udarci beba

Tamara35

Postovani,trudna sam 19+2,blizanacka trudnoca.Jos ne osjetim nista u stomaku sto bih nazvala pokretima.Trebam li se brinuti?Ovo mi je druga trudnoca uz jedan spontani.Hvala

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, pokreti se počinju osjećati oko 20. tjedna trudnoće.Ipak, sve je to individualno. U pravilu višerotke ih počinju osjećati ranije. U početku se to osjeća kao škakljanje ili kako ih neke žene opisuju kao "leptiriće u trbuhu".

Tamara35

Postovani,postoji li neko pravilo gdje se trebaju osjetiti,posto ja osjetim nesto vrlo lagano oko pupka?Hvala

Ivo Balenović, dr. med.

Nema pravila. Kako će trudnoća napredovati i bebe rasti udarci će biti sve češći i jači, a mjesto gdje ćete ih najjače osjećati ovisiti će o njihovom položaju.