Tumačenje rezultata kombiniranog probira

Dejan Šakoronja, dr. med.

Molim.

amil10

Poštovani,

Molim Vas mišljenje za moj test kombiniranog probira.
Zadnja menstruacija 25.05.2015.
Dob na termin poroda 29 god. DPP: 6.3.2016.
Gestacijska dob prema UZV na dan vađenja krvi 12 tjedana, 4 dana. Fetusi 1.

Free bhCG 48,85 mlU/ml : 1,67 MoM
PAPP-A 425,3 mlU/l : 0,18 MoM
NT 1,2 mm (CRL 62 mm) : 0,75 MoM

Rizik sindroma Down 1:50 izračunat na dan vađenja krvi. Dodatne pretrage su preporučene. Dobni rizik za sindrom Down je 1:601.
Rizik sindroma Edward i Patau 1:344 izračunat na dan vađenja krvi. Rizik manji od graničnog.

Sa 15 tjedana rađen ponovno UZV, morfološki uredan sa vidljivom nosnom kosti. U bolnici preporučili amniocitezu, privatno Harmony test.

Molim Vas za mišljenje.
Unaprijed hvala na odgovoru.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Slažem se s preporučenom dijagnostikom. Isto bih vam i ja preporučio. Na vama je da odlučite.

amil10

Poštovani,
hvala na odgovoru.
Odlučila sam se za Harmony test koji je došao sasvim uredan.
Sve trisomije(21, 18, 13) su low risk - less than 1/10000 (0.01%). X,Y analysis - XY - greater than 99/100 (99%).

Zanima me Vaše mišljenje jeli potrebno od amniocenteze?

Još jednom hvala.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Prema opisanom ne treba amniocenteza.

ammella20

Postovanje mogu li dobiti misljenje na rezultate testa 20 mi je godina zanima me da li je uredu nalaz. Unaprijed zahvaljujem
Uzv
Crl-57.mm
Gestikacijska dob 12+2
Nuhalnu nabor 1.70 mm
Nasal Bone unknown
T21 ( biokem.rizik+ NT)
<1:10000 rizik manji od granicnog
Dobni rizik 1:1066
biokemijski test <1:10000 rizik manji od granicnog
Rizik za trisomiju 13/18NT<1:10000 rizik manji od granicnog..
b -hcg

Dejan Šakoronja, dr. med.

Uredan niskorizičan test primjeren vašoj dobi.

emili16

Poštovani,
molim Vas Vaše mišljenje za moj rezultat kombiniranog probira.
Imam 38 godina, ova mi je druga trudnoća. Prva trudnoća i porod su bili 2014. godine. Sve je proteklo u najboljem redu.
Rezultati su:
(S) PAPP-A 3115,0 mIU/L Korigirani MoM: 1,11
(S) slobodna B-podjedinica hCG 28,7 IU/L Korigirani MoM: 0,84
CRL: 57,0 mm
NT: 1,9 mm MoM: 1,27
Gastracijska dob prema CRL (tjedni+dani): 12+3
Gastracijska dob na dan vađenja krvi (tjedni+dani): 12+3
Procjenjeni rizici fetalnih aneuploidija na dan vađenje krvi: a) na temelju kombiniranog probira (biokemijski biljezi + NT)
Trisomija 21: 1:1208 Granični rizik: 1:250
Trisomija 18-13: 1:25815 Granični rizik: 1:250
Dobni rizik: 1:99 Granični rizik: 1:250
b) na temelju biokemijskih biljega
Trisomija 21: 1:618 Granični rizik: 1:250

Unaprijed hvala!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Test je uredan niskog rizika.

Extreme

Postovani,

imam 30 godina i radila sam kombinirani probir. Kako zapravo nikada nisam imala uredan ciklus bez kontracepcije, u ozujku sam prekinula s kontracepcijom i 3 mjseca za redom sam mentruaciju dobila 17. u mjesecu. U lipnju sam imala 2 krvarenja, 12. i 23. Po svemu su bila ista pa nisam sigurna sto je od toga bila prava menstruacija. Nakon toga sam ostala trudna i moj ginekolog mi je odredio 2 termina, 18.03. i 05.04. Ginekologu na kombiniranom probiru nije bilo u redu da imam 2 termina u tako velikom rasponu, i on je na nalazu napisao da je termin 01.04. Po UZV-u sam kombinirani probir radila u 12 + 6 i dobila sam slijedeci nalaz pa vas molim za misljenje s obzirom na rezultate i upitni tjedan trudnoce:

Free bhCG: 1,71 MoM
PAPP-A: 2,62 MoM
NT 1 mm (CRL 66 mm): 0,59 MoM

Nosna kost kao odsutna.
Rizik sindroma Down: 1:228 izracunat na dan vadenja krvi. Dodatne pretrage su preporucene.
Dobni rizik sa sindrom Down je 1:537

Rizik sindroma Edward i Patau: rizik manji od granicnog. 1:100000 izracunat na dan vadenja krvi.

Da li bi ovakvi rezultati trebali izazavati zabrinutost i uputiti na neke daljnje korake?

Unaprijed hvala na odgovoru!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Napravite double test ili nifty ili harmony test ako ste u mogućnosti.
Razlog je vjerovatno u nejasnom danu zadnje menstruacije i u trajanju trudnoće. Zbog toga je test takav kakav je.

CyberPop

Postovani,
Zamolio bih vas za tumacenje double testa koji je moja supruga radila 01.10.2015. godine.

fb-hCG 65.9 ng/ml 1.72 Corr. MoM
PAPP-A 11 mlU/ml 2.88 Corr. MoM
CRL 63mm 0.86 MoM
Gestation age by CRL 12 + 4
Gestation age on the day of serum taking 12 + 4
Nuchal translucency 1.40 mm
Nasal bone present
Biochem. risk + NT <1:10000 below cut off
Double test 1:6390 below cut off
Age risk 1:1017
Trisomy 13/18 + NT <1:10000 below cut off

Dejan Šakoronja, dr. med.

Uredan niskorizičan test.

CyberPop

Hvala na odgovoru

jednaivana

Poštovani, molim Vas tumačenje rezultata ranog kombiniranog probira. Imam 29 godina.
Gestacijska dob prema CRL 62 mm, 12 + 6 , na dan 7.10.2015.
Gestacijska dob 12 + 6 na datum vađenja krvi: 7.10.2015. Fetus 1 .
Rizici na dan vađenja krvi:
Free ßhCG 19,39 mIU/ml 7.10.2015. : 0,77 MoM.
PAPP-A 4642 mIU/l 7.10.2015. : 2,1 MoM.
NT 1,5 mm ( CRL 62 mm ) : 0,94 MoM.
Liječnik: dr. Ivan Bolanča .
, Težina:83 Kg
Rizik za sindrom Down; < 1 : 10000 rizik manji od graničnog. Dobni rizik 1: 585 .
Rizik za sindrom Edwards i Patau; < 1 : 100000 rizik manji od graničnog.
Biokemijski rizik za sindrom Down; 1:4173, rizik manji od graničnog.

Hvala unaprijed

Dejan Šakoronja, dr. med.

Uredan niskorizičan test.

mimizusi

Gestacijska dob crl60mm 12+4
Bhcg 4,88
Pappa887. 0,54mom
Nt 0,9 crl 60mm 0,58mom
Tezina 86 kg ,
30 godina 1 trudnoca
Rizik za down dobni 1:532
Rizik za edwards1:2942
Biokemiski za down 1:10000
Biokemijski za edwards 1:232 rizik veci od granicnog
Molim vas zumacenje rezultata

Dejan Šakoronja, dr. med.

S obzirom na povišeni biokemijsku vrijednost sugeriram double test ili triple test u 16. tjednu. Nakon toga dogovor o ev. amniocentezi.

mimizusi

Hvala na odgovoru ali dali je to veliki rizik dali se ultrazvukom mogu vidjeti nepravilnosti

Dejan Šakoronja, dr. med.

Mogu. Postoje UZV markeri u ovom dijelu trudnoće kao i kasnije.

Nazad
1 ... 11 12 13 14 15 16 ... 46
Naprijed