Upala

ivanka991

Postovani doktore, prije otprilike 6 dana javila mi se gljivicna infekcija rodnice pa sam kupila plymicol vaginalete i kremu i koristila ih. Zatim sam jucer ujutro osjetila jaku pulsirajucu bol u maternici i rodnici te mi je moja ginekologica rekla, tj. prepisala da krenem mazati rodnicu antibiotikom Dalacin pocevsi od jucer navecer. Na uputama za kremu pise da mazem svaku vecer, a moja doktorica mi je rekla svaku drugu. Danas ujutro nakon jucerasnjeg mazanja su mi se pojavile krvave mrljice na gacama pa me zanima trebam li prestati koristiti kremu? I s obzirom na to da me maternica i rodnica svaki cas pobolijevaju, smatrate li da je pametnije da odem na hitnu ili da samo nastavim mazat Dalavinom? Unaprijed hvala i lijep pozdrav.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, teško je bez pregleda reći o čemu se radi. Nastavite terapiju Dalacinom kako Vam je liječnica savjetovala. Ukoliko bi se bolovi pojačavali ili javilo krvarenje koje nije menstruacija javite se na hitnu.

ivanka991

Hvala Vam puno, bolovi su se zapravo već nakon prvog mazanja znatno smanjili, sada me boli samo kad se naprežem. Smijem li uz Dalacin koristiti i neku kremu protiv gljivičnih infekcija kao što je plymicol ili canesten samo za spolovilo izvana?

Ivo Balenović, dr. med.

Slobodno možete koristiti neku od spomenutih krema protiv gljivica.

Koala25

Poštovani već više od tjedan dana mislim da imam upalu mjehura tjeralo me na WC i kod uriniranja imala sam bol Ne peckanje više kao tupo stezanje . Bol je nešto manja kada vise uriniram . Sad prije dva dana primjetila sam seđi iscjedak ima u ne baš malim količinama .
Menstruacija mi je bila 21. 4. og
A zadnji odnos mi je bio zaštićen . Da li je iscjedak zbog upale ili možda plodnih dana koji stižu ali po kalendaru za tjedan dana .
Zadnji test kod ginekologa na neke opasne promjene sam imala prije 2 mjeseca sve je bilo uredno .
A od danas imam i malo po koje stezanje u jajnicima
U 3 mjesecu sam i pila tablete za poticanje menstruacije jer mi u 2 mjesecu nije dolazila .
Da li se opet radi o hormonalnom poremećaju?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, moguće da se radi o urinarnoj infekciji. Savjetujem da učinite analizu mokraće. Smeđi iscjedak može biti i zbog ovulacijskog krvarenja.