upala

butterfly1738

Postovanje..
moj ginekolog je trenutno na godisnjem,pa bih vas zamolila za pomoc
Pijem kontracepciju lindynette 2. mj,do sada su odnosi bili sasvim uredu,no zadnja 2-3 dana me jako boli/pece podrucje na samom ulazu u rodnicu,takoder malo svrbi,te se napravilo nesto bijelo po cijelom vanjskom djelu ulaza u rodnicu te iznutra koliko sam mogla vidjeti.. kao neke gljivice,ne znam kako bi to uopce opisala,jucer navecer sam namazala malo kreme canesten izvana i iznutra,te su se te "gljivice" malo povukle ali i dalje me boli,sto mislite o cemu je rijec?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Radi se o gljivicama. Koristine Canesten vaginalete tri večeri a vi i partner se mažite nekoliko dana bez da imate odnose do daljnjeg.
Od jednog mazanja nikakve vajde.

miki 5

Poštovaniti
trudna sam 20 tjedana, noslila sam urin na higijenski (bolio me je bubreg i probadalo dolje u trbuhu, a da ne govorim da bi cijeli dan mogla provesti na wc-u) te je danas došao nalaz da imam E.coli (s kojom sam se borila par godina i koja je nekih tri godina bila u "mirovanju" i evo sad se aktivirala). Ginekolog mi je prepisao dvije kutije clavius tableta. Da li su one štetne za moje dijete? Znam da ih moram piti, ali brinem se, a u uputama ne piše ništa kako djeluju na trudnoću. Da li imate još neki savjet što mogu koristiti u trudnoći kako bih je se "riješila"? Sok od brusnice, kapi od brusnice ili nešto drugo? U ljekarni su mi rekli da urološki čaj ne bi smjela piti.
Unaprijed hvala.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Uzimajte antibiotik prema uputama ginekologa. Da je štetno, ne bi vam isti ordinirao.
Uzimajte dovoljno tekućine, brusnicu itd.

butterfly1738

Postovanje
Koristim canesten kremu vec 3-4 veceri,medutim partner jos nije poceo,zanima me dali bi bilo pogresno i moze li se uopce imati odnose, da on namaze kremu i tako imamo odnos?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Savjetujem da nemate odnose dok i on ne rješi problem.

butterfly1738

Ja sam koristila canesten kremu 5 puta,a partner 3
Mozemo li sada imati odnose sa perzervativom ili da jos pricekamo?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Probajte s kondomom bolje.