upomoć - "izostanak" menstruacije uz pilule

worry

Poštovani,

pijem Diane 35 već 3 godine. Ginekolog mi ih je propisao zbog policističnih jajnika. Svaki put sam mjesečnicu dobila 5. dan (nedjelja) nakon uzimanja posljednje pilule (utorak). I uvijek sam ih uzimala na vrijeme (jednom sam zakasnila, ali samo 1 h).
No, ovaj put mjesečnica je izostala (za tri dana moram početi uzimati nove pilule). Imam samo žućkasti iscjedak.
Imala sam spolne odnose s dečkom i nismo se pazili vjerujući u sigurnost kontracepcije. Postoji li mogućnost da sam trudna?
Hvala.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne postoji šansa za trudnoćom ako je sve tako kao što ste napisali.

Zerzan

Poštovani,
Pijem yaz tablete već godinu i pol dana.
Prošli mjesec sam na 17. tableti dobila proljev u roku od 2 sata te sam popila dodatnu tabletu (18. iz istog pakiranja) prema preporuci na ovom forumu čime mi se ciklus smanjio za 1 dan. Tijekom placebo tableta nisam dobila menstruaciju te me zanima da li je moguće da je došlo do trudnoće ili je to posljedica ovakvog uzimanja tableta?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne brinite ne radi se o trudnoći.

Poštovani
Pijem Diane 35 četiri god., ovaj tjedan trebala sam dobit menstruaciju, ali imam samo malo smeđeg iscjedka.
U ponedjeljak trebam nastavit piti.
Da li sa nastavljam s pilulama i da li je ovo u redu posto prvi put mi se ovo dogodilo.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, svakako nastavite dalje uzimati prema shemi uzimanja.

Lolica144

Poštovani,
pijem Qlaira pilule 6 mjesci, danas sam trebala dobiti na 26.piluli inace sam nekad znala dobiti navecer ili tokom noci kad popijem 25 pilulu, boli me trbuh tocnije jajnici kao da cu dobiti a od nje ni m... decko mi je reko da ce doc a ja se bediram sve vise... dali je sve u redu?? nisam zaboravila ni jednu pililu

Dejan Šakoronja, dr. med.

U redu je. Doći će.

nada_86

Dobar dan,

Pijem Yaz tablete vec 2 godine i nije bilo nikakvih problema do prosli mjesec kad mi je mjesecnica potpuno izostala. Nakon toga sam imala ginekoloski pregled gdje je mi je doktorica rekla da je to normalno kod uzimanja da nekad menstruacija potpuno izostane (to je prvi put, odkako pijem tablete uvijek je dolazila kod trece neaktivne tablete) i da se ne brinem. Medjutim, sad je termin kad trebam dobiti, veceras pijem cetvrtu neaktivnu tabletu, ali menstruacije nigdje. Trebam li se zabrinuti? Ne zbog trudnoce, znam da je ona iskljucena, ali zbog drugih poremecaja. Trebam li prestati uzimati Yaz?

Na pregledu mi je ustanovljena upala i prepisana tri tipa vaginaleta, koje uzimam. Ima li to kakve veze sa izostankom?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Upala rodnice nema veze za izostankom menstruacije. Ne brinite, to se uz Yaz događa, nikako zbog tog ne prekidate terapiju Yazom.

nada_86

Hvala na brzom odgovoru.
Koliko puta je normalno da se desi taj izostanak menstruacije (potpuni), posto je ovo vec drugi put? I sta raditi ako se to desi i iduci mjesec? Da li ce terapija Yazom kasnije utjecati kod pokusaja zaceca?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, može godišnje izostati do tri menstruacije. Ako se to dogodi i sljedeći mjesece svakako bih dao "jače "kontraceptive. Nikako Yaz ne utječe na plodnost.
Dakle pričekajte još malo.

Aglaja

Poštovani,

Prije 2 sedmice sam (ponovo) počela piti Microgynon 30 tablete. Moj ljekar mi ih je propisao još u januaru i koristila sam ih nekoliko mjeseci te prestala zbog svakodnevnih glavobolja. Međutim, ponovo sam im se vratila, jer sam pod većim stresom bez njih. Ovaj put nemam glavobolje, nego mučninu koja traje po cijeli dan. Je li to normalno? I koliko su ove tablete pouzdane kao JEDINI način kontracepcije (naravno, uz redovnu upotrebu), s obzirom da sam uvijek bila duplo zaštićena (kondom i pilule)?

Hvala unaprijed.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, mućnine su uobičajne tijekom početka uzimanja. Dobro je da nemate glavobolje.
Zaštita je sigurna ne brinite, s obzirom da još koristite i kondom(Double Dutch metoda) moglo bi se reći 100 postotna.

malla_11

Poštovani,
vec 2 mjeseca pijem Lindynette 20. Lindynette su prve pilule koje sam uzimala. Nakon prve kutije uzimanja pilula menstruacija je stigla 3. dan od zadnje pilule, a taj sam mjesec dosta krvarila od samog početka uzimanja pilula. U subotu sam popila posljednju pilulu i menstruacija još nije stigla. Prije dva tjedna isto sam imala spotting, no samo na dva dana. Sve pilule uzela sam ispravno i u redovito vrijeme pa sumnjam da sam trudna iako imam redovite spolne odnose s dečkom bez zaštite. Što ako menstruacija ne stigne? Je li moguće da je izostala zbog navikavanja na uzimanje pilula? Je li moguće da sam trudna?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Niste trudni. Nakon pauze od sedam dana nastavite dalje s uzimanjem pilula.
Neki put krvarenje izostane kod ultraniskodozažnih kontraceptiva. Ne brinite.

dijana52

Poštovani , pijem trinovum od 2 mj ove godine. Menstruacije mi na početku nisu bile uredne dok mi se organizam nije navikao na njih a potom su postale smečkaste i jako oskudne. bile su redovite. Sada sam dobila 1.12. i imala sam samo prijepodne i to više kao iscjedak i poslije ništa. Napominjem da sam u zadnja tri dana imala bol pri mokrenju i svrbež dsli je moguća trudnoća ili je to normalno? Hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nije moguća. Savjetujem liječenje mokraćne infekcije.

nada_86

Postovani,

Prosli mjesec sam vam pisala. Ovaj mjesec jos uvijek nema naznaka menstruacije (sto bi trebao biti trci put zaredom). Danas sam popila trecu nekativnu tabletu, pa jos sutra ima neke nade da ipak dobijem. Sta se podrazumjeva pod "jacim kontraceptivima"? Sta mi je ciniti? Prestati sa terapijom yazom? Pitam jer svog ginekologa mogu posjetiti tek za 10-ak dana kad se vratim sa puta, pa ne znam je li mi rizicno pocinjati novo pakovanje.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nije rizično. Počnite slobodno novo pakovanje. Jačim se smatra kontraceptiv sa višom razinom etinil estradiola.