Upit vezan uz koristenje kontracepcijskih tableta

karla07

Postovani,

trebala bih poceti koristiti kontracepcijske tablete Belara, procitala sam upute i zanima me:

1. Pise da ih je najbolje piti uvecer! Ja bi ih voljela piti ujutro pa da li ce to napraviti kakvu razliku u efektu?

2. Pise da Belaru mogu uzimati ako prije (tijekom zadnjeg menstruacijskog ciklusa) nisam uzimala neki oralni kontraceptiv!

15.3 mi je bila zadnja menstruacija, a 1.4 sam popila EllaOne pilulu za dan poslije, a danas 28.4 sam dobila menstruaciju i sutra ili u nedelju bih pocela piti Belaru - da li se onda moram drzati uputa i pricekati sljedecu menstruaciju ili ipak mogu sada poceti piti Belaru? Tocnije koje bi bile posljedice ako sada pocnem piti Belaru?

Unaprijed zahvaljujem!

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana,
možete početi s kontracepcijom. Doba dana kada želite uzimati tablete možete sami odrediti. Važno je da ih svaki dan uzimate u isto vrijeme. Kod svih oralnih kontraceptiva moguće su nuspojave i ukoliko bi se one javile može se promijeniti terapija.