povišen što može ukazivati na slab rad štitnjače.