ureaplasma

Dejan Šakoronja, dr. med.

Smijete uzeti sumamed i u ranoj trudnoći. Ne treba čekati 12-ti tjedan.

bonvivan

Poštovani, imam pitanje koje nije isključivo povezano sa naslovom teme, ali sam ranije pisala ovdje, pa ću samo kopirati stranu na kojoj je moje pitanje od prije. http://www.cybermed.hr/forum/spec...etricija/ureaplasma/%28offset%29/220

Dalje, izliječila sam Ureaplasmu, svi mogući brisevi su mi odrađeni (VB, CV), Papa test, sve uredno i sterilno. Ultrazvukom je utvrđeno da su mi materica i jajnici normalnog oblika i u dobrom stanju.
I dalje imam bolove u donjem stomaku, koji prvo počinju od jajnika, pa mi se stomak naduje i taj bol krene ka krstima, donjem dijelu leđa, bukvalno me čitavu "opaše", bole me tad i prepone. Da napomenem još to, kad krene menstruacija, sve se to malo primiri. I oko 5. dana, kad prestane krvarenje, opet sve jovo nanovo.
Diane sam pila 8 mjeseci, napravila pauzu 2 mjeseca i počela ovbaj mjesec sa pilulama Yasmin.
Sumnjala sam na urološke probleme, uradila sam ultrazvuk bešike, bubrega, dalje čitavog abdomena, urinokultura - sve u najboljem redu.
Posjetila sam gomilu eminentnih stručnjaka iz ove oblasti, bacila gomilu para i niko ne zna u čemu je problem kod mene. Malo je reći da sam očajna. sad
Nadam se da mi možete pomoći, lijepi pozdrav-.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Zaista ne znam. Ako ste kompletno obrađeni onda je moguće da su neke funkcijske smetnje i slično.
Savjetujem pregled interniste i kirurga.
Koristite pilule pa ćete uvidjeti da li ima poboljšanja vašim tegobama.

bonvivan

Mislila sam da su ti bolovi povezani sa Ureaplasmom dok sam je imala, iako su me doktori uvjeravali da ona ne moze izazivati tolike tegobe.
Hvala vam na odgovoru.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Mišljenja sam kao i kolege.

dandi83

Poštovani doktore,
nakon dvije vanmaterične trudnoće, ja i moj muž smo se odlučili za IVF. Svi nalazi su u redu osim ureaplasme, koja je pozitivna >10 na 5(iz brisa cerviksa). I ja i muž smo dobili terapiju: sumamed (od 500) tri dana, četiri dana pauza pa opet sumamed tri dana, zatim Doksicilin 2X1 7 dana. Rečeno mi je da ponovim nalaz 15dana nakon terapije. Sada me zanima, ukoliko ureaplasma bude negativna, da li je pametno odmah krenuti sa IVF ili treba sačekati još koji mjesec i ponoviti nalaz na ureaplasmu. Takođe, da li pri ponavljanju nalaza savjetujete rađenje još nekih dodatnih pretraga i treba li se testirati i moj muž?
Puno hvala!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Možete odmah po negativizaciji ureaplasme u postupak.
On može napraviti bris uretre i mikrobiološku analizu ejakulata.

betina

Poštovani,

Nakon što mi je izolirana ureaplasma 10na 3 dobili smo i partner i ja turu Hiramicinom, uz preporuku da nakon terapije, a prije brisa koristim probiotike, na što sam uzela Acidosalus Forte oralni probiotik, te acidosalus vaginalete, međutim, nakon 3 dana korištenja vaginaleta osijećam jako pečenje u području ulaska u rodnicu, simptomi kao infekcija candidom... sad ne znam više što mi je činiti, nastaviti s vaginaletama ( imam još 4 puta) ili uzeti canesten, a prestati s probiotičkim vaginaletama? Naručena sam na ponovni bris tek 12.05.

Hvala lijepa.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Uzeti Canesten svakako.

mimi6

Poštovani,
21.3. mi je obriskom cerviksa izolirana ureaplasma ( osjetljiva na azitromicin i doksiciklin ) i gardnerella u 12.tjednu trudnoće. Dobila sam terapiju Sumamedom i to 1 g ( da ga uzmem odmah taj dan te 28.3 i 4.4.) te Dalacin v.kremu te je muž također dobio terapiju hiramycinom i Medazolom kroz 12 dana. S obzirom da sam još tada i imala povremene mučnine i od samog Sumameda sam dobila proljev i povraćanje. Uz savjet ginekologa sam ga pokušala piti sa linexom što je rezultiralo time da sam možda uspjela zadržat u organizmu jednu dozu od predviđene tri. Ponovne briseve sam radila 6.5. te sam ih upravo podigla te je ureaplazma opet izolirana također osjetljiva na azitromicin i doksiciklin. Na pregled idem tek u petak 16.5.,ali mi je telefonski od strane ginekologa rečeno da neću uzimati nikakvu terapiju.
U međuvremenu sam u četvrtak 8.5. ( Grav.hbd 19/20 ) imala krvarenje te mi je Dg.cerviks malo kraći ,uloživ za vršak prsta te da je posteljica straga,donjim polom nisko,skoro do ušća bez hematoma , Ab imminens . Sada sam na strogom mirovanju sa terapijom Normabelom 2mg 2X1 i povećanom dozom magnezija.

Moje pitanje je da li bi bila potrebna ipak ponovna terapija te kojim antibiotikom s obzirom na trudnoću i moju reakciju na Sumamed te da li je krvarenje mogla prouzročiti ureaplazma te kakve posljedice može imati na tijek trudnoće te ako se ne izliječi da li indicira potrebu za carskim.?

Ispričavam se na dugom objašnjenju,
Zahvaljujem na odgovoru

Dejan Šakoronja, dr. med.

Svakako terapija, cervikometrija, crp, urinokultura.
To za početak.

andy33

Postovani,
Pozitivna sam na ureaplasmu...zanima me jeli se dobiva samo preko spolnog odnosa ili postoje i druge mogucnosti npr.cesta kupanja u bazenu,koristenje saune,preko rucnika...

Dejan Šakoronja, dr. med.

Spolnim odnosom.

BlesavaMala

Postovani
Juce sam dobila nalaze i izolovana mi je ureplasma u vrednosti vece od 10na4.. Posto sam jako uplasena zanima me koliko je to opasno u toj vrednosti? Ginekolog mi je dao da pijem doksiciklin 10 dana, zanima me da li se moze tom jednom terapijom sta postici u cilju lecenja posto skoro treba da putujem malo dalje i bicu odsutna 5 meseci i necu moci na pregled? I da li se doksiciklin moze piti i tokom menstruacije? Unapred zahvalna!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Može se uzimati tijekom menstruacije. Svakako je terapija dobra i nadajmo se da će nestati nakon terapije. Savjetujem kontrolni bris dva tjedna od terapije.

Zerzan

Poštovani,

u 3. mjesecu ove godine obriskom uretre otkrivena mi je bakterija Ureaplasma urealyticum, 10^4 u uzorku te sam dobila terapiju Doksiciklinom, 2 puta dnevno 1 tableta u periodu od 12,5 dana, preparat medvjetke, Feminella hyalosoft vaginalete i vaginalete od ulja kantariona. Nakon terapije mi je bilo bolje, no nakon nekog vremena sam počela osjećati svrbež i imati iscjedak pa sam kupila i počela piti kapsule češnjaka i pola žličice sode bikarbone dnevno jer sam pročitala da to može pomoći kod gljivičnih upala (pretpostavila sam da su svrbež i iscjedak rezultat candide s kojom imam neprestano problema) i doista se osjećam mnogo bolje. Također, svakodnevno pijem oko 2 litre vode i povremeno 2-3 čaše Uvinog čaja.

Planiram napraviti kontrolni bris na Ureaplasmu pa me zanima da li navedena "terapija" (soda, kapsule češnjaka, uvin čaj) može utjecati na njegov rezultat i ako da, koliko vremena treba proći nakon što prestanem s "terapijom" da mogu mirne duše na bris?

Lijep pozdrav i isprike zbog pomalo zbunjujućeg posta.

curica91

Poštovani!
Dijagnosticirana mi je ureaplasma 10 na 4 . Partner i ja dobili smo terapiju doksiciklinom . Međutim evo ja sad 2 tjedna nakon završrtka terapije primječujem opet iscjedak neugodna mirisa i imam potrebu za čestim mokrenjem....je li moguće da terapije nije uspjela? Dr mi nije spominjala nikakvo ponavljanje briseva već papa test u 9 mj. Hvala!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Zerzan kontrolni bris napravite sva do tri tjedna po završenoj terapiji.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Prema opisanom prije da se radi o gardnereli ili trihomonasu uz ureaplasmu.
Savjetujem pregled kod ginekologa.

curica91

Hvala na odgovoru! Ispričavam se što nisam dala potpune informacije i što Vas opet gnjavim,ali obavljala sam SVE briseve prije malo više od mjesec dana i jedino što mi je bilo nađeno je ureaplasma...svi ostali brisevi su mi negativni,čak i bris na HPV koji sam imala na prošlim brisevima(12mj 2012.) tako da sumnjam da se radi o ovome što ste naveli...nisam mjenjala partnera....niti smo imali odnose za vrijeme terapije,,,,,dr me slala ponovo na briseve jer sam imala učestalu upalu,cinova nije bilo zadnja 3 papa testa....znam da sam prije imala taj nekakav lagan iscjedak malo neugodna mirisa i to baš par dana nakon menstruacije i zaključila da je to vjerojatno od ureaplasme...dok sam bila na terapiji nisam imala iscjedka...sad ga ima skroz malo i malo mi se čini da je neugodna mirisa....više ni sama nezz što je normalan iscjedak...možda sam od straha i umislila....

Nazad
1 ... 11 12 13 14 15 16 ... 35
Naprijed