ureaplasma

Dejan Šakoronja, dr. med.

Pričekajte još koji dan da nastupi menstruacija.

melanimelem

Test clearblue - samo jedna crtica. Nije nastupila trudnoća.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Pričekajte menstruaciju kroz koji dan.

Nenssy

Poštovani doktore!

Počeli smo da radimo preipreme za IVF, svi nalazi su mi uredni sem ureaplasme koja je izolovana u konc. manjoj od 10 na 4, doktorica mi je rekla da treba ponoviti nalaz ali na moje insistiranje dala nam je terapiju doksciklin 7 dana 2*1 i da ponovim briseve posle 3 dana. Da li je to adekvatna terapija i kratak period za ponavljanje briseva? Kako se uopšte dobije ureaplasma? Postoji li druga mogućnost osim spolnim putem?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Spolnim putem. Terpaija je u redu. Briseve nakon 2 tjedna treba ponoviti.

Zerzan

Poštovani,

uradila sam briseve cerviksa i uretre i pronađena mi je ureaplasma bakterija (10 ^ 4) te pripisana terapija doksiciklinom, 12 dana 2 x dnevno. Zanima me sljedeće: jučer sam započela s terapijom i opkuhavam samo bijelo donje rublje, dok ostatak rublja perem na 40 stupnjeva, kao i traperice. Da li je potrebno rublje koje ne mogu prati na višim temperaturama baciti te koje su šanse da se bakterije prenesu putem hlača?

Lp i isprike zbog glupog pitanja.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne bacajte odjeću. Samo spolnim putem.

plavooka22

ozdrav!
Trudna sam 38 tjedana, papa test mi je uvijek bio u redu, danas sam podigla nalaze brisa cerviksa te u njemu stoji:
IZOLIRANA UREAPLASMA UREALYTICUM >10 E4 CCU/ml
IZOLIRANA MYCOPLASMA HOMINIS <1O E4 CCU/ml
te na drugoj strani papira piše DIREKTNA IMUNOFLORESCENCIJA NA CHLAMYDIA TRACHOMATIS NEGATIVNA

molim vas vase misljenje

plavooka22

da se još nadovežem na gore navedeni post koliko je to opasno za djete te da li u vremenu kad nastupi porod moram na carski zbog toga??? te kojim putem se mogu te bakterije prenjeti pošto ih do sada nisam imala niti sam imala odnose s osobom koja ih ima jer ih moj partner nema???????

Dejan Šakoronja, dr. med.

Iste nisu indikacija za carski rez. A prenos je samo spolnim putem.

tkosamja

Postovani,

Nalaz mikrobioloske pretrage brisa cerviksa mi je sljedeci: Ureaplasma urealitycum 10 na 5 CFU/ml ( Senzitivno na sve antibiotike, osim Ofloksacin - I, te Ciprofloksacin -R). Mycoplasma hominis nije izolirana, Beta hemoliticki streptokok grupe B (senzitivan na Amoksicilin, Cefaleksin i Levofloksacin). Komentar: Pretragu treba ponoviti, a terapiju provesti samo ako za to postoji klinicka indikacija.
Citajuci ovaj forum shvatila sam da se radi o spolno prenosivim bakterijam koje zahtjevaju tretman antibioticima kod oba partnera.
Budite ljubazni i pojasnite mi moj nalaz ( narucena sam i za ginekoloski ultrazvuk - imam 49 godina i nemam menstruaciju posljednjih 6 mjeseci)
Najljepsa hvala!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne znam što da vam kažem više u svezi vašeg problema.
Dakle imate ureaplasmu koja se prenosi spolnim putem te je potrebno liječiti vas i partnera te nakon toga ponovite bris.
Kao i kod svih spolno prenosih bolesti nužna je terapija vas i partnera.

tkosamja

Hvala na odgovoru. Znaci li to da hemoliticki streptokok grupe B ne zahtjeva terapiju?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Svakako da treba i njega sanirati.

tkosamja

Prepisana mi je terapija Doksicilin kapsulama ( meni 10 dana, a partneru 5) i Dalacin vaginalna krema.
Zanima me zasto duzina terapije za mene i partnera nije ista, te da li Dalacin krema sluzi sanaciji streptokoka grupe B.
Unaprijed hvala!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Streptokok se liječi penicilinskim preparatima. Dalacin lokalno može pomoći ali glavna terapija mora biti na usta.

betina

Poštovani,

Zbog planiranja trudnoće, dotorica me poslala na bris cerviksa bakteriološki i na kultivaciju urogenitalnih mikroplazmi. Nalazi su slijedeći: Mycroplasma hominis nije izolirana. Ureaplasma urealyticum 10na 3 CFU/ml. Fiziološka flora rodnice-mikroskopski preparat: pločaste epitelne stanice, malo upalnih stanica, gram-pozitivni bacili.
Imam 27 godina. Molim Vas tumačenje nalaza. Doktorica mi nije objasnila, samo nam je dala terapiju Hiramicinom 2x1 10 dana.
Također, molim Vas savjet da li uz propisanu terapiju mogu koristiti Lactogyn vaginalne kapsule?
Unaprijed zahvaljujem na odgovoru.

LP

Dejan Šakoronja, dr. med.

Uz propisanu terapiju možete koristii probiotike.

Linda32

Poštovani,
Trenutno sam u 8. tjednu trudnoće, i na brisevima cerviksa koje sam radila u 3.tjednu (tada još nisam znala da sam trudna) izolirana mi je Ureaplasma Urealyticum 10 na 3 (na nalazu ne piše na koje antiobiotike je osjetljiva). Ginekolog mi je prije tjedan dana na pregledu rekao da sada još ne smijem ništa uzimati, da će mi vjerojatno dati Doksicilin kada budem u 12 tjednu.
U međuvremenu sam čitala da se doksicilin ne preporuča u trudnoći, da ga tražim radije Sumamed?

Ono što me također zabrinjava je da sam kad sam saznala za trudnoću ( u 5. tjednu, dakle nakon briseva) prestala uzimati Beta glukan kojeg sam uzimala preventivno za imunitet 1000 mg dnevno 6 mjeseci. Pa me sada strah da će mi imunitet pasti zbog prestanka uzimanja Beta glukana, pa da bi to moglo dovesti do porasta Ureaplasme i opasnosti za trudnoću? Prestanak uzimanja beta glukana mi je sugerirao ginekolog jer nije poznato djelovanje u trudnoći.

Hvala Vam.

Ps. Zadnjih nekoliko dana imam ponekad blagi pritisak i povremena lagana probadanja u doljnjem dijelu trbuha, može li to biti povezano s ureaplasmom?

Linda32

I još jedno pitanje, da li je istina da ne smijem nikakve antibiotike piti do 12 tjedna?
Ako ne smijem, postoje li neke vaginalete/krema za ureaplasmu koje mogu piti do tada (još 4 tjedna nije baš kratko) da barem spriječim njezin porast?
Hvala.

Nazad
1 ... 10 11 12 13 14 15 ... 35
Naprijed