ureaplasma

Dejan Šakoronja, dr. med.

Za trihomonas su potrebni posebni brisevi a ne ovi rutinski koji se izvode.
Ja sam napisao kako bih ja tretirao vaš problem.

crniribizl

Poštovani,
Trudna sam 16 tjedana te mi je dijagnosticirana ureaplazma 10 na 3. Ginekolog mi je rekao da će mi samo dati Dalacin vaginalnu kremu jer imam obilan iscjedak i bolove u donjem dijelu trbuha. Aplicirala sam kremu 2 noći zaredom te mi se pojavilo krvarenje. Ginekolog je rekao da prestanem sa korištenjem Dalacin kreme bez obzira na iscjedak i bolove. On smatra da je krema izazvala krvarenje... Molim Vas, možete li mi reći Vaše mišljenje i zanima me trebam li i dalje koristiti kremu?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ako imate obilan iscjedak svakakom da trebate koristiti istu. I pažljivo s aplikatorom.

crniribizl

Postovani,
Imam jos jedno pitanje... Trudna sam 17 tjedana te imam ureaplasmu 10 na 3.. Zanima me je li ju potrebno lijeciti s obzirom na koncentraciju te na koji nacin?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne treba. Pnovite bris kroz tri tjedna.

mb08

Poštovani,

Trudna sam 8+4, s dijagnozom Ureaplasma urealyticum >10/4, u 8 tjednu rađeni brisevi, molim vas za savjet kada i s čim je naj sigurnije početi liječenje. Od početka sam imala lagano krvarenje, koristila utrogestan. Prije 5 mj. imala sam spontani u 10-11 tjednu (missed ab.) tako da sam sad u velikom strahu da se ne ponovi!

Dejan Šakoronja, dr. med.

S antibioticima prema antibiogramu i čim prije.

Zerzan

Poštovani,

Već godinu dana imam probleme s učestalim mokrenjem i osjećajem nepotpunog mokrenja. S obzirom da sam uz to imala i probleme s pečenjem i bolnim odnosima, rečeno mi je da napravim kompletne briseve cerviksa i rodnice s obzirom da je nalaz urina bio uredan. Brisevi su urađeni u 3. mjesecu ove godine.

U brisu cerviksa je izolirana ureaplasma za koju sam uzimala doksiciklin. Ovaj mjesec sam ponovila bris te je ustanovljeno da bakterije u cerviksu više nema. S obzirom da još uvijek imam probleme s mokrenjem zanima me da li je moguće da se bakterija zadržala u mjehuru te koje pretrage trebam napraviti da se to ustanovi.

Lijep pozdrav i unaprijed hvala na odgovoru.

Zerzan

Poštovani, samo da nadodam.. U prvobitnom nalazu je bakterija pronađena u brisu uretre, dok je na kontroli urađen bris cerviksa u kojem nije pronađena bakterija.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Napravite kontrolne briseve mokraćne cijevi i urinokulturu.

Zerzan

Poštovani,

danas sam bila na brisu mokraćne cijevi prilikom čega me ginekolog pitao koliko vremena je prošlo od zadnjeg mokrenja. Prošlo je sat vremena te mi je rečeno da to neće utjecati na rezultate brisa, no na internetu sam, u više izvora, pročitala da moraju proći minimalno 2 sata te me zanima da li to i na koji način može utjecati na rezultate brisa.

Lijep pozdrav i isprike zbog pomalo glupog pitanja.

shaders

Poštovani;

molim vas za pomoć, tj.vaše stručno mišljenje. Naime, već 8 godina vodim konstantnu bitku sa candidom i ništa mi ne pomaže.Znači imam ju skoro pa 365 dana u godini. Od klasične medicine mi se vrate za 5 dana, od alternativne medicine sam probala sve što postoji valjda ništa mi nije pomoglo.Ne jedem slatko, kruh, tjesteninu,čak izbjegavam i preslatko voće.takva dijeta mi pomogne te candide bude manje a nekad se i povuče.No, nedavno mi je bris cerviksa bio pozitivan na ureaplasmu urealyticum-visoki titiar -10 000.dobila sam macmirror vaginalete i nakon mjeswec i pol i ponovljenih briseva ponovno pozitivno i dobila sam Hiramicin antibiotik.Doktorica mi nije dala ništa za partnera liječiti i to me brine, doduše koristimo zaštitu ali nam je bio puknuo kondom te smatram da mi je tada prenio ureaplasmu jer sam ja prije njega bila čista. Također mi je pronađem HPV virus tip 56. Zanima me koliko loše i trajne posljedice može ostaviti konstantna gljivična infekcija i sada ureaplasma koja ne prolazi zajedno sa prisutnošću hpv virusa te što mi savjetujete da učinim nakon svih tih bezuspješnih liječenja? Već mi je osim fizičkog zdravlja narušeno i psihičko jer više ne mogu voditi konstantnu bitku sa time...jednostavno me to sve previše iscrpljuje te bi voljela dobiti stručne i kvalitetne savjete što konkretno mogu učiniti a ne da sam doktoru još jedan pacijent u nizu....

Hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Trebalo je tako postupiti.

danica1803

Pozdrav.na th sam eritromicinom.zbog ureaplasme.21 tj trudnoće...
Popila sam jednu dozu od 500 mg u 14.30 te drugu u 18.30 misleći da ovu prvu nisam popila.dali bi trebalo bot problema?
Hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne ali dalje uzimajte redovito2x2.

Zerzan

Poštovani,l
Početkom a sam napravila kontrolni bris uretre na ureaplasmu. Bris je uzet sat vremena nakon mokrenja i rečeno je da to neće utjecati na rezultat. Nalaz je uredan te me zanima da li je moguće da je nalaz lazno negativan zbog tih sat vremena ili bi vrijeme zadnjeg mokrenja samo utjecalo na broj bakterija koji se navodi u rezultatima ukoliko bakterija ima..
Lp.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nalaz je negativan. Ne brinite.

Zerzan

Poštovani,
Ispričavam se na ponovnom postu. Rekli ste da ne brinem, no problem je u sljedećem. Već dvije godine imam problema s mokrenjem. Nakon uredne urinokulture sam uredila sve briseve te mi je u uretri pronađena ureaplasma zbog koje sam uzimala doksiciklin. Nakon 4 mj sam ponovila briste je ustanovljeno da bakterije više nema, no bris jeurađen nakon samo 1 h od mokrenja te je rečeno da to neće utjecati na rezultat. Još uvijek imam problema s učestalim mokrenjem, pečenjem, svrbeži i pojačanim iscjetkom. Pomislila sam da je možda candida kriva za probleme, no povremeno mi se javi blijedo žućkasti ljepljivi iscjedak bez mirisa koji nije karakterističan za kandidijazu. Da li je to normalno? prvog brisa nisam imala odnose. Redovito pijem yaz tablete. Više ne znam što mi je činiti s obzirom da moj ginekolog nije zelio napraviti briseve te sam morala ići u privatnu polikliniku kako bi se ustanovilo da imam ureaplasmu.
S obzirom da je zadnji bris bio uredan nema ga smisla ponoviti, a simptomi su jos uvijek tu te je moguće da se radilo o lažno negativnom rezultatu?
Molim Vas da mi date neki savjet jer sam psihički užasno umorna od svega.
Lp i unaprijed hvala na odgovoru.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Napravite briseve cerviksa ponovno.

Zerzan

Poštovani,
prilikom kontrole je napravljen bris cerviksa na ureaplasmu koji je bio uredan te nakon toga bris uretre koji je također bio uredan. Da li možda mislite na kompletne briseve na sve bakterije? Da li je to potrebno s obzirom da su prvobitni brisevi ukazali samo na ureaplasmu, a nakon njih nisam imala odnose? Radi se o odlasku privatniku za kojeg više nemam financijskih sredstava...

Nazad
1 ... 12 13 14 15 16 17 ... 35
Naprijed