ureaplasma

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, naravno da je ureaplasma prisutna u maloj koncentraciji u respiratornom sustavu ali tamo nije patogena, a u ginekološki sustav dopire samo spolnim putem.
Drugo na pregledu niste ništa pokupili nego se radi o slučajnoj koincidenciji.
Od enterokoka vas ne bole listovi. Prvi ginekolog nije ništa previdio nego nije napravio cervikalne briseve a bez njih se bakterije ne mogu izolirati.
Savjetujem terapiju vas i partnera te nakon toga kontrolne briseve.

Dragojla

Postovani, zahvaljujem na brzom odgovoru. Ja sam svakako vec dogovorila posjet ginekologu da mi prepise odgovarajucu terapiju. pretpostavljam da ce biti kombinacija antibiotika i vaginaleta. no, doktor je tu da o tom misli happy

Na pitanje u svezi ginekologa u veljaci sam pitala u tom smislu jer sam mu se pozalila na bolove u donjem dijelu trbuha, pri dnu, a da je on odmahnuo rukom jer da to nije nista. i takodjer, na moje pitanje "kontrola za pola godine?", rekao mi je da dodjem na kontrolu za godinu dana. citat: "da se nesto moze tako brzo razviti, pola zena ne bi bilo zivo. to govore ginekolozi koji hoce uzimati pare zenama" kraj citata.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nemam što dodati.

mimi_ri

pozdrav!
Na ljeto sam radila briseve i nađena mi ureaplasma 10 000. mislim da bi bilo 10 na 3
popila sam antibiotik azitromicin jel sam taman bila trudna u prvom tromjesečju i nakon dva mjeseca ponavljam i rečeno mi je da je još prisutna ali da nije izolirana.
Nađene su mi i gljivice za koje sam dobila vaginalete i antibiotik, ali nisam dobila za dalje da izliječim ureaplasmu.
Htjela bi ju skroz izliječiti, jel sam imala spontani nakon toga. Dali se liječi ako je ureaplasma u manjim titrajima? Jel pretpostavljam da ne može proći sama od sebe.
a za daljnu trudnoću ne želim imati prisutne bakterije.
Hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, ureaplasmu u tom broju nije potrebno liječiti.
Prije trudnoće savjetujem cervikalne briseve.

Lichiana1

Poštovani,
Molim Vas za savijet.
Trudnica sam u 19 tt, do sada mi je trudnoća bila uredna, nakon bolova u donjem dijelu trbuha ginekolog mi je napravio briseve uretre i urinokulturu. Svi brisevi uretre bili su negativni jedino je ureoplazma bila izolirana i kvasci. Urinokultura je sterilna. Nakon što sam dobila nalaze dr mi je prepisao antibiotik Doksaciklin i vaginalete Rojazol. Nakon što sam podigla u apoteci antibiotik i pročitala u uputama da trudnice u drugoj polovici trudnoće ne smiju uzimati doksaciklin. zanima me Vaše mišljenje još nisam uzela niti jednu tabletu jer se bojim posljedica a mislim da ima i drugog antibiotika osim doksaciklina i sumameda ( na koji sam imala nuspojave) koji bi mi mogli pomoći.
Molim Vas za savijet
s poštovanjem Ana

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana Ana, ja osobno ne dajem doksicikline niti u ranoj trudnoći a ni kasnije.
Sumamed bi po meni bio lijek izbora no kažete da ne smijete uzimati.
Treba vidjeti antibiogram. Obično još reagiraju na ofloksacilin, te eritromicin koji bi također preporučio u trudnoći.
Da vam doktor nije radio cervikalne a ne briseve uretre?
Također bi napravio uzv cervikometriju te krvnu sliku, dks, crp u obradi.

Lichiana1

Puno Vam hvala na tako brzom odgovoru.
Dr mi je radio briseve uretre, a na antibiogramu piše samo da je osjetljiv na doksaciklin i azitromicine.
Ana

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nažalost onda samo Sumamed.
Savjetujem cervikalne briseve svakako.

lola85

Poštovani, molim da mi date vaše mišljenje... Naime, imam 27 godina, već dugo se muž i ja borimo sa enterokok u umjerenom broju...antibiotici ne pomazu pa smo smo sad odlučili da poradimo na imunitetu..ali to nije ono što me brine... Ovako, radila sam briseve cerviksa na ureaplazmu, mikropl. i hlamidiju i bili su negativni, samo pozitivan na enterokok. Moj konstantan problem je učestalo mikrenje, pritisak u stomaku, ustajanje nocu zbog mokrenja, sluzava menstruacija koja cas kasni pet dana cas dodje prije pet dana (a bila je uredna)...a uroloske strane sve uredu, bubrezi, urin, urinokultura, besika, sve ok. Uradila sam bris uretre na ureapl, mikropl. i hlamidiju i nadjena ureaplazma u brisu uretre manje od 10 na 4, u to vrijeme sam isprimala injekcije 10 geramicina zbog enterokok, pa nastavila 2 dovicina, pa 1 kutija hemomicina, pa 1 kutija sumameda...i nista, simptomi su opet tu , ucestalo mokrenje, napetost i poremecaj ciklusa. Jako sam zabrinuta, bojim se da ona postoji i u cerviksu a da je test pogrijesio...plasim se trajnih posljedica jer ovi simptomi traju dvije godine, a tek prije mjesec su mi otkrili ureaplazmu uretri.. Odavno vec planiramo bebu ali nam savjetuju da cekamo dok se ne izlijecimo.. Da li da nastavim sa uzimanjem antibiotika ili da radimo na bebi?

lola85

Pardon ne 2 dovicina, nego 2 kutije dovicina. I imam još jedno pitanje, muž je radio bris uretre na urea, mikropl. i hlamidiju i bili su negativni...da li su ti brisevi dovoljni ili se te bakterije mogu naci i u ejakulatu a da ih bris uretre ne pokaze. Hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, mislim da ne bi više trebali uzimati antibiotike. Savjetujem da uzimate probiotike i krenete raditi na trudnoći.
Kad do trudnoće dođe savjetujem kontrolne briseve.

lola85

Hvala na odgovoru, tako cemo i uraditi.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Molim.

lola85

Opet ja.. Upravo mi je stigao nalaz. Sada pise . Cervikalni bris...klebsiella pneumoniae/veliki broj, i bris uretre ureaplasma +++ jako pozitivan a bila je manje od 10 na 4.
cefaleksin - s
cefaklor-s
longacef-s
amikacin-s
geramicin-s
visiren-s
ciprocinal-s
baktrim-s
hemomicin-R
tetraciklin-s
amoksicilin+klav.kis-s

Sta da pijem? Kako je moguce da ureaplazmu nemam u cervikalnom brisu i da li je opasno da nista ne pijem?

Lidy

Poštovani doktore,

nalazi ginekoloških briseva pokazali su prisutnost ureaplasme, te sam dobila 2 kutije Doksiciklina. Informirajući se o ureaplazmi pročitala sam da je potrebno liječiti oba partnera, jer je velika vjerojatnost da ureaplasma postoji kod oba spolna partnera,međutim moj suprug nije dobio nikakve lijekove, a nisam dobila ni savjet mog ginekologa treba li moj suprug posjetit liječnika. Molim Vas za savjet treba li i moj suprug posjetit liječnika.

S poštovanjem.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana lola, uzimajte tetraciklin za ureaplasmu a za klepsijelu ne znam antibiogram.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana lidy, svakako istovjetna terapija za partnera. Ne treba ići na pregled.

lola85

To je antibiagram za obje bakterije. Malo prije sam bila u porodicnoj i dr mi je propisala visiren 10 dana, sta vi mislite? Cudno mi sto dovicin nije na spisku.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Odličan lijek. Pokriva obje bakterije.

Nazad
Naprijed