uporno vanmenstrualno krvarenje

hulala1

Postovani, javljam vam se u vezi vanmenstrualnog krvarenja, to me muci vec godinu dana. Pretezno je kratkotrajno u smislu 3-5 dana, na sredini ciklusa, ali ovaj mjesec mi se desava (ovako mi je treci put) da je krenulo 10 dan ciklus rozkasto i nije stalo nikako
Vec se oko 18 dana ciklusa pojavilo pravo crveno krvarenje, ne jako, ali dovoljno da moram zastitu nositi, i na wc papiru je vjecito. Danas je 23 dan i jos uvijek traje, vjerovatno dok ne dodje ciklus da ce biti.Hormoni u redu, brisevi u redu, papa nalaz u redu, a ultrazvucni nalaz pokazuje blago mikrocisticne jajnike i suspektan polip. Ja stvarno ne znam od cega ja krvarim, nalazim se u stranoj zemlji, i bicu ovdje jos duze vrijeme. Nemam kome da se obratim. Bila sam pod stresom, ali to nije razlog za ovako nesto sa pretezno dobrim nalazima. Imam 22 godine. Razmisljam da odem na4D snimak materice. Pozdrav

Dejan Šakoronja, dr. med.

Krvarenje je prema opisanom zbog polipa. Sugeriram uzv pregled u prvom dijelu ciklusa da ga se bolje objektivizira.
Ako se dokaže s obzirom na krvarenje učinit će se ablacija istog.

malecka994

Postovani, imam problem sa vanmenstrualnim krvarenjem od 11.2014. Bila sam kod ginekologa vise puta, no doktoka nije nasla nista neobicno. Radjen mi ultrazvuk svaki put, papa bris kao i bris za odredjivanje grupe sekreta. Sve je uredno. Radila sam i hormone i kompletnu krvu sliku, takodje sve ispravno. Doktorka uporno ponavlja kako je to normalno, ali ja iz meseca u mesec imam isti problem. To krvarenje nema odredjeno koliko traje niti kad se javlja. Menstruacija je normalna do oskudna, dok je ovo krvarenje vrlo oskudno. Proslog meseca menstruacija je bila od 4-12.04 a to krvarenje od 19-29.4 pa zatim od 5.05 do sada. Interesuje me drugo misljenje no nisam u mogucnosti da promenim trenutnu doktorku
Unapred hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Trebalo bi prodati problem rješiti s oralnom kontracepcijom ili gestagenima ra regulaciju ciklusa.

danicazabrinuta503

Dobar dan. Jako sam zabrinuta imam 18 godina spavala sam sa deckom prvi put pre par meseci. Menstruacija mi nije nikada redovna isla sam kod ginekologa zbog toga i u pitanju su bili hormoni. Zadnju sam dobila 13,8,2015 krvarenje mi traje 6 dana obicno ali sam ovog puta na moru usla u vodu koja je bila moze se reci hladna. Posle te menstruacije imala sam odnos izmedju 25 i 26 26 uvece i 27. 30 kada sam bila u wc kada sam piskila na papiru je bio trag krvi stavila sam ulozak i kasnije je bio krvav to je trajalo 1 dan i tog dana sam jako cesto odlazila u wc. Jako sam zabrinuta zaboravila sam da kazem da sam pre toga bila izlozena i stresu. Mnogo sam se uplasila citam svasta po netu plasi me da to nije implatacijsko krvarenje da nisam trudna .. procitala sam da se to javlja 6-12 dana nakon odnosa ali mi smo imali odnos izmedju 25 i 26 uvece sto znaci da je proslo nepunih 5 dana MOLIm vas za savet .Zadnju menstruacij usam dobila posle 37 dana ali zna da kasni i po mesec ipo najvise je kasnila 2 meseca. Molim za savet. krvarenje je bilo kao menstrualno znaci krv normalna nije crvenkasta bas kao kod menstruacije ali trajalo je jedno popodne recimo big-smile hvala unapred

Dejan Šakoronja, dr. med.

Prema opisanom ne radi se o trudnoći. Možda upala, cista , pcos. Sugeriram UZV pregled