Tumačenje rezultata kombiniranog probira

Dejan Šakoronja, dr. med.

Bojica uredan niskorizičan test.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Sanda uredan niskorizičan test.

Mima202

Postovani!
Molim vas za misljenje o mom ranom kobiniranom probiru:

Datum rodjenja:1986
Gestacijska dob prema CRL 56,9 mm, 12 +3 na dan 11.1.2016
Gestacijska dob 12+4 na datum vadjenja krvi 12.1.2016, fetus 1

Rizici na dan vadjenja krvi:
Free bhCG 51,96 mlU/ml :1,61 MoM
PAPP-A 2151 mlU/l : 0,77 MoM
NT 1,1 mm (CRL 56,9 mm) :0,74 MoM
Tezina 63 kg

Rizik za sindrom Down 1: 3752
Rizik za Edwards i Patau 1:100 000
Biokemijski rizik sa sindrom Down 1:613

Iako su svi rizici manji od granicnog molim vas informaciju za biokemijski rizik, da li je on blizu granicnog, predstavlja li kakvu opasnost ( 3 vrhunska doktora su rekla da je nalaz u potpunom redu, dok jedan kaze da bi biokemijski omjer trebao biti bolji), te vas molim informaciju za bhCG i PAPP-a, da li je to i redu?

Srdacan pozdrav i svako dobro!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Zaboravite biokemijski rizik. Test je niskorizičan.

adri23

Poštovani,

Molim Vas da mi protumačite dolje navedeni nalaz.
Ovo mi je prva trudnoća i imam 27 godina
Unaprijed hvala

Gestacijska dob prema CRL 54 mm, 12 + 1 , na dan 11.1.2016. Gestacijska dob 12 + 2 na datum vađenja krvi: 12.1.2016. Fetus 1 .

Rizici na dan vađenja krvi:Free ßhCG 25,49 mIU/ml 12.1.2016. : 0,79 MoM.
PAPP-A 885 mIU/l 12.1.2016. : 0,39 MoM.
NT 1,1 mm ( CRL 54 mm ) : 0,77 MoM
Težina:67,9 Kg

Rizik za sindrom Down; 1 : 3827 rizik manji od graničnog. Dobni rizik 1: 702 .

Rizik za sindrom Edwards i Patau; 1 : 25258 rizik manji od graničnog.

Biokemijski rizik za sindrom Down; 1:625, rizik manji od graničnog.

Kombinirani rizik s NT pretpostavlja da su sva mjerenja učinjena tijekom ultrazvučnog pregleda izvedena prema protokolu kakav propisuje "The Fetal Medicine Foundation".Laboratorij se ne smatra odgovornim za utjecaj netočnih UZV podataka na konačni izračun kombiniranog rizika!Napomena :Izračunati rizici nemaju dijagnostičku vrijednost!

Dobni rizik 1:702
Rizik za T21 1: 3827
Rizik za T13/18 1: 25258

Mima202

Zahvaljujem na tako brzom odgovoru!
Molim Vas samo jos vrijednosti bete, da li je u redu?
I sto se na nalazu zapravo gleda, odnosno zasto biokemijski nije toliko bitan ? ( jer sam skuzila po ovom forumu da biokemijski dosta plasi na nalazu). Nikakve daljnje pretrage ne preporucujete po pitanju toga u mom slucaju?
Lp

Dejan Šakoronja, dr. med.

Mima ništa drugo ne preporučam. O biokemijskim detaljima testa morate pitati biokemičara jer ja nisam kompetentan u svezi toga.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Adri uredan niskorizičan test.

adri23

Doktore, hvala vam na brzom odgovoru! Samo jos da vas pitam dali vi na osnovu nalaza preporučate bilo kakave dodatne ultrazvuke (4D) i da mi pojasnite koliko je štetno ili nije raditi puno ultrazvuka za vrijeme trudnoće?? I jos nesto, danas me prilikom kašljanja i kihanja zaboli sa desne strane trbuha, dali je to zbog naprezanja mišića ili?
Unaprijed zahvaljujem!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne znam što vas boli odavde. Svakako preporučam 4 d UZV nakon 21.tjedna.

mama1985

Poštovani,
zanimaju me rezultati testa:

Dob 30 god
Gestacijska dob 13+5
PAPP-A 0,51mlU/ml / 0,18 MoM
slobodna beta hCG 10,5 ng/ml / 0,42 MoM
UzV podaci:
Tjeme-trtica u mm 75,7
Nuhalni nabor - MoM 0,38
Nasal Bone unknown

Rizici na dan vađenja krvi:
Dobni rizik: 1:653
Biokemijski T21 rizik: 1:267
Kombinirani rizik za trisomiju 21: 1:1804
Rizik za trisomiju 13/18 + NT : 1:215

Još na nalazu kod grafičke obrade stoji:
Izračunati rizik za trisomiju 13/18 (uz nuhalni nabor) je 1:215, što ukazuje na niski rizik.

Sada sam u 18 tjednu trudnoće pa me zanima koje su daljne pretrage moguće te što mi preporučate?
17.02. imam zakazan anomaly scan pregled.
Hvala.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Samo anomaly scan.

mama1985

Poštovani,
hvala Vam na brzom odgovoru.
Nejasno mi je kako je kod grafičkog prikaza rizik za trisomiju 13/18 (uz nuhalni nabor) je 1:215 te stoji u opisu da je niski rizik, a ako promatram graf ispada visoki rizik, da li mi to možete objasniti? Da li je moguća laboratorijska greška?

Hvala.

Dejan Šakoronja, dr. med.

To je pitanje za biokemičara.

sunny81

Poštovani,
molim mišljenje za rezultate testa

godine 34
sedmica trudnoće 13.

free betahCG 72mlU/ml (2,65 MoM)
PAPP-A 4109 mlU/l (1,33 MoM)
NT 1,4 mm (CRL od 65mm) 0,84MoM
težina 70 kg

T21 rizik 1:998
dobni rizik 1:257
T18-13 rizik 1:100000

Da li je potrebno raditi dodatne pretrage?
Ultrazvuk je uredan

Dejan Šakoronja, dr. med.

Prema opisanom ne treba ništa dodatno.

ivana3006

Pozdrav,
i mene bi zanimalo tumacenje kombiniranog testa buduci sam nestrpljiva, a pregled mi je tek sljedeci tjedan.

Godina rođenja: 06/1989
Gestacijska dob prema UZV i na dan vađnja krvi: 13 tjedana i 4 dana.

Biljezi
Free BhCg 22,56 mIU/Mi: 1,01 Mom
PAPP-A 2779 mIU/I : 0,98 MoM
NT 2 mm (CRL 73 mm): 1,1 MoM

Rizik sindroma Down: 1:9299 izračunat na dan vađenja krvi. Rizik manji od graničnog
Dobni rizik za sindrom Down: 1:743
Rizik sindroma Edward i Patau Rizik manji od graničnog: 1:100000 izračunat na dan vađenja krvi

Zahvaljujem!!!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Uredan niskorizičan test.

Supica

Poštovani,

molim Vas da mi očitate nalaze testa

dob : 29,7
gestacijska dob : 11+4

PAPP - A koncentracija 2,08mlU/ml Korig. MoM 0,81
sl. b-hCG 77ng/ml 1,56

dobni rizik : 1:644
biokemijski T21 rizik 1:904
kombinirani rizik za trisomiju 21 1:5049
rizik za trisomiju : <1:10000

nuhalni nabor : MoM 0,31
nasal bone : present

Unaprijed hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Uredan niskorizičan test.

Nazad
1 ... 14 15 16 17 18 19 ... 46
Naprijed