Tumačenje rezultata kombiniranog probira

ivana3006

Pozdrav.
Zanima me vase tumacenje dol ne odem na pregled, iako mi se cini,uredan test.

Dob na termin poroda 28
UZV gestacijska dob 12 tjedana

Frre Beta 89,45 mIu/ml na 24.5.2027. : 3,21 MoM
PAPP-A 3720 mIU/I na 24.5.2017. : 2,65 MoM
NT 1mm (CRL 64mm) : 0,61 MoM

Rizik Down 1:4031
Dobni rizik 1:675
Rizik Edward i Patau 1:100000

Rizik manji od granicnog

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, test je uredan, niskorizičan.

Khaleesi0307

Pozdrav,
Zamolila bih Vas tumačenje nalaza kombiniranog probira.
Imam 37 godina, druga trudnoća.Prva uredna sa 33 godine.
TT: 11+5
Gestacijska dob prema CRL:12+2
Free ßhCG 40,14mlU/ml 1,25 MoM
PAPP-A 2344 mlU/l 1,04 MoM
NT: 1,5 ( CRL 55 mm) :1,03 MoM
Težina :68 kg

Rizik za sindrom Down ; 1:1698 rizik manji od graničnog
Dobni rizik: 1:138
Rizik za sindrom Edwards i Patau;< 1:100000 rizik manji od graničnog
Biokemijski rizik za sindrom Down ; 1:403 rizik manji od graničnog

Lijepo vas molim tumačenje nalaza, koji je relevantniji rizik (ovaj gornji za Down ili biokemijski), i s obzirom da je jedino dobni rizik povišen dali je uistinu potrebno raditi amniocentezu?Što bi vi preporučili?
Zahvaljujem unaprijed

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, rizik za Down je manji od graničnog i on je relevantniji. Zato se i radi kombinirani test (UZV i biokemijski) da se smanji broj lažno pozitivnih nalaza samo biokemijske analize.

Khaleesi0307

Hvala lijepa na odgovoru, i još pitanje dali bi preporučili u mom slučaju amniocentezu uzimajući u obzir rezultete probira i rizike s jedne i druge strane.U velikoj sam nedoumici, moj se ginekolog još nije izjasnio, neka ja malo razmislim.
Hvala puno još jednom...
LP

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, prema rezultatima ja osobno ne bi radio amniocentezu, ali vi ste ta koja odlučuje.

larisa123

Poštovani, molila bi tumačenje nalaza kombiniranog probira

Gestacijska dob prema CRL 64mm 13+0 na dan 18.7.
Free bhcg 33,75 mlU/ml 0,94 MoM
PAPP-A 10349 mlU/ml 2,34 MoM
NT 1mm (CRL64mm) 0,61 MoM

Rizik za sindrom Down 1:10000 rizik manji od granicnog
Dobni rizik 1:819
Rizik za sindrom Edwards i Patau 1:100000 rizik manji od granicnog
Biokemijski rizik za sindrom Down 1:3888 rizik manji od granicnog
Rizik za T21 1:10000
Rizik za T13/18 1:100000
Te jos jedno pitanje, na ultrazvuku u 11.tjednu i sada u 13. tjednu fetus je pomicao samo nogice i izrazito je miran, da li je to zabrinjavajuce? Hvala puno!

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, test je uredan, niskorizičan. Fetus ima normalne faze aktivnosti i mirovanja koje se izmjenjuju.To je sve potpuno u redu.

Abigejl

Postovani,

Molim Vas za komentar o double testu?

Imam 35 godina, ovo mi je druga trudnoca, tj. treca, ali je prva bila missed. Druga trudnoca prosla odlicno sa zdravim detetom. Nedelja trudnoce po uz 12+4, ali po ciklusu 11+4.

Free beta Hcg 56,57 , MoM corr 1,69
PAPP-A 2414,0, MoM corr 0,81

Screening na Down's na osnovu starosne dobi 1:191
Biohemijski 1:203
Kombinovani 1:1245

Nuhalna brazda: 1,1, MoM 0,78, Crl 52,9

Screening na Trisomy 18-13 1: 100000

Unapred zahvalna,
srdacan pozdrav!

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, radi se o niskorizičnom testu.

Abigejl

Hvala puno doktore.
Srdacan pozdrav

Ivo Balenović, dr. med.

Nema na čemu

tatjna

Poštovani, da li mi možete reći koliko je ovaj moj nalaz zabrinjavajuć i da li mi predlažete amniocentezu?

Starost: 33,5
Gestacijska dob: 12+1
PAPP-A 1,08mIU/ml, korig. MoM 0,41
sl. hcg 191 ng/ml, korig MoM 4,79
tjeme-trtica 50mm
nuhalni nabor - MoM 0,96
nasal bone present

dobrni rizik 1:363
biokem, T21 rizik >1:50
kombinirani rizik za trisomiju 21 >1:50
rizik za trisomiju 13/18 + NT <1:10000

Hvala!

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, preporučam da učinite amniocentezu. Imate povećan rizik za trisomiju 21.

mikaaab

Postovani doktore, vidim da je forum aktivan pa cu postaviti pitanje tu iako ne pripada u nadi da cete mi odgovoriti!

Trenutno sam na neko vrijeme izvan mjesta prebivalista pa nisam u mogucnosti doci do svog doktora, a dobila sam nalaz pa vas samo molim kratak komentar i tumacenje!

Razina zeljeza u krvi mi je 5.

Na diferencijalnoj krvnoj slici sljedeca odstupanja:
HCT 33,4 - vise od referentne vrijednosti
Monociti 1,3 - nize od referentne vrijednosti
Granulociti 75 - vise od referentne vrijednosti

Ostale stavke su unutar referentnim vrijednostima!

Inace, imam 30 godina, jedan spontani, trenutno u 23.tjednu trudnoce!
Sve pretrage koja sam do sada radila (cervikalni, stitnjaca, KKS) su uredni!
Zanima me da li trebam reagirati zbog odstupanja koje sam navela ili su u trudnoci normalne takve situacije! Kontrola mi je za 20ak dana i do tada sam na putu pa ako trebam potrazila bih lijecnika odmah!

Hvala vam veliko unaprijed!

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, nalazi ukazuju na anemiju uzrokovanu manjkom željeza. Normalne vrijednosti hematokrita (postotak krvi koji otpada na eritrocite) su oko 40%. Anemije se često javlja u trudnoći jer dijete uzima željezo od majke. Preporučam preparate željeza u tabletama. Monociti i granulociti čine osnovu obrambenog sustava organizma. Granulociti se dijele na neutroflne, eozinofilne i bazofilne i svaki ima svoju ulogu. Povećanje neutrofilnih upučuju na bakterijsku infekciju, a eozinofilnih i bazofilnih na alergijsku reakciju.

Viki79

Poštovani doktore,

Molim Vas za komentar o double testu?
Imam 38 godina i ovo mi je druga trudnoća. Prva trudnoća i pregled su protekli bez problema.

CRL: 69 mm
Gestational age by CRL: 13+0
Nuchal transluency: 2,80 mm 1,61 MoM
Nasal bone: present

fb-hcg: 27,8 ng/ml, 1,01 corr. MoM
PAPP-A: 2,49 mlU/ml, 1,34 corr. MoM

Biochem. risk + NT:1:596
Double test: 1:1301
Age risk: 1:118
Trisomy 13/18 + NT: < 1:10000

Hvala unaprijed!

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, radi se o urednom niskorizičnom double testu.

Viki79

Hvala Vam puno doktore!

Lijep pozdrav.

Ivo Balenović, dr. med.

Nema na čemu. Pozdrav.

Nazad
1 ... 24 25 26 27 28 29 ... 46
Naprijed