Upala grlića maternice

rozy

Poštovani
Trudna sam 26 tjedana i na zadnjem pregledu ginekologica mi je otkrila malu upalu na grlicu maternice. Uglavno ja i suprug smo dobili azitromicin belupo 500 mg da svatko popije po dvije tablete. A meni je još dala dalamicin kremu za rodnicu i klotrimazol tablete za rodnicu. Nemam nikakvih svrbeza niti peckanja. Jedino me znaju stezati misici malo. Po prirodi moja ginekologica je dosta prestrasena ali ipak mi se cini puno antibiotika ovo. Pa moje pitanje glasi. Koliko ovo može utjecati na bebu u trbuhu .
Hvala i oprostite na dugačkom pisanju.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana,
terapija ne može naškoditi vašem djetetu. Jedino mi je nejasno što je Vaša liječnica mislila pod 'malom upalom grlića maternice'? Da li je izolirana kakva bakterija iz cervikalnog kanala ili papa nalaz nije bio dobar?

rozy

Hvala na odgovoru. Ne znam iskreno šta joj znaci mala upala. A sta se tice bakterija u urinu mi je bilo eritrocita 2-4. Briseve mi nije uzimala. Ne sjecam se dobro nalaza.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana,
taj broj eritrocita u urinu Vas ne treba brinuti