upala mjehura

ivana2006

Poštovani, u drugom mjesecu mi je otkriveno enterococus faecalis (4/10), pila sam antibiotike i uvin čaj te puno tekućine.
Prije desetak dana ponovo sam dala urin na analizu i nalaz je sterilan.Problem je što me zadnjih tjedan dana mjehur stalno pritišće a, pogotovo zadnji mlaz mokraće ( to mi se događa treći put ove godine, što mislim da je prečesto) imam stalnog spolnog partnera, PAPA test sam napravila u 11 mjesecu prošle godine i sve je bilo uredu.Pitanje je : dali moja bol u mjehuru može biti izazvana nekom spolnom infekcijom, a da moj partner nema simptome? Koristim kontracepcijske pilule.
Unaprijed hvala na odgovoru.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana imate ponovo mokraćnu upalu. Javite se liječniku obiteljske medicine.
Također terapija i kod partnera.

luce23

Poštovani,

nakon popivene 2 kutije Xorimax tableta, urinokultura sterilna, a mene svaki dan boli i peče nakon mokrenja. Što mi savjetujete da napravim dalje? Treba li i moj partner obaviti neke pretrage?

Zahvaljujem na odgovoru

Dejan Šakoronja, dr. med.

Treba napraviti briseve uretre. Partner ne za sada.

mateaaaa

postovani,
pri kraju mokrenja osjecaj bol. i nakon mokrenja 15-20min me boli dio kod jajnika i mjehura, i imam osjecaj da stalno moram mokriti. imam plyimicol vagnalete i kremu, da to koristim ili moram kof ljrcnika??

Dejan Šakoronja, dr. med.

Mislim da se radi o mokraćnoj upali. Javite se liječniku obiteljske medicine.

lolita22

Poštovani,
unazad dva tjedna imam problema s mokrenjem. Naime stalno imam osjećaj kao da trebam mokriti,nakon odlaska na wc ne prođe ni 5 minuta te opet imam potrebu za mokrenjem iako nemogu mokriti. Liječnik mi je prepisao Ninur antibiotik koji sam pila 7 dana,te mi je bilo bolje no za vrijeme pijenja sam osjećala bol u području stidne kosti,što je prestalo nakon uzimanja antibiotika. Napominjem da pijem Qlaira kontracepcijske pilule. Zadnji antibiotik sam popila u ponedjeljak,a u srijedu su opet počeli problemi sa stalnom potrebom za mokrenjem. O čemu bi se moglo raditi,s obzirom da su isti problemi počeli samo dva dana od zadnjeg antibiotika?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Javite se liječniku obiteljske medicine. Napravite urinokulturu.

belanorma

Postovani doktore,
Zanima da je iskljucivi krivac za upalu mjehura spolni odnos?

Kako imam upalu mjehura cca jednom godisnje teta me uvjerava da je zbogtoga, a vec tri godine imam jed(i)nog partnera, pa me zanima vase misljenje. Ovu bol se sjecam da sam osjecala i kao mala, mama bi mi objasnjavala da se radi o prehladi.

Unaprijed hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Naravno da nije uvijek uzrok spolni odnos. Mnoge žene imaju i češće upale godišnje a nisu spolno aktivne.
Dakle konstatacija vam je kriva.

luce93

Postovani,
Vec duze vrijeme imam osjecaj boli u uretri prije mokrenja i povremenu probadajucu bol. Prije nekoliko tjedana dobila sam arilin rapid 2 vaginalete zbog pojacanog iscjetka i za vrijeme koristenja kao da se bol smanjila. No par dana nakon, bol se vratila, imam osjecaj peckanja pri mokrenju i mokraca kao da ima miris po ribi, no vaginalnog iscjetka vise nema. Zanima me da li da se s ovim problemom telefonski obratim lijecniku opce prakse ili ginekologu? Na godisnjem sam odmoru i nisam u mogucnosti otici na pregled.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Obiteljskom liječniku, premda bi dobra bila i uz to terapija arilinom.

Lala1w

Postovani,
Imam upalu mjehura vec po 8 put pocelo je od 1 mj ove godine. Preko ljeta nisam imala niti jednom a od 9 mj je pocelo opet i konstantno. Stalno sam dobivala antibiotike a nekad me tako bolilo da sam isla na hitnu i svaki put bi bilo sve u redu, rekli su mi da je problem imunitet i hladnoca. Imam policisticne jajnike a otkrili su mi i e.coli u mokraci. Bila sam i na ultrazvuku i sve je bilo u redu. Osim peckanja prisutna je jaka bol i krv u mokraci, bolovi u bubrezima, slabina i nemogucnost ustajanja iz kreveta. Upala mi se razvije jako brzo. Stvarno neznam vise sta da radim pijem tablete od brusnice i pokusavam se cuvat ali upala opet dode. Spolno sam aktivna i neznam dali to ima veze. Na gin pregledu bila mi je ustanovljena upala rodnice. Mozete li me savjetovati sta da dalje napravim jer sam stvarno ocajna, zahvaljujem.

Lala1w

Takoder zaboravila sam napomenuti da stalno imam obilan vaginalni iscjedak. Te mogu pomokriti svakih pet minuta ali vecinom krv.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Eventualno možete napraviti cervikalne briseve premda su prema opisu stvari ipak vezane uz mokraćni sustav. Javite se infektologu.

Marin13

Ne znam jeli pravo mjesto za pitanje no da ne otvaram novu temu. Naime prilikom podužeg hodanja ili stajanja na nogama pojavi mi se osjećaj napuhanosti u donjem dijelu trbuha i kao neka lagana tupa bol na desnoj strani. Osjećaj je popraćen nelagodom u uretri te kao da su se nakupili vjetrovi te prilikom ispuštanja istih kao da je lakše no u tom stadiju često slijedi kratki zatvor. Osim toga kao da je lagano crvenilo oko ulaska u uretru. Značajnijih tegoba od toga nemam i to se većinom pojavi samo kod hodanja ili dužeg napora. Mislio sam da je upala mjehura no ne tjera me na pisanje, čim se smirim i legnem ta nelagoda nestaje.
Sto bi to moglo biti? Hvala na odgovoru.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Prema opisanom ne znam. Za početak se javite obiteljskom liječniku.

Marin13

Hvala na odgovoru.
Posljednjih par dana glavic u mirovanju kao da je bljedunjave boje te je crvenilo oko ulaska u uretru vidljivije. Primjetio sam da nemam poteškoća dok mokrim no stvori se nelagodan osjećaj pri vrhu penisa prilikom ejakulacije i traje par minuta nakon.
Također i dalje čudan osjećaj kao da se punim vjetrovima u području mjehura iako ne ne tjera na wc, no ukoliko duže vremena hodam napusem se.

Marin13

Također sam zaboravio nadodati da mi se to pojavilo pri kraju odnosno neposredno nakon terapije flukonazolom čime sam liječio gljivičnu infekciju na području stražnjice,

Dejan Šakoronja, dr. med.

Dječače javite se dermatologu ili obiteljskom liječniku.