udarci u trudnoci

Tamara35

Postovani,trudna sam 26 tjedana,gemini,i stomak mi je poveci.Koliko god se trudila uvijek se udarim,lavabo,steka,stolica,nista od tih udaraca ne izaziva bol,samo osjecaj da samu nesto udarila.Zanima me kad se treba zabrinuti i ako je udarac jaci,koliko vremena je potrebno da se nesto desi,primjer 12 sati od udarca?Hvala

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, nema razloga za brigu. Samo udarci jakog intenziteta kao što je pad sa visine, saobraćajna nesreća ili snažan udarac u trbuh mogu ugroziti trudnoću. Simptomi su bol i krvarenje.