Tumačenje rezultata kombiniranog probira

Dejan Šakoronja, dr. med.

Siguran je pokazatelj. Ne brinite i pričekajte nalaz nifty testa.

lasta1987

Poštovani,
Molim tumačenje slijedećeg nalaza. Imam 29 godina, 70kg.
BPD = 35,3mm
UZV gestacijska dob 15t+4d
Broj fetusa 1
AFP 37,81 kIJ/L - MoM 1,36
HCG 75383,0 IJ/L - Mom 2,81

Izračun rizika na dan probira
Za dob trudnice 1/982
Za Downov sindrom (t21) 1/676
Za trisomiju 18 i 13 <1/100000

Unaprijed hvala!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Uredan niskorizičan test.

Tockica78

Poštovani! Rezultat niftyja je došao za deset dana.Uredan je i niskorizičan za sve trisomije. Je li dovoljno daljnje praćenje uzv? Moja dr.ne vjeruje tim testovima, samo amniocintezi.Dr.gdje sam radila nifty smatra da nije potrebna amniocinteza. Što dalje?

Dejan Šakoronja, dr. med.

<Testovi su pouzdani isto kao i amniocenteza. Ne treba vam još i amniocenteza. Dalje samo UZV praćenje.

Tockica78

Puno hvala na svim odgovorima i vremenu koje potrošite na nas zabrinute trudnice...
Ići ću na detaljni uzv u 16.tjednu i pokušati se malo opustiti. happy
Lijepi pozdrav!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Molim.

e_mama

Poštovani,
molim komentar na nalaz:

Dob:34
NT: 1,4 MoM 0,86
CRL: 63mm
Gestacijska dob: 12tjedana 5 dana
Beta HCG: 9,29 MoM
PAPP-A: 0,75 MoM
Rizik za dob trudnice: 1/251
Rizik za DS: 1/94
Rizik za Edwards, Patau: 1/24168

Planiram amniocentezu u 16 tjednu. Treba li ponavljati nalaz prije tog vremena?
Važno: s čim se povezuje tako jako povišen beta HCG? To me jako muči.

Puno hvala unaprijed

Dejan Šakoronja, dr. med.

Napravite amniocentezu. Ne zamarajte se biokemijskim vrijednostima

anjaR

Postovanje! U 12.tjednu trodnoce doktorica je vidjela nuhalni nabor od 3,9,kasnije je potvrdio jos jedan ljekar otprilike iste dimenzije! U medjuvremenu sam uradila 4d gdje se sve fino vidjelo,nosna kost,uredan duktus venozus! Uradila sam potom dabl test koji je bio los,pa je dr.savjetovala amniocentezu koju sam uradila i pokazala je da je sve uredu 46xy.U 23.tjednu radim 4d ekspertni pregled gdje se gleda bebino srce koje je sasvim uredu kao i svi ostali organi kao i vanjski izgled bebe!
Citajuci po forumima sam se zabrinula jer neki tvrde da Amniocenteza moze da pogrijesi,a ja sam mislila da je to zasigurno tacna metoda? I jos nesto da li nuhalni nabor moze da se desi uslijed neke infekcije pa da poslije prodje sve u redu,tako mi je moja dr.rekla! Oprostite na opsirnosti!hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Uredan muški kariogram. Dakle nema šanse da se pogriješilo.
Ne trebate brinuti.

sinestra

Večer. Odlično da postoji mjesto za postaviti upit ovakve prirode.
Danas su mi došli nalazi kombiniranog i tako..granični su...pa molim mišljenje.

UZV je ok.

34,5 godina, prva trudnoća
Dobni rizik za T21: 1:254
Biokemijski rizik za T21: 1:217
Kombinirani (biok+UZV) rizik za T21: 1:781
Kombinirani rizik za T18 i T13: < 1:100000

Vidim po dosadašnjim postovima da je taj biokemijski rizik baš nezgodan.
Nifty? Harmony? Nešto treće? Ne čeprkat?

Najljepše hvala
Ana

Dejan Šakoronja, dr. med.

Još uvijek je niskorizičan test. Ne osvrčite se na biokemijeksi rizik.No ako ste u mogućnosti napravite nifty ili harmony test svakako.

srkisrle

Poštovani dr., molim Vaš komentar na nalaz kombinirani probir:
Starost na dan poroda: 34 godine, 67 kg, pušenje ne, šeć.bolest ne, trudnoća jednoplodna

Slobodna beta-hCG podjedinica 86,2 IU/L
Slobodna beta-hCG podjedinica 2,38 MoM
PAPP-A 2463 mIU/L
PAPP-A 1,36 MoM

Tjeme-trtica (CRL) 47,9 mm
Gestacijska dob prema UZV 11+5 tjedni+dani
Gestacijska dob na dan uzorkovanja 11+5 tjedni+dani
Nuhalni nabor 1,4 mm
Nuhalni nabor 1,04 MoM

Dobni rizik za T21: 1 : 289
Biokemijski rizik za T21: 1 : 396
Kombinirani (biok+UZV) rizik za T21: 1 : 1613
Kombinirani rizik za T21: rizik manji od graničnog
Kombinirani rizik za T18 i T13: <1:10000
Kombinirani rizik za T18 i T13: rizik manji od graničnog

Hvala najljepša!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Uredan niskorizičan test.

Vladimir90

Pozdrav

Supruga je radila dabl test i rezultati su sljedeci:

27 godina
biometrijska gestacijska dob CRL 65,8 mm-ekvivalentno 13 nedelja i 1 dan.
Free bhCG 54,7 mIU/ml na 29.11,2016 1.71 MoM
PAPP-A 5531 mIU/ml na 29.11.2016 1,25 MoM
NT 2,5 mm (CRL na 65,8 mm) : 1,49 MoM
tezina 55kg
Rizik sindroma Down 1:844
dobni rizik za sindrom down je 1:676
rizik sindroma Edwards-Patau 1:100000

Zbog Nuhalnog nabora NT 2.5 mm doktor je preporucio amniocentezu..
Mozete li nam dati vase misljenje...kakvi su ostali parametri.

sinestra

Obzirom da mnogi, kao i ja, čitaju ove poruke javljam razvijanje situacije.

Moji nalazi za koje je bilo pitanje:
Dobni rizik za T21: 1:254
Biokemijski rizik za T21: 1:217
Kombinirani (biok+UZV) rizik za T21: 1:781
Kombinirani rizik za T18 i T13: < 1:100000

Vaš komentar: "Još uvijek je niskorizičan test. Ne osvrčite se na biokemijeksi rizik.No ako ste u mogućnosti napravite nifty ili harmony test svakako."

Nakon kojeg ja radim Nifty. Nalaz je uredanhappy Eto ukoliko netko ima situaciju kao ja da mu bude lakše.

Hvala Vam puno na brzom i jasnom odgovoru/savjetu. Lp

Dejan Šakoronja, dr. med.

Sinestra svakako da je dobro. poz.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Vladimir parametri su uredni no granična vrijednost NTa od 2,5mm je indikacija za dodatnu obradu. Možete napraviti nifty test ili harmony ako ste financijski u mogućnosti.

mimi1001

Poštovani,
Možete li mi dati mišljenje na rezultat nalaza:

Gestacijska dob 13+2
free betahCG 24,49 IU/ml, 0,72 MoM
PAPP-A 6236 IU/ml, 1,29 MoM
NT 2,2 mm (CRL 66,7 mm), 1,3 MoM

Dobni rizik 1:69
Rizik za T21 1:938
Rizik za T13/18 1:15624
Biokemijski rizik za Down 1:536

Hvala!

Nazad
1 ... 21 22 23 24 25 26 ... 46
Naprijed