Tumačenje rezultata kombiniranog probira

fiona1234

Poštovani,

molim da mi protumačite nalaz kombiniranog probira:

Gestacijska dob prema CRL 46,1 mm, 11 + 4 , na dan 3.8.2016.
Gestacijska dob 11 + 4 na datum vađenja krvi: 3.8.2016. Fetus 1 .

Rizici na dan vađenja krvi:
Free ßhCG 72,41 mIU/ml 3.8.2016. : 1,81 MoM.
PAPP-A 1559 mIU/l 3.8.2016. : 0,81 MoM.
NT 0,1 mm ( CRL 46,1 mm ) : 0,08 MoM.
Težina: 61 Kg; 37 godina.

Rizik za sindrom Down; 1 : 922 rizik manji od graničnog. Dobni rizik 1: 144 .
Rizik za sindrom Edwards i Patau; < 1 : 100000 rizik manji od graničnog.
Biokemijski rizik za sindrom Down; 1 :151, rizik veći od graničnog.

Dobni rizik 1:144
Rizik za T21 1: 922
Rizik za T13/18 1: 100000
rizik manji od granicnog 1 : 250 rizik veci od granicnog

Unaprijed zahvalna

Dejan Šakoronja, dr. med.

S obzirom na nalaz i životnu dob sugeriram amniocentezu ili ako ste financijski u mogućnosti napraviti nifty, harmony ili panorama test.

Cimica

Poštovani, da li su u redu ovi rezultati Double testa? Imam zakazano kod ginekologa za tri dana pa molim za odgovor i hvala unapred!

Screening na osnovu starosne dobi (30 godina) na dan vadjenja krvi 1:564

Biohemijski screening god. + free βHCG + PAPP-A na dan vadjenja krvi 1:817

Kombinovani screening biohemijski + ulltrazvučni na dan vadjenja krvi 1:668 (T 21 risk)

Nuhalna translucenc.(mm): 1,8

CRL (mm): 43,5

Trisomy 18-13 - na dan vadjenja krvi free βHCG + PAPP-A 1:46552 Izračunati rizik za T18 ukazuje na nizak rizik fetusa.

Markeri:

free β-HCG 1,52 MoM corr. PAPP-A 0,80 MoM corr.

Gest.starost: 11 nedelja i 3 dana

Dejan Šakoronja, dr. med.

Uredan niskorizičan test.

Postovanje! Javljala sam se skoro zbog loseg nalalaza Double testa i velikog nuhalnog nabora!
Nuhalni nabor 3,50
fb-Hcg 73,2 ng/ml 2,37 corr.MoM
PAPP-A 4,89 mLu/ml 1,22 corr,MoM
Biochem.risk + NT > 1.50 (above cut off)
Double test 1:812 (below cut off)
Age risk 1:701
Trisomy 13/18 + NT 1:9205(below cut off)
Radila sam 4d (prije dabl testa) Nt 3,5 sa ehogenijim pregradama te daje sliku cisticnog higroma
dutus venosus uredan,nosna kost prisutna,facijalni ugao uredan... Ja ima 29 godina
U medjuvremenu sam uradila AMNIOCENTEZU i rezultat je :NORMALAN MUSKI KARIOTIP!!
Iduca je fetalna ehokardiografija!Receno mi je da to radim od 22-24 tjedna,mene zanima Vase misljenje i sta biste mi vi jos dodatno preporucili da radim? Da li je moguce da poslije ovakvog rezultata nuhalnog ipak sve sa bebom bude uredu? Unaprijed hvala i oprostite na dugom postu!!

attrice22

Poštovani doktore,mozete li mi protumaciti rezultate kombiniranog probira
Godina:31
Dobni rizik za T21=1:410
Biokemijski za T21=1:6010
Kombinirani za T21=1:1073,rizik manji od graničnog
Kombinirani za T18 i T13=8535

Hvala!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Soliver sve ste napravili. Ne trebate se brinuti. Cistični higrom se često viđa ali potvrdili ste amniocentezom da se radi o urednom plodom. Sve će biti u redu s djetetom.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Atrice uredan niskorizičan test.

Tuffgong

Poštovani, zanima me da li su ovi rezultati Double testa uredu?

Dob majke 20godina
Biometrijska gestacijska Dob CRL 70mm (13 nedelja I 3 dana)
Jednoplodna trudnoća
Free beta hCG 18,79 mlU/I : 0,64 MoM
PAPP-A 9388 mlU/I : 2,27 MoM
NT 2,5 (CRL na 70mm) : 1,42 MoM

Rizik down sindrom 1:6878
Dobni rizik 1:912
Rizik sindroma Edwards-patau Nize 1:100000

Dejan Šakoronja, dr. med.

Test je niskorizičan, no s obzirom na graničnu vrijednost NT od 2,5mm sugeriram daljnje UZV kontrole.

Marina Vanilija

Poštovani, molim Vas tumačenje slijedećih nalaza:

Gestacijska dob: 12+3
Dob majke: 32,8

PAPP-A koncentracija 0,62 mlU/ml korig. MoM 0,33 (niska koncentracija?)
beta-hCG koncentracija 53 ng/ml korig. MoM 1,56
UZV tjeme-trtica 59,3 mm
UZV nuhalni nabor MoM 0,52 mm
nasalna kost prisutna

dobni rizik 1:418
biokemijski rizik T21 1:56
kombinirani rizik T 21 1:398
rizik za trisomiju 13/18+NT <1:10000

Zabrinjava me što je biokemijski rizik vrlo visok, iako kombinirani rizik na kraju ipak nije toliko. Možete li komentirati koliko je relevantno razmatrati biokemijski rizik sam za sebe? Koja je Vaša preporuka za dalje? Koliko su točni DNA testovi fetalne DNA iz krvi majke poput Harmony testa? Kako izgleda rezultat takvog testa i može li se on napraviti kod nas u zdravstvenom sustavu ili isključivo u privatnim laboratorijima (cijena je prilično velika)?

Martha1

Poštovani,

nedavno sam dobila rezultate ranog kombiniranog probira pa bih voljela da mi pobliže protumačite moje vrijednosti. Iako je rizik ispod graničnoga brine me povišena koncentracija slobodnog beta hcg i PAPP-A:

Dob na dan testa: 30,8
PAPP-A koncentracija: 5,8 mlU/ml; korig. MoM: 2,61
sl. b-hCG koncentracija 140 ng/ml, korig. MoM: 3,44

Gestacijska dob: 12+0
Tjeme Trtica u mm: 54

Nuhalni nabor - MoM: 1,32

Dobni rizik: 1:567
Biokemijski T21 rizik: 1:569
Kombinirani rizik za trisomiju 21: 1:701
Rizik za trisomiju 13/18 + NT <1:10000

Hvala i srdačan pozdrav!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Uredan niskorizičan test.

Marina Vanilija

Poštovani,

pretpostavljam da se Vaš zadnji odgovor odnosi na pitanje Marthe1? Svakako, molim Vas ako možete prokomentirati i moja nalaze u postu prije.

Zahvaljujem puno na Vašem vremenu.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Marina povišen je biokemijski rizik. Napravite nifty test ili kasnije amniocentezu.

IvaS2016

Poštovani,
Molim Vas za mišljenje o mom nalazu kombiniranog probira:

Datum pregleda: 28.7.2016.
Dob: 33
Težina na dan vađenja krvi:54
Nuhalni nabor 1,6
CRL (mm): 59,1
UZV gestacijska dob: 12 tjedana, 4 dana

NT mm 1,6 mom 1,04
Fß Hcg IJ/L 104,9 mom 2,88
PAPP-A mlJ/L 5645,0 mom 1,67

Izračun rizika na dan probira:
Dob trudnice: 1/293
T21: 1/965
T18 i T13 <1/100000

Unaprijed zahvaljujem na odgovoru.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Uredan niskorizičan test.

IvaS2016

Hvala Vam na odgovoru.
Naknadno sam dobila i biokemijski rizik koji iznosi 1/233, da li on kao takav mijenja sveukupni nalaz?
Hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne.

gige

Poštovani,

Lijepo Vas molim za mišljenje o nalazu kombiniranog probira:

Dob: 30
Težina na dan vađenja krvi: 61
UZV gestacijska dob: 12 tjedana i 4 dana
Fetusi: 1

Free ßhCG: 41,08 mlU/ml; 1,24 MoM
PAPP-A: 1922 mlU/I; 0,66 MoM
NT: 1mm (CRL 60mm); 0,64 MoM

Rizik sindroma Down: 1:4189 izračunat na dan vađenja krvi. Rizik manji od graničnog. Dobni rizik za sindrom Down je 1:499

Rizik sindroma Edward i Patau rizik manji od graničnog. 1:100000 izračunat na dan vađenja krvi. Rizik manji od graničnog.

Unaprijed hvala na odgovoru i lijep pozdrav.

Nazad
1 ... 19 20 21 22 23 24 ... 46
Naprijed